Connect with us

رویداد های اخیر

ناروی در آینده نزدیک نشستی درباره تغییرات اقلیمی در افغانستان برگزار می‌کند

منتشر شده

در

(Last Updated On: حوت ۱, ۱۴۰۲)

امارت اسلامی افغانستان به نقل از تاریه مگنوسن، رئیس کمیته ناروی برای افغانستان گفته که ناروی نشستی درباره پیامدهای تغییرات اقلیمی در افغانستان برگزار خواهد کرد.

آقای مگنوسن روز دوشنبه (۳۰دلو) این موضوع را در دیدار با زین‌العابدین عابد، معاون اداره محیط ‌زیست امارت اسلامی بیان کرده است.

به گفته‌ی وی این نشست در ماه اپریل در کابل و ناروی برگزار خواهد شد.

دراین دیدار، مگنوسن گفته که با اداره ملی محیط زیست و نهادهای بین‌المللی نشستی با محوریت تغییرات اقلیمی در افغانستان در کابل برگزار خواهند کرد.

زین‌العابدین عابد در این دیدار درباره پیامدهای منفی تغییرات اقلیمی در زمینه‌های زراعت، آبیاری، صحت و برخی از بخش‌های دیگر یاد کرده است.

در ماه سرطان سال گذشته دفتر هماهنک‌کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل گفته بود که افغانستان در بین ده کشور آسیب‌پذیر و در معرض تغییرات اقلیمی و بلایای طبیعی قرار دارد.

این سازمان نسبت به تشدید خشکسالی در افغانستان هشدار داده بود و آن را تهدیدی برای معیشت مردم و گرسنگی دانسته بود.

براساس برآورد سازمان ملل، افغانستان چهارمین کشور در معرض خطر و هشتمین کشور آسیب‌پذیر در برابر تغییرات اقلیمی قلم‌داد می‌شود.

رویداد های اخیر

توماس وست با معاون نماینده امارات در ملل متحد دیدار کرد

Published

on

(Last Updated On: حمل ۲۵, ۱۴۰۳)

توماس وست، نماینده خاص ایالات متحده امریکا برای افغانستان، با محمد ابو شهاب، معاون نماینده امارات متحده عربی در سازمان ملل متحد دیدار و در مورد تحولات اخیر در افغانستان گفتگو کرده است.

نمایندگی امارات متحده عربی جمعه شب در صفحه ایکس خود نوشته است که دو طرف در مورد توانمند ساختن زنان و دختران افغان و اجرای کامل قطعنامه شماره ۲۷۲۱ شورای امنیت ملل متحد صحبت کرده اند.

بر اساس این قطعنامه، انتظار می‌رود سازمان ملل متحد یک نماینده ویژه در امور افغانستان تعیین کند، موضوعی که با مخالفت امارت اسلامی روبه‌رو شده است.

Continue Reading

رویداد های اخیر

جنرال ارشد سابق امریکا می‌گوید که داعش شاخه خراسان در حال رشد است

Published

on

(Last Updated On: حمل ۲۵, ۱۴۰۳)

جوزف ووتل، رئیس سابق قوماندانی مرکزی ایالات متحده، مدعی شده است که داعش شاخه خراسان در حال رشد است و امریکا منابع کافی را برای کاهش خطر این گروه در منطقه ندارد.

ووتل در مصاحبه با وب سایت خبری «بزنس انسایدر» افزوده است که پیش از خروج امریکا از افغانستان، واشنگتن از قابلیت‌های اطلاعاتی قابل توجهی در منطقه و توانایی انجام حملات علیه این گروه برخوردار بود، اما شیوه جدید مقابله با تروریزم امریکا راه را برای تقویت داعش خراسان هموار کرده و این گروه حالا بر حملات فرامرزی تمرکز می‌کند.

به باور وی، ایالات متحده هنوز توانایی جمع آوری اطلاعات معنادار در منطقه را دارد، اما این توانایی نسبت به آنچه که قبلاً بود کاهش یافته است. وی تاکید کرد که بسیار مهم است که ایالات متحده به تخصیص منابع خود برای مقابله با این تهدید ادامه دهد و آن را در اولویت قرار دهد.

ووتل گفته است که یکی از راه ها برای انجام این کار، همکاری با شرکای منطقه‌ای در ماحول افغانستان، مانند پاکستان یا کشورهای آسیای مرکزی، به‌هدف افزایش همکاری و تبادل اطلاعات است.

این در حالی است که امارت اسلامی بارها تاکید کرده که داعش سرکوب شده است و توانایی انجام حملات از خاک افغانستان علیه هیچ کشوری را ندارد.

Continue Reading

رویداد های اخیر

رعد و برق در هلمند جان یک نفر را گرفت و سه تن دیگر را زخمی کرد

Published

on

(Last Updated On: حمل ۲۵, ۱۴۰۳)

مسوولان محلی هلمند می‌گویند که از اثر رعد و برق در این ولایت یک نفر جان باخته و سه تن دیگر زخمی شده اند.

عبدالباری راشد، رئیس اطلاعات و فرهنگ هلمند به آریانا نیوز می‌گوید که رعد و برق در لشکرگاه، مرکز این ولایت، و ولسوالی‌های گرشک و باباجی رخ داده است.

به گفته وی، یک تن در این حوادث جان باخته و سه تن دیگر مشمول یک زن و دو کودک زخمی شده اند.

این در حالیست که باران‌های شدید در ولسوالی سنگین هلمند باعث خسارات مالی شده است.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!