Connect with us

انتخابات ۹۸

ناظران انتخاباتی از عدم نظارت بر ذخیره‌گاه آرای بایومتریک شده نگران‌اند

Published

 on

(Last Updated On: میزان ۱۵, ۱۳۹۸)

 تا اکنون به جز از ناظران دسته انتخاباتی دولت‌ساز، دیگر هیچ ناظر دسته‌های انتخاباتی و احزاب سیاسی ذخیرگاه آرای بایومتریک شده در کمیسیون مستقل انتخابات را نظارت نکرده اند.

شماری از ناظران دسته‌های انتخاباتی و احزاب سیاسی، با ابراز این مطلب همچنان می‌گویند که مدت چهار روز می‌گذرد که مشکلات تخنیکی «انترنتی» در انتقال اطلاعات دستگاه‌های بایومتریک حل نشده و کمیسیون مستقل انتخابات برای حل آن اقدام نمی‌کند.

این ناظران تأکید می‌کنند که تا اکنون از چگونه‌گی وارد شدن اطلاعات دستگاه‌های بایومتریک به ذخیرگاه این نهاد نظارت نکرده اند.

فهیم فطرت، یک ناظر دسته انتخاباتی ثبات و هم‌گرایی، اظهار میدارد: “نبود انترنت در دیتا ستر موجود و این روند انتقال دیتا از بایومتریک با سرور مشکل کرده این مسله چند بار به کمیسیون کسی رسیدگی نکرد چرا مشکل انترنت حل نشده و حل نشده انترنت به این معنی است که در کفش کسی ریگ است من به عنوان ناظر نمی دانم سرور در کجا است چقدر دیتا انتقال شده سورر در کجا موقعیت دارد.”

اما، ناظران دسته انتخاباتی دولت‌ساز ظاهراٌ از کارکرد انترنت و انتقال اطلاعات از دستگاه‌های بایومتریک به ذخیرگاه آرای بایومتریک شده کمیسیون انتخابات،  خوشنود هستند و از چگونه‌گی کارکرد این ذخیرگاه نیز نظارت کرده اند.

قادر هودخیل، یک ناظر دسته انتخاباتی دولت ساز، میگوید: ” کار می‌کند انترنت اما ضعیف اما آن اندازه نیست که شکایت شود، بلی، «سرور» را دیدیم در هنگر آی تی است در کمیسیون انتخابات.”

پس از یک هفته از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری تا اکنون حدود ۲۱ هزار فورم نتایج  اطلاعات بایومتریک وارد ذخیره گاه مرکزی کمیسیون مستقل انتخابات شده است.

در همین حال، مسئولان در کمیسیون مستقل انتخابات می‌گویند که مشکلات انترنتی در انتقال اطلاعات دستگاه‌های بایومتریک به ذخیرگاه کمیسیون حل شده است.

از سویی هم، این مسئولان از انتقال نتایج اطلاعات دستگاه‌های بایومتریک به ذخیرگاه آرا و انتقال فورم‌های فزیکی اطمینان می‌دهند.

این نگرانی‌ها در حالی مطرح می‌شوند که تمامی مواد حساس، انتخاباتی از ولایت‌ها به دفتر مرکز کمیسیون انتخابات رسیده است. 

گزارشگر: دیانا صمدی                     

انتخابات ۹۸

توافق‌نامه سیاسی میان اشرف غنی و عبدالله عبدالله

Published

on

(Last Updated On: ثور ۳۰, ۱۳۹۹)

Continue Reading

انتخابات ۹۸

واکنش‌ها به توافق سیاسی غنی و عبدالله

Published

on

(Last Updated On: ثور ۲۹, ۱۳۹۹)

Continue Reading

انتخابات ۹۸

توافق سیاسی میان غنی و عبدالله

Published

on

(Last Updated On: ثور ۲۸, ۱۳۹۹)

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!