Connect with us

اخبار ساحوی

نگرانی باشند‌گان بلخ از نبود پولیس‌ زن در جریان تلاشی خانه‌به‌خانه

Published

 on

(Last Updated On: عقرب ۲, ۱۴۰۱)

شماری از باشند‌گان ولایت بلخ از تلاشی خانه‌به‌خانه ابراز خرسندی می‌کنند و می‌گویند که جمع‌آوری سلاح می‌تواند امنیت را بهتر کند.

با این حال، برخی دیگر از باشند‌گان ولایت بلخ شکایت دارند که پولیس زن در جریان تلاشی وجود ندارد و ازاین رو در جریان تلاشی خانه‌ها مشکلاتی را به بار آورده است.

این درحالی است که هر سه نهاد امنیتی در ولایت بلخ از چند روز به اینسو سرگرم تلاشی خانه‌به‌خانه هستند و این روند با واکنش‌های متفاوت باشند‌گان ولایت بلخ روبه رو شده است.

شماری از باشندگان ولایت بلخ از تلاشی خانه‌به‌خانه خرسند‌اند و می‌گویند که این کار سبب خواهد شد تا امنیت بهتر شود و سلاح‌های غیر قانونی که ممکن است برضد مردم استفاده شود، گردآوری شوند.

احمد، باشندۀ ولایت بلخ می‌گوید: «از تلاشی خانه‌به‎‌خانه ما هیچ مشکل نداریم، ازاین که امارت اسلامی خانه‌ها را تلاشی می‌کند ما راضی استیم.»

یکی دیگر از باشندگان این ولایت می‌گوید: «در تلاشی خانه‌به‌خانه باید خانم‌ها همرای‌شان باشد، دوم این که زمان شان باید مشخص باشد، کسانکیه کارمند است خانم‌ها د خانه تنها می‌باشند باید خانم همرای‌شان باشد، خانم را باید زن تلاشی کند و مردها را مرد».

درهمین حال، آگاهان در بلخ می‌گویند که تلاشی خانه‌به‌خانه براساس یک قانون صورت گیرد تا منجر به آزارواذیت مردم نشود زیرا رفتار‌های غیرقانونی باعث ایجاد فاصله میان حکومت و مردم می‌شود.

پولیس بلخ اما می‌گوید که تلاشی خانه‌به‌خانه به خواست مردم صورت گرفته و این نیروها در جریان تلاشی حقوق مردم را پامال نخواهند کرد.

آصف وزیری، سخنگوی قوماندانی امنیه ولایت بلخ می‌گوید: «به خواست مردم شهر مزارشریف بلاخره نیروهای امنیتی تصمیم گرفتند یک کمیسیون تشکیل دهند که شهر مزارشریف را از طریق سه ارگان تلاشی کنند.»

تلاشی خانه‌به‌خانه در شهر مزار شریف ده روز را در بر خواهد گرفت، معلوم نیست این روند در ولسوالی‌های این ولایت آغاز خواهد شد یا خیر.

اخبار ساحوی

آتش‌سوزی در خیبر پختونخوای پاکستان ۱۰ کشته و ۳ زخمی برجا گذاشت

Published

on

(Last Updated On: حوت ۲۶, ۱۴۰۱)

آتش‌‌سوزی در ولسوالی کوهستان پایین خیبرپختونخوا در پاکستان دست‌کم ۱۰ کشته و ۳ زخمی برجا گذاشت. این حادثه صبح امروز (جمعه، ۱۷ مارچ) رخ داده است.

رسانه‌های پاکستانی گزارش‌ داده‌اند که همه قربانیان اعضای یک خانواده بوده‌اند و کودکان و زنان نیز در میان قربانیان شامل هستند.

به گفته مقامات، اتصال کوتاه برق عامل آتش‌سوزی بوده است.

فرمان‌علی، سخنگوی کمک‌رسانی ۱۱۲۲ کوهستان پایین، گفت: «آتش‌سوزی در یک خانه چوبی به دلیل اتصال برق در ساعات اولیه روز جمعه زمانی که ساکنان در خواب بودند، رخ داد.»

او می‌گوید هنگامی که این خانواده از خواب بیدار شدند اکثر بخش‌های خانه در آتش سوخته بود و فروریختن سقف خانه باعث مرگ اعضای این خانواده شد.

Continue Reading

اخبار ساحوی

سرپرست ولایت بلخ تلاشی با لباس شخصی را منع کرد

Published

on

(Last Updated On: حوت ۲۶, ۱۴۰۱)

مولوی محمد یوسف وفا، سرپرست ولایت بلخ، در دیدار با ولسوالان و قوماندانان امنیه ولسوالی‌های این ولایت گفته است که هیچ مامور و مسئول امنیتی و مجاهد با لباس شخصی نمی‌تواند، مردم را تلاشی کند.

در این دیدار، مولوی محمد یوسف وفا، مشکلات و خواسته‌های ولسوالان و قوماندانان امنیه این ولایت را شنید و با آنها نظریات خود را در میان گذاشت.

وی همچنان افزود که بلخ یک ولایت مهم افغانستان است و شهید محمد داوود مزمل والی قبلی، تمام ادارات را به خوبی مدیریت کرده است٬ روندی که باید ادامه پیدا کند.

حاجی وفا، در خطاب به همه مسئولان  تاکید کرد٬ با اطاعت از بزرگان، وظایف خود را به درستی انجام دهند و با صداقت به مردم خدمت کنند.

سرپرست ولایت بلخ، برگزاری چنین جلسات را برای بهبود امور کاری ولایت بلخ را ضروری خواند و به رفع هر نوع مشکلات و خواسته‌های ولسوالان و قوماندانان در قسمت کار، اطمینان داد.

Continue Reading

اخبار ساحوی

بازداشت عمران خان به تعویق افتاد

Published

on

(Last Updated On: حوت ۲۵, ۱۴۰۱)

یک محکمه عالی پاکستان امروز (پنج‌شنبه، ۱۶ مارچ) فرمان بازداشت عمران‌ خان، صدراعظم پیشین این کشور را یک روز دیگر به تعویق انداخت تا از شدت‌ گرفتن خشم حامیان او جلوگیری کند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، فواد چودری، مشاور عمران خان، گفت که دادگاه عالی لاهور دستور داده تا بازداشت او تا فردا (جمعه) به تعویق بیفتد.

دوشنبه و سه‌شنبه حامیان عمران خان چوب به دست و با تیروکمان خانه او را محاصره کرده و به نیروهای امنیتی اجازه بازداشت او را ندادند. پس از آنکه عمران خان برای رسیدگی به اتهامات مالی خود در زمان صدراعظمی‌اش، در محکمه حاضر نشد، محکمه دستور بازداشت او را صادر کرد.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!