Connect with us

رویداد های اخیر

واگذاری سفارت افغانستان در چین به امارت اسلامی افغانستان  

Published

 on

(Last Updated On: ثور ۹, ۱۴۰۱)

چین سفارت افغانستان در پکن را به نمایندگان امارت اسلامی واگذار کرده است.

عکس‌هایی منتشر شده از سفارت افغانستان در پکن نشان می‌دهد که نمایندگان امارت اسلامی با مقام‌های چینی در داخل سفارت نشسته اند.

سید محی الدین سادات، به عنوان سرپرست سفارت  منصوب شده است و گفته است که سفارت آماده خدمات کنسولی است.

نزدیک به سه هفته پیش امیرخان متقی، سرپرست وزارت امورخارجه  گفته بود که چین دیپلومات‌های امارت اسلامی را پذیرفته است.

پرچم امارت اسلامی برای نخستین بار رسما در یکی از سفارت خانه‌‎های بیرونی افغانستان گذاشته شد.

تصویرها در آدرس تویتری سفارت افغانستان در چین منتشر شده ونشان میدهد که مقام‌های چینایی با فرستاده سیاسی امارت اسلامی نشست رسمی داشته اند.

سید محی الدین سادات که سرپرستی این سفارت را بر عهده دارد گفته است که خدمات کنسولی برای افغان‌های مقیم آن کشور ارایه خواهد شد.

در اعلامیه این سفارت آمده است که :”سفارت اکنون آماده است تا روابط سیاسی و دیپلوماتیک خود را با طرف چینایی و همچنین برای افغان های مقیم چین حفظ کند که با افغانستان تعامل دارند و همچنین می خواهد خدمات کنسولی ارائه دهد.”

آگاهان هم باور دارند که گسترش روابط دیپلوماتیک، امارت اسلامی را یک قدم دیگر بر کسب مشروعیت جهانی نزدیک میسازد.

کابل و پکن تعامل خوب با یک دیگر دارند و بیشتر شرکت‌های چینایی هم به دنبال سرمایه گذاری در بخش‌های همچون ساخت و ساز، واستخراج معادن افغانستان هستند.

از این رو عملی شدن برنامه های این چنینی نیاز به روابط سیاسی نیز دارد تا این دو کشور بتوانند پروژه ها را بر اساس یک قرارداد رسمی به پیش ببرند.

پس از ترکمنستان و روسیه، چین سومین کشوری است که نماینده سیاسی امارت اسلامی را رسماً پذیرفته است با آنکه دفترهای سیاسی افغانستان در پاکستان و ایران روابط شان با کابل برقرار است و سفارت افغانستان در ترکیه هم از کابل دستور میگیرد.

رویداد های اخیر

تعیینات تازه در ریاست دفتر مقام عالی ریاست الوزراء

Published

on

(Last Updated On: جوزا ۱۴, ۱۴۰۲)

ریاست عمومی دفتر ریاست الوزراء می‌گوید که به خاطر بهبود امور وظیفوی و سپردن کار به اهل آن، تعدادی از شخصیت‌های مجرب و ورزیده در مربوطات ریاست دفتر مقام عالی ریاست الوزراء امارت اسلامی افغانستان آغاز به کار کردند.

در اعلامیه ریاست عمومی دفتر ریاست الوزراء آمده است که براساس پیشنهاد ریاست دفتر و تأییدی رئیس الوزراء، مولوی صالح محمد مصلح به صفت رئیس مطالعات منطقوی و گزارش‌دهی و مولوی نظر محمد میرویس منحیث رئیس تفتیش داخلی ریاست دفتر رئیس الوزراء و مولوی حبیب‌الله به حیث معاون سخنگوی امارت اسلامی در امور هماهنگی ولایتی، معرفی گردیدند.

اعلامیه افزده است که:«این افراد طی جلسه رسمی توسط احمدالله متقی، معاون روابط عامه و استراتیژیک و مولوی محمد داود محمدی، رئیس منابع بشری ریاست دفتر رئیس الوزراء به همکاران‌شان معرفی گردیدند. همچنین در این برنامه تعدادی از آمرین ریاست‌ها نیز معرفی شدند.»

احمدالله متقی، معاون روابط عامه و استراتیژیک ریاست دفتر مقام رئیس الوزراء ضمن تمجید از کارنامه افراد مذکور، برای آنان آرزوی موفقیت در پیشبرد وظایف محوله را نمود.

Continue Reading

رویداد های اخیر

قرارداد ارائه خدمات مخابراتی میان وزارت مخابرات و شرکت‌های مخابراتی خصوصی امضا شد

Published

on

(Last Updated On: جوزا ۱۴, ۱۴۰۲)

قرارداد ارائه خدمات مخابراتی به ارزش ۳۶۵ میلیون افغانی در مناطق دور دست میان وزارت مخابرات و شرکت‌های مخابراتی خصوصی به امضا رسید.

دفتر معاونیت اقتصادی امروز (یک‌شنبه ۱۴، جوزا) در یک خبرنامه به نقل از ملا عبدالغنی برادر نوشته است که امارت اسلامی تلاش می‌کند تا علاوه بر سایر عرصه‌ها، در عرصه مخابرات نیز خدمات با کیفیت به شهروندان کشور را ارایه کند.

در خبرنامه آمده است که بر اساس این قراردادها، شرکت‌های مخابراتی افغان بیسیم و ام‌تی‌ان، ۳۳ سایت مخابراتی را در مناطق دور افتاده ولایت‌های کندهار، نورستان، بدخشان، ارزگان، زابل، کنر، ننگرهار و کابل ایجاد خواهند کرد.

Continue Reading

رویداد های اخیر

هند: موضوع سفارت افغانستان مسئله داخلی است

Published

on

(Last Updated On: جوزا ۱۴, ۱۴۰۲)

پس از نشر گزارش هایی مبنی بر فساد در سفارت افغانستان در دهلی جدید و اقدام امارت اسلامی برای در اختیار گرفتن این سفارت، دولت هند گفته است که این موضوع یک موضوع داخلی است که مربوط آنها نمی‌شود.

نمایندگان مهاجران افغان مقیم هند، مقامات سفارت افغانستان در دهلی از جمله سفیر را به فساد متهم کرده اند. سفارت این اتهامات را رد می کند.

رسانه های هندی همچنین گزارش داده اند که مسئولان سفارت افغانستان در برابر اقدام امارت اسلامی برای کنترول رسمی این سفارت مقاومت کرده اند.

آریندام باغچی، سخنگوی وزارت خارجه هند در یک نشست خبری گفت که این موضوع یک موضوع داخلی سفارت است.

باغچی گفت: «از دیدگاه ما، این یک موضوع داخلی سفارت افغانستان است و ما امیدواریم که آن را در داخل حل کنند».

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!