Connect with us

ورزش

ورزش 10 قوس 1394

Published

 on

Advertisement

ورزش

تیم ملی کریکت افغانستان ایرلند را با تفاوت ۲۷ دوش شکست داد

Published

on

(Last Updated On: اسد ۲۵, ۱۴۰۱)

تیم ملی کریکت افغانستان در سلسله رقابت‌های پنچ‌گانه، تیم ملی کریکت ایرلند را با تفاوت ۲۷ دوش شکست داد.

این رقابت روز دوشنبه (۲۴اسد) در ایرلند برگزار شد.

بازی روز دوشنبه میان تیم‌های افغانستان و ایرلند به دلیل بارندگی دیرتر از زمان مشخص برگزار شد و از اینرو دو تیم به جای ۲۰ آور فقط ۱۱ آوور بازی کردند.

در رقابت‌‌های پنج‌گانه میان تیم‌های افغانستان و ایرلند تاکنون چهار بازی انجام شده است که در دو بازی افغانستان و در دو بازی دیگر ایرلند برنده شده است.

قرار است بازی نهایی این سلسله روز چهارشنبه برگزار شود و برندۀ نهایی این سلسلۀ رقابت پنج‌گانه در پایان بازی نهایی مشخص خواهد شد.

افغانستان در ۱۱ آور بازی هدف ۱۳۳ دوش را برای تیم رقیب تعیین کرد، اما ایرلند با از دست دادن تمام بازیکنان توانست که تنها ۱۰۵ دوش انجام دهد و مغلوب میدان شد.

از تیم افغانستان، نجیب زدران با انجام دادن ۵۰ دوش و راشد خان با ۳۱ دوش توانستند نقش اساسی را در پیروزی این تیم بازی کنند.

در بخش بالنگ نیز فرید ملک سه بازیکن تیم حریف و نوین‌الحق و راشد خان هر یک دو بازیکن تیم رقیب را از میدان حذف کردند.

Continue Reading

ورزش

زمان آغاز جام جهانی قطر یک روز جلو افتاد

Published

on

(Last Updated On: اسد ۲۳, ۱۴۰۱)

با اعلام فدراسیون جهانی فوتبال، جام جهانی یک روز زودتر برای علاقه‌مندان به این ورزش آغاز خواهد شد. براساس قرعه‌کشی جام جهانی ۲۰۲۲، قرار بود این رقابت‌ها با دیدار تیم‌های هلند و سنگال آغاز شود، اما اکنون فیفا تصمیم گرفت که مانند چهار دوره گذشته، این رقابت‌ها با حضور کشور میزبان افتتاح شود و به همین دلیل دیدار تیم‌های قطر و اکوادور به یک روز زودتر از تاریخ قبلی منتقل شد.

این تغییر بعد از جلسه جانی اینفانتینو، رییس فیفا، و روسای شش کنفدراسیون فوتبال قاره‌های مختلف گرفته شد. فیفا اعلام کرد که همه نفرات حاضر در رای گیری به اتفاق آرا به این تغییر زمان رای دادند.این تغییر در برنامه دیدار افتتاحیه در حالی صورت گرفته که بلیت فروشی این رقابت‌ها از مدت‌ها قبل آغاز شده است.

فیفا در مورد هوادارانی که ممکن است این تغییر زمان بازی روی برنامه سفرشان تاثیر بگذارد، اعلام کرد که هر مورد را به طور جداگانه مورد بررسی قرار خواهد داد. گفته می‌شود این تغییر با فشار قطری‌ها و کنفدراسیون فوتبال امریکای جنوبی، کنمبول، صورت گرفت.

به این ترتیب کشور میزبان در دیدار افتتاحیه روز ۲۰ نوامبر در ورزشگاه ۶۰ هزار نفری البیت به مصاف اکوادور خواهد رفت. زمان دیدار تیم‌های هلند و سنگال نیز ۶ ساعت به تعویق افتاد و به جای ساعت ۱ بعد ازظهر به وقت محلی، ساعت ۷ روز ۲۱ نوامبر برگزار خواهد شد.

هم‌چنان صفحه رسمی جام جهانی در فاصله ۱۰۰ روز تا شروع این مسابقات، پوستری با تصویر ۱۰۰ ستاره دنیای فوتبال منتشر کرد که مهدی طارمی، سردار آزمون و علیرضا جهان‌بخش از تیم ملی ایران هم در آن حضور دارند.

Continue Reading

ورزش

تیم کریکت افغانستان در سومین مسابقه بیست آوره ایرلند را شکست داد

Published

on

(Last Updated On: اسد ۲۲, ۱۴۰۱)

تیم ملی کریکت افغانستان در سومین دیدار بیست آوره روز جمعه (۲۱ اسد) با تفاوت ۲۲ دوش ایرلند را شکست داد.

تیم افغانستان که نخست توپ زنی کرد ۱۹۰ امتیاز هدف برای تیم میزبان تعین کرد.

رحمن الله گرباز از ۳۵ توپ ۵۳ دوش و نجیب الله زدران از ۱۸ توپ ۴۲ دوش انجام دادند. حضرت الله زازی و ابراهیم زدران نیز به ترتیب هریک ۳۹ و ۳۶ دوش اضافه کردند.

تیم ایرلند در مقابل با از دست دادن نُه بازیکن اش ۱۶۷ دوش انجام داد و نتوانست به هدف داده شده برسد.

جیورج دوکریل بیشترین دوش (۵۸) را برای این تیم انجام داد.

در بخش توپ اندازی تیم افغانستان، نوین الحق سه ویکت و مجیب الرحمن و فضل الحق فاروقی هریک دو ویکت را بدست آوردند.

این نخستین پیروزی تیم افغانستان در سلسله مسابقات بیست آوره در برابر ایرلند بود. دو بازی اول این مسابقات را ایرلند برنده شده بود.

قرار است بازی بعدی میان این دو تیم روز دوشنبه برگزار شود.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!