Connect with us

کوید۱۹

ویروس کرونا: افزایش شمار مبتلایان کرونا در هرات

منتشر شده

 در

کوید۱۹

هشدار سازمان جهانی صحت: همه‌گیری کووید-۱۹ پایان نیافته است

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۲, ۱۴۰۱)

تدروس آدهانوم گبریسوس، رئیس سازمان جهانی صحت در اولین روز هفتاد و پنجمین مجمع صحت جهانی در ژنو در سازمان ملل سخنرانی کرد. رئیس سازمان صحت جهانی، با وجود کاهش تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ هشدار داده که همه‌گیری مطمئناً تمام نشده است.

به نقل از رویترز رئیس سازمان جهانی صحت هشدار داد”همه‌گیری کووید-۱۹ بی‌تردید تمام نشده است” و تاکید کرد که اگر دولت‌ها شروع به کاهش تدابیر کرونایی کنند، خود و مردمشان را در معرض خطر قرار خواهند داد.

با این حال، گبریسوس برای کسانی که در این نشست حضور داشتند، گفت که در صورت دستیابی به اهداف معین، مرحله حاد همه‌گیری ممکن است امسال به پایان برسد.

وی افزود:”پایان دادن به مرحله حاد همه‌گیری باید اولویت جمعی ما باقی بماند.” رئیس سازمان جهانی صحت همچنین تاکید کرد که باید مراقب هرگونه تحول ویروس SARS-CoV-2 بود.

گبریسوس هشدار داد:”یادگیری زندگی با کووید نمی‌تواند به این معنی باشد که ما به این ویروس تسلیم می‌شویم؛ این نمی‌تواند به این معنی باشد که ما تقریباً ۵۰ هزار مرگ در هفته را بر اثر یک بیماری قابل پیشگیری و قابل درمان می‌پذیریم.”

وی گفت:”سناریوهای متفاوتی برای چگونگی ادامه روند این بیماری همه‌گیر و چگونگی پایان مرحله حاد آن وجود دارد. اما این خطرناک است که فرض کنیم اومکرون آخرین نسخه این ویروس خواهد بود یا اینکه ما در پایان بازی هستیم.”

وی ادامه داد:”برعکس، در سطح جهانی، شرایط برای ظهور سویه‌های بیشتر ایده‌آل است.”

رئیس سازمان جهانی صحت اظهار کرد که تقریباً یک میلیارد نفر در کشورهای کم درآمد هنوز واکسینه نشده اند و فقط ۶۰ درصد از جمعیت جهان واکسینه شده اند. وی افزود :”آفریقا افزایش نرخ مرگ و میر ناشی از این ویروس را گزارش کرده و قاره‌ای است که کمترین پوشش واکسیناسیون را دارد.”

به گفته گبریسوس تنها ۵۷ کشور ثروتمند ۷۰ درصد مردم خود را واکسینه کرده اند.

وی در ادامه گفت:”در مجموع، ما شاهد تردید افراد درباره واکسیناسیون هستیم که ناشی از اطلاعات نادرست است؛ همه‌گیری با جادو ناپدید نمی‌شود، اما می‌توانیم به آن پایان دهیم.”

در این نشست، رئیس سازمان جهانی صحت همچنین تعهد سیاسی ناکافی برای تولید و توزیع واکسن‌ها و همچنین مسائل مربوط به ظرفیت عملیاتی یا مالی را دلیل پایین بودن نرخ واکسیناسیون در برخی کشورها دانست.

او گفت:”بگذارید به صراحت بگویم، اگر تامین بودجه به صورت فعلی ادامه پیدا کند، سازمان  جهانی صحت با شکست روبرو می‌‍‌شود؛ تغییر پارادایم در صحت جهانی که اکنون مورد نیاز است باید با تغییر پارادایم در تامین بودجه سازمان جهانی صحت مطابقت داشته باشد.”

به خواندن ادامه دهید

کوید۱۹

جاپان محدودیت ماه آینده ورود خارجی‌ها را دو برابر می‌کند

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۳۰, ۱۴۰۱)

سخنگوی ارشد دولت جاپان امروز (جمعه ۳۰ثور) گفته است که که جاپان در ماه آینده محدودیت‌های خود را برای ورود خارجی به ۲۰هزار نفر در روز افزایش می‌دهد.

هیروکازو ماتسونو، منشی ارشد کابینه، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که مسافران بسیاری از کشورها، که حدود ۸۰ درصد از کل ورودی‌های خارجی به جاپان هستند، نیازی به ارائه مدرکی مبنی بر منفی بودن آزمایش‌های کووید ندارند و همچنین مجبور نیستند در هنگام ورود قرنطینه شوند.

این شامل افرادی از سایر اعضای گروه جی هفت از اقتصادهای توسعه یافته بود.

جاپان مسافران تجاری، محصلین خارجی و محصلین پوهنتون‌ها را می پذیرد اما گردشگران را نمی پذیرد، به جز تعداد محدودی از تورهای آزمایشی بسته.

ماتسونو گفت که از تجربه آزمایش‌ها در تصمیمات بعدی برای بازگشایی بیشتر استفاده خواهد شد.

به خواندن ادامه دهید

کوید۱۹

چین شماری از قوانین آزمایش کرونا را برای مسافرین حذف کرد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۲۸, ۱۴۰۱)

به اساس اطلاعیه که روزگذشته (سه شنبه ۲۷ثور) توسط سفارت و کنسولگری‌های چین صادر شد، نشان میدهد آنعده مسافرانی که بعد از ۲۰ می، از شهرهای ایالات متحده از جمله لاس آنجلس، نیویارک و سان فرانسسکو به چین پرواز می‌کنند، دیگر نیازی به آزمایش آر تی – پی سی آر  (RT-PCR)هفت روز قبل از پرواز نخواهند داشت.

در اطلاعیه‌ها همچنان آمده است، الزامات قبلی که در مورد آزمایش‌های انتی بادی قبل از پرواز وجود داشت، نیز حذف خواهد شد.

مسافران همچنان باید دو آزمایش آر تی – پی سی آر  (RT-PCR) را در جریان ۴۸ یا ۲۴ ساعت بعد از پرواز خود انجام دهند، با در نظرداشت اینکه از کدام میدان هوایی‌ها پرواز می‌کنند – به اضافه یک آزمایش انتی جن دیگر.

به خواندن ادامه دهید

Trending