Connect with us

کوید۱۹

کرونا در افغانستان؛ ۱۰۱ تن در ۲۴ ساعت گذشته جان باختند

منتشر شده

 در

(Last Updated On: جوزا ۲۷, ۱۴۰۰)

وزارت صحت عامه میگوید که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۱ تن مبتلا به ویروس کرونا در سراسر کشور جان باخته اند.

این وزارت افزوده که در این مدت ۶۰۹۲ رویداد مشکوک را آزمایش کرده که از میان آن ۲۳۱۳ رویداد مثبت ویروس کرونا گزارش شده است.

به گفته‌ی وزارت صحت عامه در این زمان ۳۰۱ تن دیگر صحت یاب شده اند.

وزارت صحت میگوید که با ثبت این آمار شمار رویدادهای مثبت به ۹۸۸۴۴ و شمار جان باخته‎‌گان به ۳۹۴۳ تن رسیده است.

این در حالی است که در چندین هفته گذشته رویدادهای مثبت ویروس کرونا در افغانستان به گونه چشم گیری افزایش یافته است.

کوید۱۹

چین  شماری از قوانین آزمایش کرونا را برای مسافران مسافرین حذف کردند

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۲۸, ۱۴۰۱)

به اساس اطلاعیه که روزگذشته (سه شنبه ۲۷ثور) توسط سفارت و کنسولگری‌های چین صادر شد، نشان میدهد آنعده مسافرانی که بعد از ۲۰ می، از شهرهای ایالات متحده از جمله لاس آنجلس، نیویارک و سان فرانسسکو به چین پرواز می‌کنند، دیگر نیازی به آزمایش آر تی – پی سی آر  (RT-PCR)هفت روز قبل از پرواز نخواهند داشت.

در اطلاعیه‌ها همچنان آمده است، الزامات قبلی که در مورد آزمایش‌های انتی بادی قبل از پرواز وجود داشت، نیز حذف خواهد شد.

مسافران همچنان باید دو آزمایش آر تی – پی سی آر  (RT-PCR) را در جریان ۴۸ یا ۲۴ ساعت بعد از پرواز خود انجام دهند، با در نظرداشت اینکه از کدام میدان هوایی‌ها پرواز می‌کنند – به اضافه یک آزمایش انتی جن دیگر.

به خواندن ادامه دهید

کوید۱۹

تست کرونای نخست وزیر زیلاند جدید مثبت شد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۲۴, ۱۴۰۱)

دفتر نخست وزیری زیلاند جدید در بیانیه‌ای از مثبت شدن آزمایش کرونای جاسیندا آردرن با علائم خفیف این بیماری خبر داد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، در بیانیه دفتر نخست وزیری زیلاند جدید آمده است:”جاسیندا آردرن به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در جلسات پارلمان این کشور در روزهای دوشنبه و سه شنبه شرکت نخواهد کرد اما سفر وی به امریکا برای انجام امور تجاری در این مرحله طبق برنامه قبلی است.”

نخست وزیر زیلاند جدید از عصر روز جمعه علائم خفیف ویروس کرونا داشته و صبح امروز تست شناسایی ویروس او مثبت شده است. به دلیل مثبت شدن تست شناسایی کرونا  لازم است نخست وزیر زیلاند جدید تا روز ۳۱ ثور در قرنطینه بماند و به مسئولیت هایش از راه دور بپردازد.

گرنت رابرتسون، معاون نخست وزیر امروز به عنوان جایگزین نخستین وزیر برای این مدت در رسانه‌های این کشور معرفی شد.

به خواندن ادامه دهید

کوید۱۹

کوریایی شمالی اولین موارد مرگ ناشی از ابتلا به کرونا را ثبت کرد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۲۳, ۱۴۰۱)

کوریایی شمالی اولین مورد رسمی مرگ بر اثر ابتلا به ویروس کرونا را در محدوده مرزهای خود اعلام کرده و خبرگزاری رسمی این کشور نیز گفته است که ده‌ها هزار نفر از مردم، دچار تب و علائم بیماری شده‌اند.

امروز (جمعه ۲۳ثور) رسانه دولتی کوریایی شمالی اعلام کرد که شش نفر در این کشور بعد از بروز تب شدید جان خود را از دست داده‌اند و در این میان تست کووید ۱۹ یک نفر مثبت بوده است.

براساس گزارش این رسانه، بیماران تب‌دار قرنطینه می‌شوند و تحت مراقبت و درمان قرار می‌گیرند.

درحالی که برخی متخصصان معتقدند ویروس کرونا پیش از این هم در کوریایی شمالی وجود داشته، مقام‌های دولتی پیونگ یانگ روز گذشته (پنجشنبه) برای اولین بار، نخستین مورد رسمی ابتلا به کووید ۱۹ را اعلام کردند.

به گفته این مقام‌ها، سویه امیکرون ویروس کرونا در پایتخت شایع شده و مقررات قرنطینه در پی آن اعلام شده است. با این حال تعداد دقیق موارد ابتلا گزارش نشده است.

هرچند امروز رسانه دولتی این کشور گزارش داد که همه‌گیری از محدوده پایتخت فراتر رفته و تبی که دلیل آن هنوز نامشخص است از اواخر ماه اپریل در کشور شایع شده است.

خبرگزاری مرکزی کوریایی شمالی می‌گوید نزدیک به ۳۵۰هزار نفر به این تب مبتلا شده‌اند اما مشخص نمی‌کند که چه تعداد تست تشخیصی کرونا در این میان مثبت بوده است.

تحلیل‌گران می‌گویند تازه‌ترین آمار اعلام شده از سوی رسانه‌ دولتی که در آن از تبی نامعلوم در کل کشور شایع شده احتمالا از دشواری کوریایی شمالی در مقابله با شیوعی بی‌سابقه حکایت می‌کند.

خبرگزاری دولتی کوریایی شمالی می‌گوید رهبر این کشور برای مهار ویروس فوریت حداکثری اعلام کرده که ظاهرا شامل قرنطینه‌های محلی و محدودیت تجمع در اماکن کاری می‌شود.

به خواندن ادامه دهید

Trending