Connect with us

کوید۱۹

کمک ۳۵ میلیون یورویی اتحادیه اروپا به افغانستان برای مبارزه با کرونا

منتشر شده

 در

(Last Updated On: دلو ۷, ۱۳۹۹)

اتحادیه اروپا با همکاری یونیسف، بنیاد آقا خان و وزارت صحت عامه از کمک ۳۵ میلیون یورویی برای مبارزه با کرونا در افغانستان خبر داده اند.

اندریاس فون برانت سفیر اتحادیه اروپا در کابل میگوید که این کمک به ادامه ۱۴۷ میلیون یورو کمک های است که این اتحادیه از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا به افغانستان کرده است.

آقای برانت میگوید: “اتحادیه اروپا ۸۷۰ میلیون یورو را برای خریداری ۲ میلیاد دوز واکسین کرونا برای کشورهای با درآمد پایین یا متوسط که افغانستان هم یکی از آنهاست آماده کرده است.”

اتحادیه اروپا قرار است از چندین شرکت تولید کننده واکسین خریداری کند.

وزارت صحت عامه هم هرچند می گوید که قرار است تا کمتر از یک هفته دیگر واکسین کرونا از هند به افغانستان برسد اما از میزان موثریت این واکسین ها چیزی نمی گوید.

بشیر نور مل معین وزارت صحت عامه میگوید: “دولت هند همچنان ۵۰۰ هزار دوز واکسین را کمک می کند که به همکاری اکسفورد و هند تولید شده است و ما آن را بسیار زود شاید در یک هفته یا تا ده روز دیگر دریافت کنیم.”

در همین حال مسوول سازمان بهداشتی جهان می‌گوید که برای تطبیق و آزمایش واکسین های ضد کرونا نیاز به سرمایه گذاری های دوامدار است.

شیما سن گوپتا نماینده موقت یونسف در افغانستان میگوید: “این کمک های سخاوتمندانه اروپا به یونسف اجازه می دهد تا به گونه سریع به این موج از چالش ها که برای زنان و اطفال تاثیر سو گذاشته پاسخ دهد.”

قرار است این پروژه های کمکی دیگر نیز به حمایت اتحادیه اروپا، و به رهبری بنیاد آقاخان در ولایت های مختف افغانستان تطبیق شود.

کوید۱۹

چین شماری از قوانین آزمایش کرونا را برای مسافرین حذف کرد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۲۸, ۱۴۰۱)

به اساس اطلاعیه که روزگذشته (سه شنبه ۲۷ثور) توسط سفارت و کنسولگری‌های چین صادر شد، نشان میدهد آنعده مسافرانی که بعد از ۲۰ می، از شهرهای ایالات متحده از جمله لاس آنجلس، نیویارک و سان فرانسسکو به چین پرواز می‌کنند، دیگر نیازی به آزمایش آر تی – پی سی آر  (RT-PCR)هفت روز قبل از پرواز نخواهند داشت.

در اطلاعیه‌ها همچنان آمده است، الزامات قبلی که در مورد آزمایش‌های انتی بادی قبل از پرواز وجود داشت، نیز حذف خواهد شد.

مسافران همچنان باید دو آزمایش آر تی – پی سی آر  (RT-PCR) را در جریان ۴۸ یا ۲۴ ساعت بعد از پرواز خود انجام دهند، با در نظرداشت اینکه از کدام میدان هوایی‌ها پرواز می‌کنند – به اضافه یک آزمایش انتی جن دیگر.

به خواندن ادامه دهید

کوید۱۹

تست کرونای نخست وزیر زیلاند جدید مثبت شد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۲۴, ۱۴۰۱)

دفتر نخست وزیری زیلاند جدید در بیانیه‌ای از مثبت شدن آزمایش کرونای جاسیندا آردرن با علائم خفیف این بیماری خبر داد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، در بیانیه دفتر نخست وزیری زیلاند جدید آمده است:”جاسیندا آردرن به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در جلسات پارلمان این کشور در روزهای دوشنبه و سه شنبه شرکت نخواهد کرد اما سفر وی به امریکا برای انجام امور تجاری در این مرحله طبق برنامه قبلی است.”

نخست وزیر زیلاند جدید از عصر روز جمعه علائم خفیف ویروس کرونا داشته و صبح امروز تست شناسایی ویروس او مثبت شده است. به دلیل مثبت شدن تست شناسایی کرونا  لازم است نخست وزیر زیلاند جدید تا روز ۳۱ ثور در قرنطینه بماند و به مسئولیت هایش از راه دور بپردازد.

گرنت رابرتسون، معاون نخست وزیر امروز به عنوان جایگزین نخستین وزیر برای این مدت در رسانه‌های این کشور معرفی شد.

به خواندن ادامه دهید

کوید۱۹

کوریایی شمالی اولین موارد مرگ ناشی از ابتلا به کرونا را ثبت کرد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۲۳, ۱۴۰۱)

کوریایی شمالی اولین مورد رسمی مرگ بر اثر ابتلا به ویروس کرونا را در محدوده مرزهای خود اعلام کرده و خبرگزاری رسمی این کشور نیز گفته است که ده‌ها هزار نفر از مردم، دچار تب و علائم بیماری شده‌اند.

امروز (جمعه ۲۳ثور) رسانه دولتی کوریایی شمالی اعلام کرد که شش نفر در این کشور بعد از بروز تب شدید جان خود را از دست داده‌اند و در این میان تست کووید ۱۹ یک نفر مثبت بوده است.

براساس گزارش این رسانه، بیماران تب‌دار قرنطینه می‌شوند و تحت مراقبت و درمان قرار می‌گیرند.

درحالی که برخی متخصصان معتقدند ویروس کرونا پیش از این هم در کوریایی شمالی وجود داشته، مقام‌های دولتی پیونگ یانگ روز گذشته (پنجشنبه) برای اولین بار، نخستین مورد رسمی ابتلا به کووید ۱۹ را اعلام کردند.

به گفته این مقام‌ها، سویه امیکرون ویروس کرونا در پایتخت شایع شده و مقررات قرنطینه در پی آن اعلام شده است. با این حال تعداد دقیق موارد ابتلا گزارش نشده است.

هرچند امروز رسانه دولتی این کشور گزارش داد که همه‌گیری از محدوده پایتخت فراتر رفته و تبی که دلیل آن هنوز نامشخص است از اواخر ماه اپریل در کشور شایع شده است.

خبرگزاری مرکزی کوریایی شمالی می‌گوید نزدیک به ۳۵۰هزار نفر به این تب مبتلا شده‌اند اما مشخص نمی‌کند که چه تعداد تست تشخیصی کرونا در این میان مثبت بوده است.

تحلیل‌گران می‌گویند تازه‌ترین آمار اعلام شده از سوی رسانه‌ دولتی که در آن از تبی نامعلوم در کل کشور شایع شده احتمالا از دشواری کوریایی شمالی در مقابله با شیوعی بی‌سابقه حکایت می‌کند.

خبرگزاری دولتی کوریایی شمالی می‌گوید رهبر این کشور برای مهار ویروس فوریت حداکثری اعلام کرده که ظاهرا شامل قرنطینه‌های محلی و محدودیت تجمع در اماکن کاری می‌شود.

به خواندن ادامه دهید

Trending