Connect with us

1393انتخابات

کمیسیون انتخابات: نتایج فورمه های فاقد مهر و امضای مسوولان باطل شمرده میشود

Published

 on

(Last Updated On: حمل ۲۶, ۱۳۹۳)

کمیسیون مستقل انتخابات، بار دیگر تاکید کرد که روند رسیدگی به تقلب و تخلف های انتخاباتی به گونه شفاف انجام میشود و اگر فورمه های نتایج رأی دهی فاقد مهر و امضای مسوول کمیسیون انتخابات، و امضای ناظران باشد نتایج آن فورمه ها باطل شمرده می شود.

به گفته مقامات کمیسیون انتخابات برای درج نتایج آراء خریطه های محافظتی مخصوص مدنظر گرفته شده، اما 400 خریطه محافظتی نتایج آرا از شماری ولایت های کشور در خریطه های گوناگون به این کمیسیون رسیده و کمیسیون مستقل انتخابات مکلف به بررسی آن است.

آقای نورستانی افزود که این کمیسیون متعهد است تا تقلب و تخلف ها را به گونه جدی بررسی کند.

احمد یوسف نورستانی رییس کمیسیون مستقل انتخابات گفت:” ما همیشه برای ملت گفتیم که کمیسیون هیچ وقت تصامیم خود را در عقب دروازه های بسته نمیگیرد. همه چیز شفاف خواهد بود و در محضر همه تان روشن خواهد بود”.

در مجلسی که برای بررسی خریطه ها با حضور نماینده های نامزدان و رسانه ها برگزار شد. همچنان دستور داده شد که عدۀ از محلات تفتیش و آرای شماری از محلات باز شماری شود.

از نشست روز سه شنبه کمیسیون مستقل انتخابات برای بررسی خریطه های مشکوک نتایج چنین به نظر می رسید که اختلاف نظر جدی روی بسیاری از موارد میان اعضای این کمیسیون نیز وجود دارد.

این بررسی ها در حالی آغاز شده که شکایت و نگرانی های زیادی از تقلب و تخطی در انتخابات ریاست جمهوری وجود دارد.

Advertisement

جهان

ثبت نزدیک به ۳۰۰۰۰ مورد جدید کرونا در یک روز در هند

Published

on

(Last Updated On: سرطان ۲۵, ۱۳۹۹)

هند در ۲۴ ساعت گذشته ۲۹۴۲۹ مورد جدید کرونا ثبت کرده که این بالاترین آمار روزانه مبتلایان کرونا در این کشور است.

با این حساب شمار مجموعی مبتلایان در این کشور به ۹۳۵۰۰۰ نفر رسیده است.

وزیر صحت هند صبح امروز اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۵۸۲ بیمار کووید-۱۹ نیز جان باخته اند.

این در حالی است که موسسه فناوری هند روز چهارشنبه کیت تست ارزان قیمت را برای استفاده عموم راه اندازی کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری آنادولو، این کیت جدید به نام «COROSURE » را در مقایسه با کیت های آزمایش موجود که در حال حاضر حدود ۶۰ دالر است، با قیمت ۵۰۰ روپیه هندی (۶.6 دالر) در دسترس است.

رام گوپال راوو مدیر این نهاد  گفته است: “این فناوری باید الگوی آزمایش کووید-۱۹ را در کشور(هند) تغییر دهد، هم از نظر مقیاس و هم هزینه … دو میلیون تست [در هر ماه] با قیمت نازل.”

 آقای راوو افزوده است که امیدوار است که این کیت های آزمایش جدید بتواند هند را در شکست ویروس کرونا کمک کند. این کشور ۱.۳ میلیارد نفوسی، هم اکنون دارای حدود یک میلیون مبتلای کرونا است که تا هنوز ۲۴۳۰۹ نفر جان باخته اند.

Continue Reading

1393انتخابات

اتحادیه‌ شرکت‌های ترانسپورتی باربری فعالیت‌های شان را متوقف ساختند

Published

on

(Last Updated On: حوت ۱, ۱۳۹۷)

بخش باربری اتحادیه شرکت‌های ترانسپورتی، فعالیت‌های شان را در تمام کشور متوقف ساختند.

بخش باربری اتحادیه شرکت‌های ترانسپورتی به دلیل آنچه افزایش فساد در وزارت ترانسپورت، ریاست ترافیک، وزارت مالیه، وزارت داخله و وزارت فواید عامه می‌خوانند دست به اعتصاب کاری زده و فعالیت‌های شان را در سراسر کشور متوقف ساخته اند.

مسوولان در این اتحادیه‌ها می‌گویند تا زمانی‌که حکومت خواسته‌های آنان را بر آورده نسازد به اعتصاب شان ادامه می‌دهند.

محمد والی، معاون اتحادیه شرکت‌های ترانسپورتی باربری اظهار می‌دارد: “ما از رییس جمهور این خواست را داریم تا مشکلات مان را حل کند اگر این وضعیت ادامه یابد ما در تمام بخش ها فعالیت خود را توقف می‌دهیم.”

همچنان عبدالصبور، یک تن راننده موتر باربری می‌گوید: “در هر ترازو، پولیس، ترانسپورت و شاروالی از ما پول می گیرد، کاملاً دل ما را از کار و از این سکتور سیاه کرده اند.”

در همین حال، بزرگ راه کابل-قندهار را موترهای باربری بسته اند، به گفته ی آنان تا زمانی‌که به خواست‌های شان رسیدگی نشود به اعتصاب شان ادامه می‌دهند.

همزمان با این مسوولان در اتحادیه شرکت‌های ترانسپورتی می‌گویند که حکومت باید هر چه عاجل به خواست‌های آنان جواب مثبت بدهد.

حزب الله، راننده موتر باربری در این مورد بیان می‌دارد: “از نزد ما از فراه تا ارغندی پول تقاضا می‌شود، خط سیر، کتابچه، شاروالی و ترازو، همه ی آنان مشکل شده است برای ما.”

از سویی هم، مهدی روحانی، سخنگوی وزارت فواید عامه می‌گوید: “سکتور خصوصی بخش مهم نظام ما است، اعتصاب کاری حق قانونی آنان است ما تلاش می‌کنیم تا این مشکل را از طریق گفتگو حل کنیم.”

این در حالی‌ست که چندی پیش وزارت ترانسپورت گفته بود که در چند سال گذشته با کشورهای مختلف منطقه در مورد رفت و آمد وسایط باربری تفاهم صورت گرفته است، اما اتحادیه‌های ترانسپورتی در کشور نتوانسته اند که معیارها را برای این رفت و آمدها تکمیل کنند. همچنان مسوولان وزارت ترانسپورت از اتحادیه‌های خصوصی ترانسپورتی خواسته بودند که هر چه عاجل‌تر وسایط باربری شان را به اساس معیارهای جهانی برابر سازند. این وزارت نیز تاکید ورزیده بود که حکومت از این اتحادیه‌ها در این بخش حمایت خواهد کرد.

Continue Reading

انتخابات ۹۸

انتخابات ۹۷: چالش‌های انتخاباتی ریاست جمهوری

Published

on

(Last Updated On: دلو ۴, ۱۳۹۷)

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!