Connect with us

رویداد های اخیر

کودکی که هواداران مسی دنبالش بودند در افغانستان پیدا شد

منتشر شده

 در

(Last Updated On: دلو ۸, ۱۳۹۴)

12647114_1230033703691976_992658121341078619_n

در حالی که هفته گذشته خبری مبنی بر کمپاین گسترده هواداران لیونل مسی برای یافتن کودکی که با خریطه پلاستیکی بولیز او را برای خود ساخته و به تن کرده بود، روز گذشته نشانی های این کودک در مربوطات ولایت غزنی یافت شد.
این خبر در حالی روز گذشته در صفحات مجازی پخش شد که دو روز پیش رسانه های ترکی با نشر خبری دروغ از یافتن آن کودک در کردستان عراق خبر داده بودند.
مرتضی فرزند محمد عارف پسری که رسانه های داخلی و خارجی را از هفته گذشته با عکس خویش مصروف خود ساخته است.
داستان از اینجا شروع شد که صفحه تویتر هوادارن مسی با دیدن عکس مرتضی در صفحات مجازی از مردم دنیا خواستند تا هر چه زودتر او را یافته و معرفی اش کنند.
متنی که مسی در تویتر خود نوشته بود، “ما از تیم هواداران لئو مسی هستیم. ما می خواهیم این کودک را پیدا کنیم و برای او بعضی چیزها کمک کنیم”
در سوی دیگر پدر این کودک از چگونگی نشر این عکس در صفحات مجازی صحبت می کند.
وی می گوید عکسهای مرتضی اولین بار دو هفته پیش در فضای مجازی پست شد.
وی همچنین از دولت مردان و مسوولین ذی ربط خواهشمند است آروزی کودکش که دیدار لیونل مسی است را برآورده سازند.
مسی هنوز بصورت رسمی حمایت خویش را از این کودک افغان اعلام نکرده است. مرتضی به همراه خانواده اش در قریه سنگماشه ولسوالی جاغوری از مربوطات ولایت غزنی زندگی می کند. گفته می شود مسیر این قریه که حدود 160 کیلومتر با مرکز غزنی فاصله دارد از امنیت خوبی برخوردار نیست و رفت و آمد به این قریه احتمال روبه رویی با مخالفین دولت را دارد.

 

 

 

اعلانات

رویداد های اخیر

کمیته ملی حج به منظور تنظیم، بهبود و پیشبرد امور حج تصویب شد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۳۱, ۱۴۰۱)

انعام‌الله سمنگانی، معاون سخنگوی امارت اسلامی افغانستان می گوید که به اساس فیصله کابینه طرحی وزارت ترانسپورت و هوانوردی در مورد ایجاد کمیته ملی حج به منظور تنظیم، بهبود و پیشبرد امور مربوط به حج تصویب شد.

آقای سمنگانی در صحفه تویترش نگاشته است که:” ریاست کمیته متذکره به عهده مولوی عبدالسلام حنفی، معاون اداری ریاست الوزرا بوده و وزارت‌های ارشاد، حج و اوقاف، ترانسپورت و هوانوردی، عدلیه، مالیه، امور خارجه، صحت عامه و امور داخله، ریاست عمومی استخبارات و اطاق تجارت به حیث اعضای آن می‌باشند.”

همچنان به گفته آقای سمنگانی به منظور تنظیم، بهبود و پیشبرد امور حج در ولایات، کمیته تحت ریاست معاون ولایت و به اشتراک نمایندگان با صلاحیت ریاست‌های حج و اوقاف، میدان‌هوایی، قومندانی امنیه، مستوفیت، استخبارات و‌صحت عامه‌ ایجاد گردد.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

کمک ۱۵۰ ملیون دالر از سوی بانک جهانی به وزارت صحت افغانستان

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۳۱, ۱۴۰۱)

وزارت صحت عامه افغانستان می‌گوید که بانک جهانی ۱۵۰ میلیون دالر به این وزارت اخیرا به منظور ادامه فعالیت‌های صحی کمک نموده است.

این وزارت می‌گوید که این کمک بر اساس تفاهم نامه نشست جنوا که به تاریخ ۷ فبروری در کشور سویس برگذار شده بود و در آن داکتر قلندر عباد، سرپرست وزارت صحت عامه و هیئت هراه شان اشتراک نموده بودند از سوی بانک جهانی صورت گرفته است.

وزارت صحت عامه می‌گوید که قرار است مقدار این پول برای مراقبت‌های اولیه صحی در ۳۴ ولایت از جمله پرداخت معاشات و آموزش کارکنان صحی، تهیه دوا، تجهیزات طبی، مبارزه با امراض ساری و تقویت نظارت بر ارایه خدمات صحی به مصرف برسد.

در نشست جنوا نماینده‌گان کشورهای جرمنی، بریتانیا، سویس و نهادهای ای سی آر سی و سازمان صحی جهان اشتراک داشتند.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

سرپرست وزارت دفاع به ولایت پنجشیر رفت؛ از مردم خواست شکار تبلیغات دشمن نشوند

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۳۱, ۱۴۰۱)

مولوی محمد یعقوب مجاهد، سرپرست وزارت دفاع ملی در سفرش روز گذشته (جمعه ۳۰ثور) با مردم، متنفذین قومی و مسوولین امنیتی این ولایت دیدار و گفتگو نمود و از مردم خواست تا شکار تبلیغات دشمن نشوند و به زندگی عادی خود ادامه دهند.

آقای مجاهد همچنان پیشنهادات مردم این ولایت را استماع نمود و همچنان از مردم خواست در قسمت برقراری نظم با مسئولین خود همکاری‌های همه جانبه داشته باشند.

وی اطمینان سپرد که به هیچ فرد اخلال گر اجازه برهم زدن امنیت را نخواهد داد.

از سوی هم، سرپرست وزارت دفاع وضعیت امنیتی این ولایت را بهتر خوانده و از فعالیت‌ها و کارکردهای مسوولین و نیروهای امارت اسلامی قدردانی نمود.

درهمین حال آقای مجاهد در قسمت تامین امنیت هرچه بیشتر هدایت‌های لازم نیز صادر نمود.

به خواندن ادامه دهید

Trending