Connect with us

ورزش

کپ قهرمانی جام جهانی کریکت ۲۰۲۳ به افغانستان سفر می‌کند

منتشر شده

در

(Last Updated On: سنبله ۱۴, ۱۴۰۲)

مژده به علاقه مندان کریکت در سراسر افغانستان: کپ قهرمانی جام جهانی ۲۰۲۳ این هفته به عنوان بخشی از سفر جهانی خود وارد کابل خواهد شد.

شورای بین‌المللی کریکت تأیید کرده است که این جایزه در روزهای پنج‌شنبه و جمعه این هفته از مکان‌های مختلف در سراسر کابل بازدید خواهد کرد و به علاقه مندان این فرصت را می‌دهد تا این شیء نقره‌ای ارزشمند را ببینند و عکس بگیرند.

در همین حال، شبکه تلویزیونی آریانا  در راستای تعهد خود به ارائه اخبار و رویدادهای ورزشی در سطح جهانی برای افغان‌ها در سراسر کشور، با خوشحالی اعلام می‌کند که با بورد کریکت افغانستان به عنوان شریک رسانه‌ای برای این رویداد هیجان‌انگیز همکاری کرده است.

لحظات برجسته این سفر در سراسر کشور پخش خواهد شد و علاقه مندان کپ قهرمانی در حال سفر را تماشا خواهند کرد.

این بازدید دو روزه بخشی از سفر کپ قهرمانی در کشورهای سراسر جهان است و انتظار می رود که علاقه مندان کریکت در سراسر کشور را مجذوب خود کند.

این کپ که از نقره و طلا ساخته شده و ۱۱ کیلوگرام وزن دارد، بالاترین جایزه برای کشورهای کریکت باز است. کپ این نوع مسابقات اولین بار در سال ۱۹۷۵، زمانی که اولین دوره جام جهانی در انگلستان برگزار شد، اهدا شد. از آن زمان تاکنون، هشت تیم مختلف قهرمان شده اند که آسترالیا با پنج عنوان موفق ترین آنهاست.

میرویس اشرف، رئیس بورد کریکت افغانستان، اخیراً گفت که این واقعاً باعث افتخار است که افغانستان شامل برنامه سفر کپ شده است.

اشرف گفت: «ما بسیار مفتخریم که بار دیگر میزبان جام جهانی کریکت مردان شورای بین المللی کریکت هستیم. این یک فرصت عالی برای مردم ما است تا شاهد این جایزه معتبر باشند و احساس کنند با جامعه جهانی کریکت مرتبط هستند. همچنین این انگیزه ای برای بازیکنان ما می‌باشد که سخت تلاش کنند و برای جام جهانی آماده شوند.»

سفر کپ در جون امسال به سبکی باشکوه و زمانی که در ارتفاع ۱۲ هزار فوتی از زمین پرتاب شد، آغاز شد. این شهکاری با ضم کپ قهرمانی جام جهانی به یک بالون استراتوسفری انجام شد.

این سفر به طور رسمی در بزرگترین استدیوم کریکت جهان، استدیوم نریندرا مودی در احمدآباد، در هند، کشور میزبان امسال، پایان خواهد یافت.

سفر کپ به یک میلیون طرفدار این چانس را می‌دهد تا با این ظرف نقره‌ای با ارزش قبل از رویداد جهانی مورد انتظار ارتباط برقرار کنند. این کپ به مکان هایی در ۱۸ کشور واقع پنج قاره می‌رود.

این کپ علاوه بر بازدید از کشورهای شرکت کننده، به تعدادی از کشورهای نوظهور مانند بحرین، کویت، مالیزیا، پاپوا نیو گینیا، نایجریا، یوگاندا، فرانسه، ایتالیا و ایالات متحده نیز سفر می‌کند و به طرفداران جدید و موجود این امکان را می‌دهد تا نگاهی اجمالی به بالاترین جایزه کریکت جهان داشته باشند.

جف الاردیس، رئیس اجرایی شورای بین المللی کریکت در مراسم افتتاحیه گفت: «سفر جام جهانی کریکت مردان نقطه عطف مهمی در شمارش معکوس برای برگزاری بزرگترین جام جهانی کریکت مردان است. این سفر علاوه بر بازدید از برخی از نمادین ترین مکان های دیدنی در سراسر جهان، شامل دیدار ظرف نقره ای نمادین با سران کشور ها، راه اندازی طرح های اجتماعی و حمایت از برنامه های توسعه کریکت است.»

وی افزود: «کریکت بیش از یک میلیارد طرفدار دارد و ما می‌خواهیم به افراد زیاد ممکن این فرصت را بدهیم تا به این جام معروف که توسط برخی از بزرگترین اسطوره‌های ورزش ما بالای سر برده شده است، نزدیک شوند.»

اختتام سال

پس از ماه ها مسابقات کریکت در سطح جهانی که در سراسر کشور توسط تلویزیون آریانا پخش شد، جام جهانی نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود و مسابقات در طول مدت مبارزات روزانه به صورت زنده پخش می‌شود.

رویداد امسال با فرمت ۵۰ آور، شاهد مبارزه ۱۰ کشور برای کسب این جایزه خواهد بود که آخرین بار در سال ۲۰۱۹ توسط انگلستان به دست آمد. این مسابقات قرار است از ۵ اکتبر ۲۰۲۳ تا ۱۹ نومبر ۲۰۲۳ در هند برگزار شود و در بازی نهایی در استدیوم معروف نریندرا مودی به اوج خود برسد.

در همین حال، تلویزیون آریانا همه برنامه‌ها و زمان‌های پخش را قبل از مسابقات منتشر می‌کند و هواداران را در جریان تحولات جدید قرار می‌دهد. پس حتماً مراقب به روز رسانی‌های وب سایت و پلتفورم های رسانه های اجتماعی ما باشید.

ورزش

نگاهی به رتبه بازیکنان برتر هر تیم قبل از جام جهانی کریکت

Published

on

(Last Updated On: میزان ۸, ۱۴۰۲)

در حالی که چند روز دیگر به آغاز مسابقات جام جهانی کریکت ۲۰۲۳ باقی مانده، مسابقات تمریناتی هم‌اکنون جریان دارد و هیجان در میان علاقمندان کریکت در حال افزایش است.

در اینجا، نگاهی به بازیکنان رتبه برتر در هر بخش کریکت یک‌روزه بین‌المللی می‌اندازیم که در جام جهانی حضور خواهند داشت.

افغانستان

توپزن رتبه برتر: ابراهیم زدران (شماره ۱۸)

توپ انداز برتر: مجیب الرحمن (شماره ۳)

بازیکن برتر همه کاره: محمد نبی (شماره ۲)

افغانستان دارای دو بازیکن در میان سه بازیکن برتر در رده بندی کریکت یک‌روزه بین‌المللی است که محمد نبی، کپیتان پیشین به عنوان شماره ۲ در رده بندی بازیکنان با مهارت در هر دو بخش پیشتاز است.

مجیب الرحمان، اسپینر در رده بندی توپ اندازان کریکت یک‌روزه بین‌المللی، سوم است، در حالی که هم تیم وی راشد خان در جایگاه چهارم قرار دارد. ابراهیم زدران با شماره ۱۸ بالاترین جایگاه را در رتبه بندی توپزنان در میان افغان‌ها دارد.

آسترالیا

توپزن رتبه برتر: دیوید وارنر (شماره ۶)

توپ انداز برتر: جوش هزلوود (شماره ۲)

بازیکن برتر همه کاره: جوش هزلوود (شماره ۱۴)

دیوید وارنر کهنه‌کار همچنان در سطح  کریکت یک‌روزه بین‌المللی استحکام بالایی از خود نشان می‌دهد و در حال حاضر جایگاه ششم را در رتبه بندی توپزنان در اختیار دارد که بالاترین جایگاه از سوی یک بازیکن آسترالیایی است.

توپ انداز باتجربه جوش هزلوود اخیراً در رده بندی توپ اندازان رتبه اول را به محمد سراج هندی واگذار کرد و در جایگاه دوم قرار گرفته است. او به طرز شگفت انگیزی در رتبه چهاردهم فهرست بازیکنان همه کاره قرار دارد.

بنگله دیش

توپزن رتبه برتر: مشفق الرحیم (شماره ۲۱)

توپ انداز برتر: شکیب الحسن (شماره ۱۷)

بازیکن برتر همه کاره: شکیب الحسن (شماره ۱)

شکیب الحسن، کپیتان در آستانه پنجمین جام جهانی خود همچنان به ثبت ریکارد ادامه می‌دهد. ستاره بنگله دیشی همچنان در رتبه اول در رده بندی بازیکنان همه کاره قرار دارد.

شکیب قبلاً در فصل های ۲۰۰۷، ۲۰۱۱، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹ حضور یافته بود و به طرز شگفت انگیزی در شروع هر تورنمنت از زمان دومین حضورش در سال ۲۰۱۱، در رتبه اول بازیکنان همه کاره کریکت یک‌روزه بین‌المللی قرار داشت.

این کهنه‌کار همچنین با جایگاه ۱۷ بالاترین رتبه در میان توپ اندازان بنگله دیش را در اختیار دارد، در حالی که مشفق الرحیم با جایگاه ۲۱ بهترین رتبه را در میان توپزنان دارد.

انگلستان

توپزن رتبه برتر: دیوید مالان (شماره ۱۴)

توپ انداز برتر: کریس ووکس (شماره ۱۲)

بازیکن برتر همه کاره: کریس ووکس (شماره ۱۱)

دیوید مالان که همیشه ثابت قدم است، بالاترین رتبه را در میان بازیکنان تیم انگلستان دارد.

کریس ووکس، توپ انداز سریع بهترین رتبه را در رتبه بندی توپ اندازان و بازیکنان همه کاره دارد، که جای تعجب نیست زیرا این بازیکن راست دست و قد بلند یکی از دلایل اصلی قهرمانی انگلستان در آخرین جام جهانی (۲۰۱۹) بود که در آن ۱۶ ویکت گرفت.

هند

توپزن رتبه برتر: شوبمن گیل (شماره ۲)

توپ انداز برتر: محمد سراج (شماره ۱)

همه کاره برتر: هاردیک پاندیا (شماره ۷)

هند تنها تیمی در جام جهانی است که می‌تواند به داشتن یک بازیکن در بین ۱۰ بازیکن برتر در هر بخش رده بندی ببالد. محمد سراج پس از درخشش فوق العاده در فاینل جام آسیا در مقابل سریلانکا در ماه جاری، مقام اول را در رده بندی کسب کرد.

شوبمن گیل تنها ۱۰ امتیاز دیگر نیاز دارد تا به جایگاه اول در میان توپزنان برسد که در حال حاضر آن را بابر اعظم، کپیتان پاکستان در اختیار دارد.

هالند

توپزن رتبه برتر: سکات ایدواردز (شماره ۳۹)

توپ انداز برتر: لوگان ون بیک (شماره ۵۱)

بازیکن برتر همه کاره: بس دی لید (شماره ۴۹)

بس دی لید، ستاره نوظهور بالاترین جایگاه را درمیان هالندی‌ها در فهرست بازیکنان همه کاره دارد، اما از دیدن این که دی لید با استعداد با هنرنمایی هایش در هند توجه را به خود جلب می‌کند، تعجب نکنید زیرا او در مسابقات راهیابی به جام جهانی در اوایل امسال خوب درخشید.

سکات ایدواردز، کپیتان قابل اعتماد شماره ۳۹ بهترین جایگاه را درمیان توپزنان هالندی‌ در رده بندی دارد، در حالی که لوگان ون بیک جایگاه بهتر را در میان توپ اندازان دارد.

نیوزیلند

توپزن رتبه برتر: کین ویلیامسن (شماره ۲۸)

توپ انداز رتبه برتر: ترنت بولت (شماره ۵)

بازیکن برتر همه کاره: میچل سنتر (شماره ۱۱)

نیوزیلندی‌ها دارای دو بازیکن در بین ۱۰ بازیکن برتر رده بندی توپ اندازان هستند که ترنت بولت در رتبه پنجم و بالاتر از هم تیم خود مت هنری در رتبه نهم قرار دارد.

کپیتان کین ویلیامسن علیرغم مصدومیت‌های اخیرش در جایگاه بیست و هشتم در فهرست بازیکنان نیوزیلندی پیشتاز باقی مانده، در حالی که میچل سنتنر در رده‌بندی بازیکنان همه کاره یازدهم است.

پاکستان

توپزن رتبه برتر: بابر اعظم (شماره ۱)

توپ انداز برتر: شاهین افریدی (شماره ۸)

بازیکن برتر همه کاره: شاداب خان (شماره ۱۳)

بابر اعظم در این اواخر در صدر رده بندی بوده است و جای تعجب نیست که کپیتان پاکستان با حفظ این جایگاه به جام جهانی امسال برود.

شاهین افریدی همیشه خطرناک به راحتی در بین ۱۰ نفر برتر رده بندی توپ اندازان جای گرفته است، در حالی که شاداب خان در رتبه سیزدهم بازیکنان همه کاره به کار خود ادامه می‌دهد.

افریقای جنوبی

توپزن رتبه برتر: راسی ون در دوسن (شماره ۳)

توپ انداز برتر: کشاو مهاراج (شماره ۱۴)

بازیکن برتر همه کاره: آیدن مارکرام (شماره ۲۳)

راسی ون در دوسن اخیراً جایگاه خود را در صدر جدول رده‌بندی توپزنان حفظ کرده است و تنها با بابر اعظم و شوبمن گیل در مقابل خود در فهرست فعلی وارد جام جهانی می‌شود.

کشاو مهاراج، باتجربه، ۱۴مین بازیکن در رده بندی توپ اندازان است، در حالی که آیدن مارکرام همچنان در سطح بین المللی به پیشرفت خود ادامه می‌دهد و در رده بیست و سوم بازیکنان همه کاره قرار دارد.

سریلانکا

توپزن رتبه برتر: چریت اسلنکا (شماره ۲۷)

توپ انداز رده بندی برتر: ماهیش تیکشانا (شماره ۱۶)

بازیکن برتر همه کاره:  دنینجایا دی سیلوا (شماره ۱۷)

با مصدومیت اسپینر ستاره بنام ونیندو هسرانگا و از دست دادن جام جهانی، طالع سریلانکا در بخش توپ اندازی بیشتر به ماهیش تیکشانا گره خورده که رتبه شانزدهم را در رده بندی توپ اندازان در اختیار دارد.

این چریت اسلنکا است که با رتبه ۲۷ بالاترین رتبه را در میان توپزنان سریلانکا دارد، در حالی که  دنینجایا دی سیلوا با شماره ۱۷ بهترین جایگاه آنها را در رده بندی بازیکنان همه کاره دارد.

تمام مسابقات تمریناتی را به‌طور زنده تماشا کنید

شبکه تلویزیونی آریانا پخش زنده مسابقات تمریناتی جام جهانی را روز جمعه (۲۹ سپتمبر) آغاز کرد. متأسفانه، اولین بازی تمریناتی افغانستان دربرابر افریقای جنوبی به دلیل باران لغو شد.

مسابقات مهم تمریناتی به صورت زنده از تلویزیون آریانا پخش خواهد شد و سایر مسابقات از طریق وب سایت ما قابل مشاهده می‌باشد.

پخش مسابقات تمریناتی از ساعت ۱۲:۳۰ بعد از ظهر آغاز می‌شود.

برای برنامه پخش مسابقات تمریناتی، جدول زیر را ببینید.

Continue Reading

ورزش

بازی تمریناتی افغانستان دربرابر افریقای جنوبی به دلیل باران شدید لغو شد

Published

on

(Last Updated On: میزان ۷, ۱۴۰۲)

بازی افغانستان در برابر افریقای جنوبی در مرحله تمرینات پیش جام جهانی کریکت روز جمعه به دلیل بارش شدید باران لغو شد.

به گزارش اسوشیتد پرس، هر دو تیم قبل از اینکه داوران بازی را در ساعت ۳:۴۵ بعد از ظهر به دلیل باران مداوم و زمین مرطوب، لغو کنند، در هوتل‌های خود قرار داشتند.

افریقای جنوبی قرار است روز دوشنبه یک بازی تمریناتی دیگر مقابل نیوزیلند برگزار کند و افغانستان روز سه شنبه با سریلانکا دیدار خواهد کرد. جام جهانی از روز پنجشنبه با بازی افتتاحیه نیوزیلند و انگلستان در شهر احمدآباد هند آغاز می‌شود.

در بازی دیگر تمریناتی در گوواهاتی، سریلانکا با از دست دادن تمام بازیکنان اش در آور ۴۹.۱ مجموعاْ ۲۶۳ دوش انجام داد. پاتوم نیسانکا ۶۸ دوش و دانانجایا د سیلوا ۵۵ دوش انجام دادند. مهدی حسن از تیم بنگله دیش سه ویکت به دست آورد.

در حیدرآباد، پاکستان با از دست دادن پنج بازیکن اش ۳۴۵ دوش در مقابل نیوزیلند انجام داد. محمد رضوان ۱۰۳ دوش و بابر اعظم ۸۰ دوش انجام دادند.

Continue Reading

ورزش

نوین‌الحق از بازی‌های ۵۰ آوره کریکت استعفا می‌دهد

Published

on

(Last Updated On: میزان ۶, ۱۴۰۲)

نوین‌الحق، توپ‌انداز تیم ملی کریکت افغانستان می‌گوید که پس از جام جهانی سال ۲۰۲۳ با بازی‌های ۵۰ آوره کریکت خدا حافظی می‌کند.

نوین پس از دو سال دوری از تیم ملی افغانستان در جام جهانی بازگشته بود و هنوز تنها ۲۴ سال سن دارد.

این بازیکن تیم کریکت افغانستان هفت بازی یک روزه انجام داده است، اما از زمان اولین حضور بین‌المللی خود در سال ۲۰۱۶، به بخش مهمی از بازی‌های ۲۰آوره تبدیل شده است.

نوین می‌گوید: «این برایم یک افتخار بود که نماینده کشورم بودم و مایلم در پایان این جام جهانی استعفا خود را از بازی‌های یک روزه اعلام کنم و اما با پوشیدن پیراهن آبی در بازی‌های ۲۰آوره برای کشورم ادامه خواهم داد.»

وی افزوده است: «تصمیم آسانی نبود، اما برای طولانی کردن دوران بازیگری‌ام، مجبور شدم این تصمیم سخت را بگیرم.»

این درحالی است که افغانستان با جادادن نوین‌الحق در ترکیت تیم، یک تیم قوی را برای مسابقات جام جهانی در هند معرفی کرده است.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!