Connect with us

کوید۱۹

گزارش: تلفات ویروس کرونا در هند از مرز ۳۰۰ هزار بالا رفت

Published

 on

(Last Updated On: جوزا ۳, ۱۴۰۰)

خبرگزاری رویترز گزارش داده است که در ۲۴ ساعت گذشته ۴هزار ۴۵۴ تن مبتلا به ویروس کرونا در سراسر هند جان باخته اند.

این گزارش افزوده که با ثبت این آمار شمار جان باخته‌گان ویروس کرونا در آن کشور به بیش از ۳۰۰ هزار تن رسیده است.

رویترز افزوده که در این مدت ۲۲۲هزار ۳۱۵ تن دیگر به این ویروس مبتلا شده اند.

این در حالی است که رویدادهای مثبت ویروس کرونا در کشورهای آسیای جنوبی به بیش از۲۶،۷۵ میلیون و شمار جان باخته‌گان به ۳۰۳۷۲۰ تن رسیده است.

کوید۱۹

با افزایش موارد کوید-۱۹ درهند، پوشیدن ماسک دوباره اجباری شد

Published

on

(Last Updated On: اسد ۲۱, ۱۴۰۱)

دهلی نو، پایتخت هندوستان در حالی که موارد ابتلا به کووید-۱۹ در سراسر این کشور هم‌چنان در حال افزایش است، دستورات ماسک عمومی را از روز پنج‌شنبه، ۱۱ آگست، مجدداً به اجرا گذاشت.

دولت هندوستان جریمه ۵۰۰ روپیه‌ای (6 دالری) را برای افرادی که در انظار عمومی بدون ماسک دستگیر شوند، تعیین کرده است.

وزارت صحت هند اعلام کرد ۱۶۲۹۹ مورد جدید در ۲۴ ساعت گذشته در سراسر کشور ثبت شده است که نرخ مثبت آن ۴.۵۸ درصد است. نزدیک به ۲۱۵۰ عفونت در دهلی نو گزارش شده است.

روز چهارشنبه دهلی نو هشت مورد مرگ ناشی از ویروس کرونا را گزارش کرد که بالاترین رقم در نزدیک به شش ماه گذشته است. مردم در اکثر نقاط کشور شروع به دور انداختن ماسک های صورت کردند، زیرا عفونت‌ها به دنبال دو موج ویرانگر قبلی کووید-۱۹ کاهش یافت.

آرویند کجریوال، مقام ارشد منتخب دهلی نو، گفت که موارد ابتلا به کووید-۱۹ در حال افزایش است اما نیازی به وحشت نیست زیرا اکثر موارد جدید خفیف بودند.

هند واکسیناسیون مردم را در جنوری ۲۰۲۱ آغاز کرد و بیش از ۲.۰۴ میلیارد دوز از جمله دوزهای اول، دوم و تقویت کننده را تزریق کرده است. بیش‌از ۹۴ درصد از جمعیت واجد شرایط (۱۲ سال و بالاتر) حداقل یک واکسن دریافت کرده اند و ۸۶ درصد به طور کامل واکسینه شده اند.

بیشتر کارشناسان بر این باورند که آمار رسمی کشته‌شدگان هند که بیش از ۴۱۴۰۰۰ نفر است، بسیار کم است، اما دولت این نگرانی‌ها را اغراق‌آمیز و گمراه‌کننده رد کرده است.

Continue Reading

کوید۱۹

اعلام پیروزی کوریایی شمالی در مقابله با کرونا

Published

on

(Last Updated On: اسد ۲۰, ۱۴۰۱)

به نقل از گزارش رویترز کیم جونگ اون، کوریایی شمالی، در مقابله با کووید-19 اعلام پیروزی کرد و خواهر کیم جونگ اون  فاش کرده است که، برادرش از تب رنج می‌برد و گفت که علیه کوریایی جنوبی که آن را عامل ایجاد این بیماری می‌داند انتقام‌جویی مرگبار صورت گیرد.

او حتی فاش کرد که برادرش در بحبوحه شیوع کرونا به “تب شدید” مبتلا شد. کیم یو جونگ گفت:” کیم جونگ اون به شدت مریض بود اما به دلیل نگرانی‌هایش در مورد مردم حتی یک لحظه نمی‌توانست دراز بکشد.”

خبرگزاری کی سی ان ای کوریایی شمالی نیز اعلام کرد  کیم دستور لغو حداکثر اقدامات ضد اپیدمی را که در ماه می اعمال شد، صادر کرد و افزود که کوریایی شمالی باید یک سد ضد اپیدمی قوی فولادی حفظ کند و کار ضد اپیدمی را تا پایان بحران صحت جهانی تشدید کند.

پیش از آن هم کیم یو جونگ، خواهر کوچک‌تر رهبر کوریایی شمالی ، بحران کرونا در کشورش را به دلیل تشدید تقابل “مضحک هیستریک” از سوی کوریایی جنوبی دانست و این ادعا را تکرار کرد که “چیزهای بیگانه” ارسالی از کوریایی جنوبی ویروس را به کوریایی شمالی منتقل کردند.

Continue Reading

کوید۱۹

آزمایش کرونای جو بایدن منفی شد

Published

on

(Last Updated On: اسد ۱۶, ۱۴۰۱)

داکتران کاخ سفید روزشنبه (۱۵ اسد) اعلام کردند که جواب آزمایش کووید-۱۹ جو بایدن، رئیس جمهوری امریکا، پس از چند روز مثبت بودن، منفی شده است.

به گزارش رویترز، داکتر کوین اوکانر، در نامه‌ای اظهار کرد که بایدن تا زمانی که آزمایش دومش نیز منفی شود در قرنطینه باقی خواهد ماند.

رئیس جمهوری ۷۹ ساله امریکا، پس از مثبت شدن آزمایش کوویدش در روز ۲۱ جولای، پس از دو هفته انزوا، چهارشنبه گذشته از قرنطینه بیرون آمد، ولی نتیجه آزمایش او در روز ۳۰ جولای دوباره مثبت شد.

داکتر اوکانر گفت، این مورد “بازگشت” یک عارضه جانبی نادر در درصد بسیار کمی از مریضانی است که برای درمان کووید-۱۹ داروی ضد ویروس کرونا “پکسلووید” مصرف می‌کنند.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!