Connect with us

ورزش

گلف جایانتز به مرحله بعدی لیگ بین‌المللی کریکت ۲۰ آوره راه یافت

منتشر شده

در

(Last Updated On: دلو ۱۶, ۱۴۰۱)

تیم گلف جایانتز در بیست و هفتمین مسابقه لیگ بین‌المللی کریکت ۲۰ آوره روز شنبه با تفاوت ۲۵ دوش تیم دیزرت وایپرز را شکست داد و به مرحله بعدی این رقابت‌ها راه یافت.

شیمرون هتمایر، بازیکن گلف جایانتز در این مسابقه به تنهایی از ۳۵ توپ ۵۴ دوش انجام داد که شامل «چهار شش دوش» و دو «چهار دوش» بود.

جیمز وینس، کاپیتان این تیم ۳۹ دوش انجام داد و گلف جایانتز با از دست دادن ۶ بازیکن در مجموع ۱۸۰ دوش کسب کرد.

 تیم دیزرت وایپرز با از دست دادن ۶ بازیکن اش توانست تنها ۱۵۵ دوش انجام دهد. تام کوران تلاش زیادی کرد تا تیم اش را با ۴۲ دوشی که انجام داد به پیروزی برساند، اما به هدف نرسید.

قرعه پیش از بازی را دیزرت وایپرز برنده شده بود و توپ اندازی را انتخاب کرد.

دیوید ویز از گلف جایانتز در مورد پیروزی شان گفت: «این یک بازی مهم برای ما بود زیرا می‌خواستیم جایگاه خود را در بین دو تیم برتر تثبیت کنیم. هریکی از توپ اندازان در مواقعی که نیاز بود ایستادگی کردند. آیان افضل خان امروز قشنگ توپ اندازی کرد. توپ انداز‌ها به خوبی به یکدیگر کمک می‌کنند و همه بازیکنان مسئولیت‌های شان را انجام می‌دهند.»

تام کوران از تیم دیزرت وایپرز پس از پایان بازی گفت: «فکر می‌کردم می‌توانیم در یک نقطه از بازی به هدف برسیم. اگر من با یک توپزن بهتر بازی می‌کردم، ممکن نتیجه طوری دیگر می‌بود. من همچنین فکر می‌کردم که آن‌ها دوش بسیار زیاد انجام دادند. ما با توپ اشتباهاتی را انجام دادیم.»

مرحله بعدی لیگ بین‌المللی کریکت ۲۰ آوره بتاریخ هشتم فبروری آغاز می‌شود.

ورزش

راشد خان رسما به‌حیث سفیر تجارتی شرکت افغان بیسیم معرفی شد

Published

on

(Last Updated On: ثور ۲۹, ۱۴۰۳)

راشد خان آرمان، ستاره تیم ملی کریکت افغانستان امروز (شنبه، ۲۹ ثور) طی مراسمی در کابل به‌گونه رسمی به‌حیث سفیر تجارتی شرکت مخابراتی افغان بیسیم معرفی شد.

راشد خان به دعوت رسمی شرکت افغان بیسیم پس از چندین سال به کابل آمده است.

رئیس شرکت مخابراتی افغان بیسیم در مراسم معرفی راشد خان که در دفتر مرکزی این شرکت در کابل برگزار شده بود، تأکید کرد که تلاش می‌کند تا همه شهروندان به خدمات با کیفیت مخابراتی و انترنت در دورترین نقاط کشور دسترسی داشته باشند.

علی‌الله سروری افزود که خدمات با کیفیت مخابراتی، تکنالوژی جدید، ایجاد اشتغال و دسترسی همه شهروندان در دورترین نقاط کشور به انترنت از مهمترین اهداف این شرکت است.

آقای سروری نیز گفته که تعیین راشد خان به‌حیث سفیر تجارتی افغان بیسیم از بُعد تجارتی و معنوی صورت گرفته است.

در همین حال، راشد خان در این مراسم گفته که برای نخستین بار است که به‌عنوان سفیر انتخاب می‌شود و تلاش خواهد کرد تا همانند درخشیدن در بخش کریکت از این طریق نیز مصدر خدمت به مردم و کشور باشد.

راشد خان گفته است: «خوشحال هستم و جای افتخار است که برای اولین بار به‌حیث سفیر تجارتی افغان بیسیم انتخاب شده‌ام.»

گفتنی است که راشد خان، کپیتان تیم ملی کریکت افغانستان برای بازی‌های ۲۰آوره پس از چهار سال به کشور برگشته است و با استقبال گرم مردم روبه‌رو شد.

Continue Reading

ورزش

شورای جهانی کریکت جدول بازی‌های تدارکاتی جام جهانی ۲۰آوره را اعلام کرد

Published

on

(Last Updated On: ثور ۲۸, ۱۴۰۳)

شورای جهانی کریکت (ICC) جدول بازی‌های تدارکاتی مسابقات جام جهانی ۲۰آوره سال ۲۰۲۴ را اعلام کرد. این بازی‌ها از دوشنبه، ۲۷ می الی شنبه، ۱ جون، در مکان‌های مختلف در ایالات متحده و ویست اندیز برگزار می‌شوند.

تیم کریکت افغانستان در دو بازی تدارکاتی شرکت خواهد نمود. بازی نخست به تاریخ ۲۹ می در برابر عمان و بازی دوم در ۳۱ می در برابر اسکاتلند برگزار خواهد شد.

در مجموع ۱۷ تیم در این مسابقات شرکت خواهند کرد.

این درحالی است که بازیکنان تیم ملی کریکت افغانستان روز پنج‌شنبه )۲۷ثور) برای حضور در جام جهانی ٢٠ آوره کابل را به مقصد ویست اندیز ترک کردند. بازیکنان افغانستان که در لیگ برتر کریکت هندوستان حضور دارند، به تیم اضافه خواهند شد. تیم افغانستان ابتدا به امارات متحده عربی می‌رود؛ سپس به ویست اندیز خواهد رفت.

جام جهانی ٢٠ آوره ٢٠٢٤ از دوازده جوزا تا نهم سرطان ١٤٠٣ در کشورهای ویست اندیز و امریکا برگزار خواهد شد.

در مجموع در این رقابت‌ها ٢٠ تیم حضور دارند. تیم‌های مثل ویست‌ اندیز، امریکا، استرالیا، انگلستان، هندوستان، هالند، نیوزیلند، پاکستان، افریقای جنوبی، سریلانکا، افغانستان، بنگلادیش، ایرلند، اسکاتلند، پی‌ان‌جی، کانادا، نیپال، عمان، نامیبیا و اوگاندا در این مسابقات هستند.

تیم‌ها در چهار گروه پنج تیمی با یکدیگر رقابت می‌کنند. تیم ملی کریکت افغانستان نیز در گروه سوم با تیم‌های نیوزیلند، پی‌ان‌جی، اوگاندا و ویست اندیز هم‌گروه است.

Continue Reading

ورزش

تیم‌های موج‌ساحل و اتک‌انرژی پیروز مسابقات روز پنج‌شنبه شدند

Published

on

(Last Updated On: ثور ۲۸, ۱۴۰۳)

بازیکنان موج‌‌ساحل در بازی پنجاه‌و‌سوم لیگ قهرمانان فوتبال افغانستان روز پنج‌شنبه با نتیجه دو بر صفر تیم خراسان فاریاب شکست دادند.

در مسابقه پنجاه‌و‌چهارم، اتک‌انرژی تیم عینومینه را ۲ بر صفر مغلوب کرد.

در مسابقات امروز (جمعه) تیم استقلال‌کابل به مصاف ابو‌مسلم‌فراه و خدیم‌اف‌سی در برابر سرخ‌پوشان‌خوافی قرار می‌گیرند.

این رقابت‌ها به‌گونه قانونی و زنده از تلویزیون آریانا پخش می‌شود.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!