Connect with us

ورزش

گلف جایانتز به مرحله بعدی لیگ بین‌المللی کریکت ۲۰ آوره راه یافت

Published

 on

(Last Updated On: دلو ۱۶, ۱۴۰۱)

تیم گلف جایانتز در بیست و هفتمین مسابقه لیگ بین‌المللی کریکت ۲۰ آوره روز شنبه با تفاوت ۲۵ دوش تیم دیزرت وایپرز را شکست داد و به مرحله بعدی این رقابت‌ها راه یافت.

شیمرون هتمایر، بازیکن گلف جایانتز در این مسابقه به تنهایی از ۳۵ توپ ۵۴ دوش انجام داد که شامل «چهار شش دوش» و دو «چهار دوش» بود.

جیمز وینس، کاپیتان این تیم ۳۹ دوش انجام داد و گلف جایانتز با از دست دادن ۶ بازیکن در مجموع ۱۸۰ دوش کسب کرد.

 تیم دیزرت وایپرز با از دست دادن ۶ بازیکن اش توانست تنها ۱۵۵ دوش انجام دهد. تام کوران تلاش زیادی کرد تا تیم اش را با ۴۲ دوشی که انجام داد به پیروزی برساند، اما به هدف نرسید.

قرعه پیش از بازی را دیزرت وایپرز برنده شده بود و توپ اندازی را انتخاب کرد.

دیوید ویز از گلف جایانتز در مورد پیروزی شان گفت: «این یک بازی مهم برای ما بود زیرا می‌خواستیم جایگاه خود را در بین دو تیم برتر تثبیت کنیم. هریکی از توپ اندازان در مواقعی که نیاز بود ایستادگی کردند. آیان افضل خان امروز قشنگ توپ اندازی کرد. توپ انداز‌ها به خوبی به یکدیگر کمک می‌کنند و همه بازیکنان مسئولیت‌های شان را انجام می‌دهند.»

تام کوران از تیم دیزرت وایپرز پس از پایان بازی گفت: «فکر می‌کردم می‌توانیم در یک نقطه از بازی به هدف برسیم. اگر من با یک توپزن بهتر بازی می‌کردم، ممکن نتیجه طوری دیگر می‌بود. من همچنین فکر می‌کردم که آن‌ها دوش بسیار زیاد انجام دادند. ما با توپ اشتباهاتی را انجام دادیم.»

مرحله بعدی لیگ بین‌المللی کریکت ۲۰ آوره بتاریخ هشتم فبروری آغاز می‌شود.

ورزش

تیم کریکت افغانستان برای اولین‌بار پاکستان را شکست داد

Published

on

(Last Updated On: حمل ۵, ۱۴۰۲)

تیم ملی کریکت افغانستان در اولین مسابقه ۲۰آوره در شهر شارجه، با تفاوت شش ویکت تیم پاکستان را شکست داد.

در دیدار جمعه‌شب، تیم کریکت پاکستان با از دست دادن ۹ بازیکن ۹۳ دوش را برای افغانستان هدف تعیین کرد.

سپس ملی پوشان کشور توپ‌زنی را آغاز کردند و هدف یادشده را  در آور هژدهم با از دست دادن چهار بازیکن بدست آوردند و پیروزی را از آن خود کردند.

در توپ‌زنی از جانب افغانستان محمد نبی بیش‌ترین (۳۸) دوش را انجام داد و در پیروزی نقش مهم داشت و بهترین بازیکن مسابقه اعلان شد.

گفتنی است که تیم ملی کریکت کشور برای بار اول در یک بازی کریکت بین‌المللی تیم ملی پاکستان را شکست داد.

این دیدار جمعه‌شب، ۴ حمل، در استدیوم شارجه امارات متحده عربی برگزار شد. قرار است دو بازی ۲۰آوره دیگر افغانستان با پاکستان روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری برگزار شود.

Continue Reading

ورزش

فهرست بازیکنان تیم ملی کریکت افغانستان در برابر پاکستان اعلام شد

Published

on

(Last Updated On: حمل ۱, ۱۴۰۲)

بورد کریکت افغانستان روز سه شنبه (۱ حمل) فهرست بازیکنان تیم ملی کریکت کشور را برای سلسله بازی‌های بیست‌آوره در برابر پاکستان اعلام کرد.

قرار است این سلسله مسابقات که شامل سه بازی است، روز جمعه (۴ حمل) در شهر شارجه در امارات متحده عربی آغاز شود.

ترکیب اعلام شده از سوی افغانستان شامل ۱۷ بازیکن و کاپیتان تیم راشد خان است. صدیق‌الله اتل که در بخش توپ‌زنی مهارت دارد، برای اولین بار به ترکیب تیم ملی در بازی‌های بین‌المللی شامل شده است.

محمد نبی، کاپیتان پیشین تیم ملی کریکت افغانستان، نیز شامل این ترکیب است.

نصیب خان، رییس اجرایی بورد کریکت افغانستان، گفته است: «تیم ما در کمپ تمرینی سخت کار کرده است و انتخاب‌کنندگان بهترین بازیکنان را برای این سلسله بازی‌ها انتخاب کرده‌اند. من مطمئن هستم که تیم ما بهترین عملکرد خود را به نمایش خواهند گذاشت و باعث افتخار ملت ما خواهند شد. ما برای تیم خود آرزوی موفقیت در این سلسله بازی‌ها داریم و امیدواریم که شاهد پیروزی آن‌ها باشیم.»

وی افزود: «علاوه بر این، ما مشتاقانه منتظر رقابت هیجان‌انگیز بین دو تیم بزرگ هستیم. هر دو کشور هواداران پرشوری دارند که با اشتیاق و غرور از تیم‌های خود حمایت می‌کنند. ما به عنوان همسایه پیوند خاصی داریم و امیدواریم که نه تنها مهارت‌های کریکت خود را بلکه روحیه دوستی و ورزشکاری را نیز به نمایش بگذاریم. ما برای هر دو تیم آرزوی موفقیت داریم و امیدواریم که طرفداران کریکت در سراسر جهان از این بازی ها لذت ببرند.»

ترکیب تیم افغانستان:

راشد خان، رحمن الله گربز، ابراهیم زدران، عثمان غنی، صدیق الله اتل، نجیب الله زدران، افسر زازی، کریم جنت، محمد نبی، عظمت الله عمرزی، گلبدین نایب، شرف الدین اشرف، نور احمد، مجیب الرحمن، فرید احمد، فضل الحق فاروقی و نوین الحق.

بازیکنان ذخیره عبارتند از: ننگیال خروتی، ظاهر خان و نجات مسعود.

Continue Reading

ورزش

تیم کریکت زیر ۱۹ سال افغانستان با تفاوت ۷ ویکت بنگله دیش را شکست داد

Published

on

(Last Updated On: حوت ۲۷, ۱۴۰۱)

تیم ملی کریکت نوجوانان زیر سن ۱۹ سال افغانستان در نخستین مسابقه سلسله بازی‌های پنجاه آوره سه جانبه، تیم بنگله دیش را با تفاوت ۷ ویکت شکست داد.

در این مسابقه که امروز شنبه (۲۷ حوت) در شهر ابوظبی برگزار شد، تیم بنگله دیش با برنده شدن قرعه پیش از بازی توپزنی را انتخاب کرد و با از دست دادن تمام بازیکنان اش و استفاده از ۲۲ آور و پنج توپ، ۷۶ دوش هدف تعیین کرد.

بشیر احمد، کامران هوتک، خلیل احمد و یما عرب هر یک به ترتیب چهار، سه، دو و یک ویکت برای افغانستان بدست آوردند.

تیم افغانستان هدف مذکور را با از دست دادن سه بازیکن اش در ۹ آور و پنج توپ تکمیل کرد. سهیل خان ۳۳ و محمد هارون ۲۱ دوش انجام دادند.

تیم افغانستان در دیدار بعدی روز چهارشنبه به مصاف تیم سریلانکا می‌رود.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!