Connect with us

ورزش

بازی‌های زمستانی المپیک در چین: ۳۶ رویداد کرونا ثبت شده است

منتشر شده

 در

(Last Updated On: دلو ۹, ۱۴۰۰)

خبرگزاری رویترز گزارش کرده است که روز گذشته (جمعه، ۸ دلو)  ۳۶ رویداد مثبت ویروس کرونا در میان ورزشکاران و کارمندان بازی‌های المپیک بیجینگ ثبت شده است.

برگزار کننده‌گان بازی‌های زمستانی المپیک بیجینگ این رویدادها را تایید کرده است.

گزارش افزوده که ۱۹ تن از میان این مبتلایان ورزشکاران یا مقام‌های تیم‌های استند که تازه به چین رسیده اند.

این درحالی است که قرار بازی‌های زمستانی المپیک تا چند روز دیگر در چین آغاز شوند.

ورزش

انس حقانی: کریکت می‌تواند روابط هند و افغانستان را استحکام بخشد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۶, ۱۴۰۱)

انس حقانی، عضو ارشد امارت اسلامی گفته است که کریکت می‌تواند روابط میان هند و افغانستان را استحکام بخشد.

آقای حقانی به شبکه تلویزیونی هندی «سی ان ان-نیوز۱۸» گفته است که هند می‌تواند با سیاست صلح و توسعه که در قبال حکومت قبلی داشت وارد تعامل شود.

او گفته است که امارت اسلامی هر آن نگرانی ای را که هند درمورد افغانستان دارد مرفوع خواهد ساخت.

آقای حقانی گفت: “امیدواریم هند سفارت اش را بازگشایی کند و با مردم افغانستان در یک فضای دوستانه تعامل کند. امارت هیچ مشکلی ندارد و دروازه هایش باز است، بیایید و در کنار ما مانند یاران قدیمی بمانید.”

به گفته آقای حقانی، کریکت هند و افغانستان به هم نزدیک می‌سازد و سبب خوشحالی مردمان دو کشور می‌شود.

او گفت: “امیدواریم که هند و بورد کریکت آن تیم کریکت ما را در حل مشکلاتی که ممکن در آینده رخ بدهد، یاری رساند و این ورزش به وسیله ای برای استحکام روابط مان مبدل شود.”

به خواندن ادامه دهید

ورزش

فهرست بازیکنان کرکت افغانستان برای سفر زمبابوی مشخص شد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۳, ۱۴۰۱)

کمیته گزینش کرکت بورد افغانستان، فهرست بازیکنان ملی برای سه بازی یک روزه بین‌المللی و سه بازی ۲۰ آوره مقابل زمبابوی را اعلام کردند.

قرار است این بازی‌ها به تاریخ ۴ ماه آینده جون آغاز و تا ۱۴هم این ماه ادامه خواهد یافت.

کرکت بورد افغانستان گفته است که درین فهرست برای مسابقات یک روزه بین المللی، رحمن الله گربز (ویکت کیپر)، ریاض حسن، ابراهیم ځدران، حشمت الله شهیدی (مربی)، رحمت شاه، نجیب الله ځدران، شاهد کمال، اکرام علي خیل، محمد نبی، عظمت الله عمرزی، راشد خان، مجیب الرحمن، ضیاء الرحمن اکبر، فضل الحق فاروقی، فرید ملک او یمین احمدزی در نظر گرفته شده که برعلاوه آن نور احمد و نجات مسعود به حیث بازیکنان احتیاطی در فهرست شامل اند.

همچنان در فهرست مسابقات ۲۰ آوره رحمن الله گربز به حیث (ویکت کیپر)، حضرت الله ځاځی، عثمان غنی، احسان الله جنت، نجیب الله ځدران، درویش رسولی، کریم جنت، محمد نبي (مربی)، عظمت الله عمرزی، شرف الدین اشرف، افسر ځاځی، راشد خان، نور احمد، فضل الحق فاروقی، فرید ملک او نجات مسعود شامل هستند، درحالیکه سید احمد شیرزاد و ظاهرخان در فهرست بازیکنان احتیاطی در نظر گرفته شده اند.

بازیکنان افغان که در حال حاضر در داخل کشور مصروف تمرینات خویش هستند، تاریخ ۴، ۶ و ۹ ماه جون در بازی‌های یک روزه بین المللی مقابل زمبابوی وارد میدان خواهند شد، درحالیکه تاریخ ۱۱هم، ۱۲ و ۱۴هم ماه جون در مسابقات ۲۰ آوره مقابل تیم زمبابوی وارد میدان خواهند شد.

کرکت بورد افغانستان می‌گوید که بازی‌های یک روزه این سلسله مسابقات بخش از بازی‌های راه یابی به جام جهانی سال ۲۰۲۳ میباشد و مسابقات ۲۰ آوره بخاطر آماده‌گی کامل برای جام آینده بیست آوره میباشد و در درجه بندی بازی‌های نامبرده شامل میباشد.

کرکت بورد افغانستان افزوده است که همه بازی‌های نامبرده مقابل کشور زمبابوی در استدیوم هراری پایتخت این کشور انجام خواهد شد که مسابقات یک روزه حوالی ساعت ۱۱:۴۵ به وقت افغانستان و مسابقات ۲۰ آوره بین المللی ساعت ۳:۳۰ به وقت افغانستان آغاز میشوند.

به خواندن ادامه دهید

ورزش

چین از میزبانی جام ملت‌های آسیا انصراف داد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۲۴, ۱۴۰۱)

کنفدراسیون فوتبال آسیا خبر داد که اتحادیه فوتبال چین قادر به میزبانی از مسابقات جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۲۳ نیست. ۱۰ شهر چین قرار بود از ۲۶ جوزا تا ۲۵ سرطان ۱۴۰۲ میزبان ۲۴ تیم حاضر در این مسابقات باشند.

چین علت این انصراف را مشکلات ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا اعلام کرده است.

کنفدراسیون آسیا باید در روزهای آینده تکلیف میزبانی این رقابت‌ها را مشخص کند.

در هفته‌های گذشته برگزاری بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ و مسابقات دانشجویان جهان یونیورسیاد هم به دلیل افزایش همه‌گیری ویروس کرونا در چین، یک سال به تعویق افتاده بود اما این بار چینی‌ها به طور کامل قید میزبانی جام ملت‌ها را زده‌اند.

از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا در جهان، تیم‌ها و ورزشکاران چینی از حضور در مسابقات زیادی انصراف داده‌اند. این کشور در سال ۲۰۲۲ و در کنترل بسیار شدید، از المپیک زمستانی میزبانی کرد ولی پس از آن تعداد مبتلایان به کرونا در این کشور افزایش چشم‌گیری داشت.

به خواندن ادامه دهید

Trending