Connect with us

رویداد های اخیر

افغان بیسیم برای پولیس ترافیک کابل سایه‌بان‌ها و غرفه‌ها می‌سازد

Published

 on

(Last Updated On: ثور ۵, ۱۴۰۱)

شرکت مخابراتی افغان بیسیم امروز (دوشنبه، ۵ ثور) قرار داد ساخت ده ها سایه‌بان‌ و غرفه‌ ترافیکی را با ریاست عمومی ترافیک به امضا رسانید.

ارزش این پروژه چند میلیون افغانی است که به گفته مسئولان شرکت مخابراتی افغان بیسیم کار روی این پروژه جریان دارد و قرار است پنجاه غرفه ترافیکی و پنجاه سایه بان برای کارمندان ریاست عمومی ترافیک کابل ساخته شود.

مسئولان این شرکت همچنان می‌گویند که آنان تصمیم دارند که این پروژه را در ولایت‌های بزرگ نیز عملی بسازند.

علی الله سروری، رییس شرکت افغان بیسیم گفت: “هدف ما اینست که با ادارات عام‌المنفعه همکاری داشته باشیم. هدف ما هم خدمت به مردم است و از آنان هم. ما می‌توانیم با هم همکار بسیار خوب باشیم.”

مقام های ریاست عمومی ترافیک این اقدام شرکت مخابراتی افغان بیسیم را گام نیک دانسته و خواهان همکاری های بیشتر این شرکت شدند.

حبیب الله مختار، رییس عمومی ترافیک گفت: “ما از خدمات و همکاری آنان (افغان بیسیم) خوشحال و سپاسگزاریم وامیدواریم در آینده نیز به همکاری های‌شان ادامه دهند.”

این در حالیست که شرکت مخابراتی افغان بیسیم در طول دو دهه اخیر دربخش های مختلف با نهاد های دولتی همکاری کرده و پروژه‌ های زیادی را در سراسر کشور عملی ساخته است.

Advertisement

رویداد های اخیر

نشرات رادیو صدای بانوان در ولایت بدخشان متوقف شد

Published

on

(Last Updated On: حمل ۱۳, ۱۴۰۲)

رادیو صدای بانوان، یک رادیویی زنان در ولایت بدخشان به دلیل پخش موسیقی در ماه مبارک رمضان متوقف شده است.

به گفته مسئولان رادیو «رادیو صدای بانوان»، نشرات پخش این رادیو در ولایت بدخشان در شمال شرق این کشور به ظن نقض پالیسی‌ نشراتی از سوی امارت اسلامی متوقف گردیده است.

معزالدین احمدی، مدیر اطلاعات و فرهنگ در ولایت بدخشان، اعلام کرده است که نشرات این رادیو تحت مدیریت زنان، به دلیل پخش موسیقی در ماه رمضان، ممنوع شد.

احمدی گفت:«اگر این رادیو پالیسی امارت اسلامی افغانستان را بپذیرد و ضمانت دهد که دیگر چنین کاری را تکرار نکند، اجازه فعالیت مجدد را می‌دهیم.»

به گزارش گاردین، ناجیه سروش، مسئول این رادیو، هرگونه تخلف را رد کرده و گفت که نیازی به بستن نیست و آن را توطئه خواند.

وی در این باره گفت:«به ما گفتند که شما موسیقی پخش کرده‌اید. ما هیچ نوع موسیقی پخش نکرده‌ایم.»

Continue Reading

رویداد های اخیر

مجاهد: داعش دیگر تهدید بزرگی برای افغانستان نیست

Published

on

(Last Updated On: حمل ۱۲, ۱۴۰۲)

سخنگوی امارت اسلامی می‌گوید که نیروهای امنیتی توانسته‌اند داعش را از بین ببرند و این گروه آنگونه که سال قبل بود، دیگر تهدید بزرگی برای افغانستان نیست.

به نقل از القدس العربی، ذبیح‌الله مجاهد در مصاحبه با صدای امریکا، پشتو، گفته است که نیروهای امنیتی از ماه آگوست ۲۰۲۱ تاکنون حدود ۱۶۰۰ تا ۱۷۰۰ تن از عناصر داعش را بازداشت کرده‌اند و بیش از ۱۱۰۰ تن نیروی این گروه را کشته‌اند.

آقای مجاهد با اشاره به این‌که مخفیگاه‌های داعش در مناطق مختلف کشور از بین رفته، افزود دولت‌های قبلی در افغانستان اساساً از نیروهای داعش حمایت می‌کردند. با تغییر نظام، برخی از آن‌ها از زندان‌ها فرار کردند.

پیش از این، مایکل اریک کوریلا، رییس فرماندهی مرکزی ایالات متحده (سنتکام) گفته است که داعش در حال حاضر از آنچه که در گذشته در افغانستان بود، قوی‌تر شده است.

این جنرال امریکایی تصریح کرد که دست‌کم حدود ۶۵۰۰ نیروی داعش در افغانستان هستند که از جمله آن‌ها، چهار هزار تن در نزدیکی مرزها با تاجیکستان حضور دارند.

اما ذبیح‌الله مجاهد اظهارات این جنرال امریکایی را رد کرد و گفت که عناصر داعش سرکوب شده و تعدادشان عملاً کم شده است.

داعش اخیراً مسوولیت حمله در نزدیکی وزارت امور خارجه را برعهده گرفت که طی آن شش تن کشته شده و ۱۲ تن زخمی شدند.

Continue Reading

رویداد های اخیر

یک تاجر از چنگ آدم‌ربایان در مزارشریف آزاد شد

Published

on

(Last Updated On: حمل ۱۲, ۱۴۰۲)

وزارت امور داخله می‌گوید که نیروهای قطعات خاص این وزارت و قول اردوی ۲۰۹ الفتح، یک تاجر ملی را در شهر مزارشریف از چنگ آدم‌ربایان نجات داده‌اند.

وزارت داخله در توییتر نگاشته است که این تجار یک ماه پیش در ناحیه اول شهر مزارشریف از سوی اختطاف‌چیان اختطاف و در بدل رهایی وی مبلغ ۳۰۰ هزار دالر امریکایی درخواست شده بود.

مسوولان در این وزارت نیز گفته‌اند که در این عملیات دو تن از آدم‌ربایان بازداشت شده‌اند.

اسم این تاجر ملی «حاجی سردار» گزارش شده است.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!