Connect with us

ورزش

تلویزیون آریانا حق پخش انحصاری جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ در افغانستان را به دست آورد

Published

 on

(Last Updated On: اسد ۳, ۱۴۰۱)

تلویزیون آریانا با هیجان کامل اعلام می‌کند که حق پخش انحصاری جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر در افغانستان را به دست آورده است.

شبکه جهانی آریانا به خاطر علاقمندی بیشتر مردم به فوتبال و ایجاد لبخند به ۳۶ میلیون افغان، در همکاری نزدیک با فیفا این رویداد جهانی را که بدون شک هیجان‌ترین رویداد جهان است، ىركشور به نمایش خواهد گذاشت.

جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر به تاریخ ۲۱ نوامبر آغاز خواهد شد و تا ۱۸ دسامبر ادامه خواهد داشت و تمام مسابقات از جمله مراسم افتتاحیه و اختتامیه به صورت زنده از شبکه جهانی آریانا پخش خواهد شد.

با این حال، جام جهانی امسال اولین بار است که در خاورمیانه برگزار می شود.

جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر بیست و دومین دوره این رقابت‌ها خواهد بود که ۶۴ مسابقه بوده و در هشت مکان برگزار می‌شود که عبارتنداز: استادیوم‌های البیت، بین‌المللی خلیفه، الثومه، احمدبن علی، لوسیل، ۹۷۴، شهر آموزش و الجنوب که همه در قطر می‌باشند.

هرچند معلومات در مورد مراسم افتتاحیه این رویداد جهانی منتشر نشده است، اما به نظر می‌رسد که این رویداد از لحاظ فرهنگ کشور قطر، متفاوت‌تر برگزار خواهد شد.

درهمین حال، از آغاز جام جهانی تاکنون، کشورهای میزبان بازی افتتاحیه را شروع کرده‌اند، قطر اما این رسم را خواهد شکست.

درهمین حال، گفته می‌شود که تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر برنامه‌های ویژه‌ای را برای مراسم افتتاحیه درنظر گرفته است که با این حال، تیم ملی فوتبال سنگال در مقابل تیم هلند جام جهانی فوتبال را آغاز خواهند کرد قبل از اینکه تیم این کشور با اکوادور بازی کند.

ظاهراً امیر قطر می‌خواهد قبل از اینکه کشورش بازی خود را در جام جهانی انجام دهد، با تیم اکوادور یک آتش بازی بزرگ برگزار کند.

درهمین حال، مراسم افتتاحیه در ورزشگاه ۶۰ هزار نفری البیت برگزار می‌شود و سنگال و هلند در ورزشگاه الثومه به مصاف هم خواهند رفت.

طبق گزارش‌ها، ۳۲ تیم به طور رسمی به جام جهانی امسال راه یافته‌اند، از جمله کشور میزبان.

علاوه بر قطر، ۱۳ کشور از اروپا به این مسابقات راه یافته‌اند، چهار کشور از امریکای جنوبی، چهار کشور از آسیا، پنج کشور از افریقا، چهار کشور از امریکای شمالی و استرالیا.

کشورهای که به جام جهانی ۲۰۲۲ راه یافته اند عبارتند از: قطر، آلمان، دانمارک، برزیل، فرانسه، بلژیک، کرواسی، اسپانیا، صربستان، انگلیستان، سوئیس، هلند، آرژانتین، ایران، کره جنوبی، جاپان، عربستان سعودی، اکوادور، اروگوئه، کانادا، غنا، سنگال، پرتغال، لهستان، تونس، مراکش، کامرون، ایالات متحده امریکا، مکزیک، ولز، استرالیا و کاستاریکا.

ورزش

ترکیب تیم ملی کریکت افغانستان در مقابل آيرلند اعلام شد

Published

on

(Last Updated On: اسد ۱۰, ۱۴۰۱)

بورد کریکت افغانستان ترکیب ۱۶ بازیکن را برای پنج مسابقه ۲۰آوره در  برابر آیرلند امروز (دوشنبه ۱۰اسد) اعلام کرد.

به گفته بورد کریکت این بازی‌ها بین آیرلند و افغانستان به تاریخ نهم آگست آغاز و به تاریخ هفدهم به پایان می‌رسد. 

بورد کریکت افغانستان می‌گوید که بازیکنان افغان جمعه آینده به آیرلند سفر خواهند نمود.

محمد نبی کاپیتان تیم است و سایر بازیکنان عبارتند از: رحمان‌الله گربز (ویکت کیپر)، حضرت‌الله زازی، ابراهیم زدران، نجیب‌الله زدران، حشمت‌الله شهیدی، درویش رسولی، کریم جنت، افسر زازای، عظمت‌الله عمرزی، شرف‌الدین اشرف، نور احمد، فضل حق، راشدخان، فرید ملک و نوین الحق شامل می‌باشند

به همین ترتیب چهار بازیکن دیگر قیس احمد، عثمان غنی، مجیب الرحمن و نجات مسعود نیز به لیست بازیکنان منتظره اضافه شده اند، و درصورت حضور نیافتند یکی از بازیکنان، یکی ازاین چهار بازیکن اضافی شامل تیم خواهند شد.

در اعلامیه بورد کریکت افغانستان به نقل از نورالحق ملکزی، رئیس کمیته انتخاب بازیکنان آمده است که:” تیمی را برای آیرلند انتخاب کرده ایم که مطمئنم دستاوردهای بزرگی خواهد داشت، زیرا اولویت ما استعداد، بازیکنان جوان، عملکرد و قدرت آنها است.”

بورد کریکت افغانستان می‌گوید که یکی از اهداف این مسابقات آمادگی برای مسابقات جام ملت‌های آسیا و جام جهانی است که در ماه‌های سپتامبر و اکتوبر آغاز خواهد شد.

Continue Reading

ورزش

افغانستان در مسابقات جهانی شطرنج در هند اشتراک می‌کند

Published

on

(Last Updated On: اسد ۴, ۱۴۰۱)

ریاست عمومی تربیت بدنی و ورزش افغانستان گفته است که چهل‌وچهارمین مسابقات تیمی جهانی شطرنج در کشور هندوستان فردا (چهارشنبه ۵اسد) رسما طی یک مراسم ویژه افتتاح گردد.

این رویداد بزرگ در هر دو سال برگزار میگردد که امسال ۱۸۸ کشور در بخش ذکور اشتراک میکنند.

به گفته ریاست تربیت بدنی افغانستان خوشبختانه افغانستان نیز در میان این کشورها رقابت خواهند نمود.

شرکت کنندگان این رویداد از افغانستان هر یک:

۱. عبیدالله قریشی، ریس تیم

۲. خیبر فرازی، کاپیتان تیم

۳. وهاب الدین میرزاد، بازیکن

۴. حبیب‌الله امینی، بازیکن

۵. محمد سپهر سخاوتی، بازیکن

۶. محمد یوسف مرادی، بازیکن

۷. سلیمان احمد اشرفی، بازیکن

ریاست عمومی تربیت بدنی افغانستان افزوده است که این رویداد جهانی در یازده روند به سیستم سویسی برگزار خواهد شد که بعد از ختم مسابقات مدال‌های طلا، نقره و برونز بالترتیب به قهرمان تیمی جهانی شطرنج، نایب قهرمان تیمی و مقام سوم تیمی و همچنان به پنج کتگوری نیز مدال های متذکره اهدا خواهد شد.

مدال‌های انفرادی برای بهترین بازیکنان نیز اهدا میگردد. این رویداد بتاریخ ۱۰ آگست پایان خواهد یافت.

Continue Reading

ورزش

قطر برای محافظت از جام جهانی فوتبال، از طیاره بی‌سرنشین استفاده می‌کند

Published

on

(Last Updated On: اسد ۱, ۱۴۰۱)

براساس گزارش بی‌بی‌سی، قطر برای تأمین امنیت جام جهانی  فوتبال ۲۰۲۲ علاوه بر استفاده از نیروهای انسانی برای کنترل خطرهای انسانی، از طیاره بی‌سرنشین کمک خواهد گرفت. این کشور برای این منظور با شرکت امریکایی  Forte Technologies قرارداد امضا کرده است.

این شرکت امریکایی در توافقی که با دولت قطر داشته، طیاره‌های بی‌سرنشین خود را روانه استادیوم‌ها می‌کند تا به مقابله با طیاره‌های بی‌سرنشین مهاجم احتمالی بپردازد. این شرکت می‌گوید سیستم آن‌ها راهی ایمن برای پایین کشیدن طیاره‌هاست و برخلاف استفاده از سلاح‌های نظامی، خطر صدمات احتمالی را پایین می‌آورد.

طیاره‌های بی‌سرنشین این شرکت با نام DroneHunters تورهایی را روی طیاره‌های مهاجم کوچک می‌اندازند و می‌توانند آن‌ها را به محیط دیگری منتقل کنند. برای طیاره‌های بزرگ‌تر، توری روی آن‌ها انداخته می‌شود که چتر نجات دارد و با پایین آوردن سرعت این طیاره‌ها، می‌تواند آن‌ها را به زمین بکشاند.

کشورها و سازمان‌های زیادی در تامین امنیت رویدادهای جام جهانی ۲۰۲۲ به قطر کمک خواهند کرد. پروفسور «دیوید دون» از دانشگاه بیرمنگام می‌گوید استفاده از طیاره بی‌سرنشین در عملیات‌های تروریستی بیشتر شده، چون فناوری دسترس‌پذیرتری شده است. در نتیجه، نیاز به استفاده از این سیستم‌های دفاعی بیش از هر زمان دیگری ضرورت پیدا کرده و می‌تواند در حفظ امنیت موثر باشد.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!