Connect with us

رویداد های اخیر

دستور امارت اسلامی: زنان باید در انظار عمومی صورت خودرا بپوشانند

Published

 on

(Last Updated On: ثور ۱۷, ۱۴۰۱)

براساس دستور تازه ای که امارت اسلامی در مورد حجاب صادر کرده است، زنان باید در انظار عمومی صورت خودرا بپوشانند.

این فرمان امروز (شنبه، ۱۷ ثور) از سوی وزارت امر به معروف و نهی از منکر اعلام شد.

بر اساس دستور تازه، زن بی حجاب در قدم اول خانه اش مشخص شود و به ولی اش توصیه شود و تنبیه گردد، در قدم دوم ولی اش به ریاست مربوطه احضار گردد، در قدم سوم ولی اش سه روز بندی گردد و در قدم چهارم ولی اش به محاکم سپرده شود تا به سزای مناسب محکوم گردد.

در این فرمان هم چنان آمده است زنانی که در ادارات مربوط به امارت اسلامی کار می‌کنند واما حجاب را رعایت نمی‌کنند باید از وظایف شان سبکدوش شوند.

محمد خالد حنفی، سرپرست وزارت امر بالمعروف و نهی عن المنکر گفت: “هر کشور از خود پالسی و اهداف دارد و برای کشور دیگر این جواز وجود ندارد که به یک کشور که از خود اهداف دارد به اهداف او مداخله کند.”

در دستور تازه آمده است که چادری بهترین نوع حجاب می‌باشد اما لباس سیاه رنگی که بنام حجاب مشهور است و همچنان چادر حجاب شرعی محسوب می‌شود مشروط بر اینکه برجستگی‌های بدن را آشکار نسازد.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی گفت: “عزت تمام خانواده ها وابسته به خانم‌ها است. آنها خودشان هم حجاب را رعایت بکنند مثلی که 99 فیصد الحمدالله رعایت می‌کنند. یک فیصد دیگر که باقی مانده بخاطر حفظ از فتنه و فساد باید حجاب را مراعات نمایند تا نیاز نباشد کسی گرفته شود و تهدید شود و یا کسی احضار شود.”

نهاد های هم‌چون وزارت امر به معروف ونهی از منکر، ستره محکمه، ریاست عمومی استخبارات، وزارت امور داخله، و نهاد های دیگر موظف به تطبیق این فرمان شده اند. وزارت امر به معروف و نهی از منکر تطبیق این فرمان را حتمی می‌داند.

رویداد های اخیر

نشرات رادیو صدای بانوان در ولایت بدخشان متوقف شد

Published

on

(Last Updated On: حمل ۱۳, ۱۴۰۲)

رادیو صدای بانوان، یک رادیویی زنان در ولایت بدخشان به دلیل پخش موسیقی در ماه مبارک رمضان متوقف شده است.

به گفته مسئولان رادیو «رادیو صدای بانوان»، نشرات پخش این رادیو در ولایت بدخشان در شمال شرق این کشور به ظن نقض پالیسی‌ نشراتی از سوی امارت اسلامی متوقف گردیده است.

معزالدین احمدی، مدیر اطلاعات و فرهنگ در ولایت بدخشان، اعلام کرده است که نشرات این رادیو تحت مدیریت زنان، به دلیل پخش موسیقی در ماه رمضان، ممنوع شد.

احمدی گفت:«اگر این رادیو پالیسی امارت اسلامی افغانستان را بپذیرد و ضمانت دهد که دیگر چنین کاری را تکرار نکند، اجازه فعالیت مجدد را می‌دهیم.»

به گزارش گاردین، ناجیه سروش، مسئول این رادیو، هرگونه تخلف را رد کرده و گفت که نیازی به بستن نیست و آن را توطئه خواند.

وی در این باره گفت:«به ما گفتند که شما موسیقی پخش کرده‌اید. ما هیچ نوع موسیقی پخش نکرده‌ایم.»

Continue Reading

رویداد های اخیر

مجاهد: داعش دیگر تهدید بزرگی برای افغانستان نیست

Published

on

(Last Updated On: حمل ۱۲, ۱۴۰۲)

سخنگوی امارت اسلامی می‌گوید که نیروهای امنیتی توانسته‌اند داعش را از بین ببرند و این گروه آنگونه که سال قبل بود، دیگر تهدید بزرگی برای افغانستان نیست.

به نقل از القدس العربی، ذبیح‌الله مجاهد در مصاحبه با صدای امریکا، پشتو، گفته است که نیروهای امنیتی از ماه آگوست ۲۰۲۱ تاکنون حدود ۱۶۰۰ تا ۱۷۰۰ تن از عناصر داعش را بازداشت کرده‌اند و بیش از ۱۱۰۰ تن نیروی این گروه را کشته‌اند.

آقای مجاهد با اشاره به این‌که مخفیگاه‌های داعش در مناطق مختلف کشور از بین رفته، افزود دولت‌های قبلی در افغانستان اساساً از نیروهای داعش حمایت می‌کردند. با تغییر نظام، برخی از آن‌ها از زندان‌ها فرار کردند.

پیش از این، مایکل اریک کوریلا، رییس فرماندهی مرکزی ایالات متحده (سنتکام) گفته است که داعش در حال حاضر از آنچه که در گذشته در افغانستان بود، قوی‌تر شده است.

این جنرال امریکایی تصریح کرد که دست‌کم حدود ۶۵۰۰ نیروی داعش در افغانستان هستند که از جمله آن‌ها، چهار هزار تن در نزدیکی مرزها با تاجیکستان حضور دارند.

اما ذبیح‌الله مجاهد اظهارات این جنرال امریکایی را رد کرد و گفت که عناصر داعش سرکوب شده و تعدادشان عملاً کم شده است.

داعش اخیراً مسوولیت حمله در نزدیکی وزارت امور خارجه را برعهده گرفت که طی آن شش تن کشته شده و ۱۲ تن زخمی شدند.

Continue Reading

رویداد های اخیر

یک تاجر از چنگ آدم‌ربایان در مزارشریف آزاد شد

Published

on

(Last Updated On: حمل ۱۲, ۱۴۰۲)

وزارت امور داخله می‌گوید که نیروهای قطعات خاص این وزارت و قول اردوی ۲۰۹ الفتح، یک تاجر ملی را در شهر مزارشریف از چنگ آدم‌ربایان نجات داده‌اند.

وزارت داخله در توییتر نگاشته است که این تجار یک ماه پیش در ناحیه اول شهر مزارشریف از سوی اختطاف‌چیان اختطاف و در بدل رهایی وی مبلغ ۳۰۰ هزار دالر امریکایی درخواست شده بود.

مسوولان در این وزارت نیز گفته‌اند که در این عملیات دو تن از آدم‌ربایان بازداشت شده‌اند.

اسم این تاجر ملی «حاجی سردار» گزارش شده است.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!