Connect with us

رویداد های اخیر

نگرانی‌ها از افزایش ناامنی‌ها؛ مجلس مسوولان امنیتی را فرا خواند

Published

 on

(Last Updated On: جدی ۱۵, ۱۳۹۹)

مجلس نماینده‌گان مسوولان سکتور امنیتی ر ا در پیوند به افزایش ناامنی‌ها به ویژه ترورهای هدفمند برای پاسخگویی فرا خواندند.

اعضای مجلس کشتارهای هدفمند و افزایش ناامنی‌ها را تکان دهنده میدانند و می‌گویند که حکومت مسوولیت دارد تا برای مهار این وضعیت اقدامات عملی داشته باشد.

عبدالقیوم سجادی، عضو مجلس نماینده گان، در این باره گفت:”حمله‌های خونین در شهر کابل بی باروی‌ها را در برابر نیروهای امنیتی به میان آورده است و جنگ افغانستان نیازمند یک استراتیژی ملی و قوی است اما هنوز استراتیژی ملی امنیتی وجود ندارد.”

عبدالظاهر سالنگی،  عضو دیگر مجلس نماینده گان، رد این باره گفت:”را ما به شما از ضعف ما نبود و بخاطر مشت کوبنده به دهان دشمن به شما رای دادیم و دشمن مهمات را از کجا میاورد و ترورهای هدفمند و قتل‌های سازمان یافته چرا جلوگیری نمی‌شود و اگر کوتاهی وجود دارد پول‌های اوپراتیفی در کجا به مصرف میرسد.”

درهمین حال، مسعود اندرابی، وزیر امور داخله، می‌گوید که گروه طالبان اراده‌ی برای صلح ندارد و برای سال آینده آماده گی یک جنگ تمام عیار را گرفته است.

اندرابی تاکید می ورزد که در تمامی قضایا، انفجارها و ترورهای هدفمند طالبان به گونهء مستقیم دخیل استند.

مسعود اندرابی، وزیر امور داخله، در این باره گفت:”طالبان آماده‌گی یک جنگ تمام عیار را برای سال آینده دارد و ما برای این جنگ آماده گی داریم و ظرفیت‌های عملیاتی را تکمیل تر می سازیم. در مورد ترورهای هدفمند و انفجار ها مطلق طالب دست دارد.”

ازسوی دیگر، احمد ضیا سراج، رییس عمومی امنیت ملی، می‌گوید که گروه طالبان تلاش دارند تا یک پایگاه رهبری در یکی از ولایت‌های جنوب داشته باشد و به همین علت حملات شان را در ولایت‌های هلمند و کندهار شدت داده اند.

سراج در این باره گفت:”طالبان جغرافیای جنگ را به طرف ولایت‌های جنوب و جنوب غرب زیاد کرده اند تا پایگاه شان را در داخل افغانستان داشته باشند که تا حال نتوانستد به این هدف برسند.”

با این حال مسوولان امنیتی تاکید می‌ورزند که گروه طالبان برای خروج تمامی نیروهای خارجی لحظه شماری می‌کنند تا پس از آن بتوانند به اهداف نظامی شان دست پیدا کنند.

این مقام‌ها میگویند که تدابیر جدی برای جلوگیری از حمله‌های طالبان گرفته شده تا جلو بحران‌های کلان در کشور گرفته شود.

رویداد های اخیر

کمک یک میلیون دالری تایوان به زلزله زدگان در افغانستان

Published

on

(Last Updated On: سرطان ۴, ۱۴۰۱)

 حکومت تایوان اعلام کرده است که این کشور یک میلیون دالر را در پی درخواست سازمان ملل به آسیب دیدگان زلزله در افغانستان کمک خواهد کرد.

دفتر ریاست جمهوری تایوان در اعلامیه ای گفته است که حکومت براساس روحیه بشر دوستی برای آسیب دیدگان حوادث طبیعی بدون در نظرداشت مرزهای کشوری کمک می‌کند.

از سوی دیگر، وزارت خارجه چین گفته است که حکومت این کشور تلاش ها را برای جمع آوری پول نقد، خیمه، دوشک، لحاف و سایر کمک های بشری افزایش داده است.

بر بنیاد آمار های رسمی، در حدود یک هزار تن در نتیجه زلزله چهارشنبه در ولایت های پکتیکا و خوست کشته شده و دو هزار تن دیگر زخم برداشته اند.

پیش ازاین، اتحادیه اروپا یک میلیون یورو را برای کمک به آسیب دیدگان زلزله در افغانستان اعلام کرده بود.

Continue Reading

رویداد های اخیر

سفارت هند در کابل بازگشایی شد

Published

on

(Last Updated On: سرطان ۴, ۱۴۰۱)

رسانه‌های هندی گزارش داده‌اند که هند با اعزام یک “تیم فنی” به سفارت خود در کابل، حضور دیپلماتیک‌اش در افغانستان را از سر گرفته است.

این اقدام چند هفته از آن انجام می‌شود که هیات هندی به ریاست جی پی سینگ، یک مقام ارشد وزارت خارجه آن کشور به کابل سفر کرد و با مقامات امارت اسلامی دیدار نمود.

وزارت امور خارجه‌ هند در اعلامیه ای گفته است که تیم فنی این کشور روز پنجشنبه (۲ سرطان) به کابل رسیده و در سفارت آن کشور مستقر شده است.

هدف از اعزام این تیم نظارت از ارائه‌ کمک‌های بشردوستانه و تعامل با مردم افغانستان گفته شده است.

در همین حال، امارت اسلامی از اقدام هند برای بازگشایی سفارت اش در کابل استقبال کرده است.

حافظ ضیا احمد، معاون سخنگوی وزارت خارجه از هند خواسته است تا به روابط اش با مردم افغانستان و کمک بشری به آنان ادامه دهد.

هند در تازه ترین کمک بشردوستانه اش به افغانستان، نخستین محموله کمک خودرا به زلزله زدگان به این کشور فرستاده است.

از سوی دیگر، وزارت داخله امارت اسلامی از دانشجویان نظامی افغان در هند و سایر کشورها که دوره آموزشی شان را تکمیل کرده اند خواسته است تا به کشور برگردند و مصدر خدمت به مردم خود شوند.

این وزارت اطمینان داده است که آنان را با درنظر داشت سطح تحصیل و مسلک شان استخدام می‌کند.

Continue Reading

رویداد های اخیر

کمک های غذایی، غیر غذایی و صحی بنیاد بیات به زلزله زدگان توزیع شد

Published

on

(Last Updated On: سرطان ۴, ۱۴۰۱)

مسؤولان بنیاد بیات می‌گویند که این بنیاد از دو روز به اینسو سرگرم تداوی زخمی ها و توزیع دوا به افراد آسیب دیده است.

این بنیاد همچنان بسته های کمکی شامل آرد ، روغن، برنج و سر پناه را به مردم آسیب دیده در ولسوالی سپیره در خوست و گیان در پکتیکا توزیع کرده است.

این بنیاد در کنار توزیع کمک به افراد آسیب دیده تیم صحی اش را نیز به ساحه فرستاده و از دو روز به اینسو سرگرم توزیع دوا به مردم آسیب دیده و تداوی زخمیان است.

سمیع رحیمی، مسئول تیم صحی بنیاد بیات گفت: “تیم صحی بیات عندالموقع به اینجا آمده و از دو روز به اینسو ما توانستیم هزارها مریض را تحت درمان قرار بدهیم.”

همزمان تیم های کمکی بنیاد بیات به ولایت خوست نیز رسیده اند.

مسئولان این بنیاد می‌گویند که برای آسیب دیدگان بسته های مواد غذایی مانند آرد ، برنج ، روغن وهم چنان سر پناه فراهم کرده اند.

عبد السلام، آسیب دیده در ولایت خوست گفت: “ما از بنیاد خیریه بیات سپاسگزاریم که به ولسوالی سپیره ما کمک کرد. امیدواریم کمک‌ها ادامه یابد زیرا مردم آسیب زیادی دیده اند.”

با این حال تیم های تخنیکی شرکت مخابراتی افغان بیسیم نیز به ولایت خوست رسیده تا خدمات مخابراتی فوق العاده را برای محلات آسیب دیده فراهم کنند.

مسولان بنیاد بیات از کمک های بیشتر این بنیاد در روز های آینده به آسیب دیده گان زلزله اخیر در ولایت های خوست و پکتیکا سخن میزنند.

بنیاد بیات از یک دهه به این سو سرگرم کارهای خیریه است و در سراسر کشور در بخش های صحت و معارف کمک می‌کند و همواره به کمک مردم آسیب دیده ناشی از رویداد های طبیعی شتافته است.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!