Connect with us

کوید۱۹

اقدامات تازه چین برای مهار کرونا

Published

 on

(Last Updated On: قوس ۲۹, ۱۴۰۱)

مقام‌های شهرهای مختلف چین امروز (سه شنبه ۲۹قوس) از نصب بسترهای بیشتر و ساخت کلینیک‌های آزمایش تب برای مهار شیوع کووید۱۹ در این کشور خبر دادند.

مقام‌های چین از ابتدای همه گیری کووید۱۹ سیاست “کووید صفر” را برای مهار شیوع این مریضی اتخاذ کرده بودند با این حال اخیرا اقدام به لغو بسیاری از محدودیت‌های کرونایی کرده اند.

از آنجایی که کووید۱۹ بر خلاف اکثر کشورها در طول این همه‌گیری در چین گردش چشمگیری نداشته، در حال حاضر مصونیت جمعی افراد جامعه پایین است که این موضوع نگرانی هایی را در مورد افزایش آمار مبتلایان به این مریضی یا حتی جهش‌های جدید ویروس در این کشور به وجود آورده است.

این درحالی است که بیجینگ امروز پنج مورد مرگ ناشی از عوارض ابتلا به کووید۱۹ را گزارش کرد در حالی که این آمار روز گذشته (دوشنبه) دو مورد بوده است.

در مجموع، چین از زمان شروع همه‌گیری کووید۱۹ در اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی، تنها ۵۲۴۲ مورد مرگ ناشی از این مریضی را گزارش کرده که بر اساس معیارهای جهانی، آمار بسیار پایینی است.

از زمان کاهش محدودیت های کرونایی، برخی از شفاخانه‌های چین شاهد افزایش بستری مریضان کرونایی بوده اند و دارو در برخی از داروخانه‌های این کشور نیز کمیاب شده است زیرا بسیاری از افراد به این مریضی مبتلا شده یا نگران ابتلا به آن هستند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، برخی از کارشناسان صحی تخمین می زنند که ۶۰ درصد از مردم چین – معادل ۱۰ درصد از جمعیت جهان – ممکن است در ماه‌های آینده به این ویروس مبتلا شوند و بیش از دو میلیون نفر نیز ممکن است جان خود را از دست بدهند.

کوید۱۹

کرونا در ایران: ۹۰۰ مورد جدید و ۲۴ فوتی ثبت شد

Published

on

(Last Updated On: حمل ۷, ۱۴۰۲)

به نقل از رسانه‌های ایران، وزارت صحت این کشور روز یکشنبه اعلام کرده است که در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۸۹۰ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در سراسر کشور شناسایی و ثبت شده است.

وزارت صحت ایران همچنان گزارش داده است که در مدت زمان مشابه ۲۴ مریض نیز از اثر بیمای کرونا جان باخته اند.

مرکز روابط عمومی وزارت صحت ایران در اعلامیه‌ای گفت:« طی ۲۴ ساعت گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۸۹۱ مریض جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و همزمان ۴۵۴ مریض دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته بستری شدند..»

مرکز روابط عمومی این وزارتخانه اعلام کرد که وضعیت ۶۱۱ مریض از مبتلایان به کووید-۱۹ وخیم است.

Continue Reading

کوید۱۹

سازمان جهانی صحت: مسافران در پروازهای طولانی از ماسک استفاده کنند

Published

on

(Last Updated On: جدی ۲۱, ۱۴۰۱)

افزایش چشمگیر ابتلا به سویه جدید کووید۱۹ سازمان جهانی صحت را وا داشته است تا از کشورها بخواهد که مسافران پروازهای طولانی را به پوشیدن ماسک تشویق کنند.

در ۲۸ روز گذشته، بیشتر از ۱۵ میلیون نفر در سراسر جهان به کرونا مبتلا شدند و بالاتر از ۵۳ هزار نفر بدلیل این مریضی جان دادند.

سویه جدید کرونا به شدت قابل سرایت است و حدود ۲۷.۶ درصد مریضان کرونا در ایالات متحده از سویه جدید این ویروس مریض شده‌اند.

از آغاز شیوع این مریضی در سال ۲۰۱۹ میلادی، بیش از ۶۶۵ میلیون نفر در جهان به کووید۱۹ مصاب‌ شده‌اند. بر اساس آمار پوهنتون جانز هاپکنز، این مریضی جان نزدیک به ۶ میلیون و ۷۱۲ هزار نفر را در بیش از سه سال شیوع گرفته است.

هرچند جمع‌آوری آمار دقیق از افغانستان با مشکلات مواجه است، اما طبق گزاش‌ها این مریضی نزدیک به ۸ هزار نفر در این کشور بدلیل ابتلا به کووید۱۹ جان باخته اند.

Continue Reading

اخبار ویژه

سازمان جهانی صحت از نوع جدید ویروس کرونا با بیش‌ترین سرایت هشدار داد

Published

on

(Last Updated On: جدی ۱۸, ۱۴۰۱)

سازمان جهانی صحت هشدار می‌دهد که یک زیر سویه جدید کرونای اُمیکرون به نام XBB.1.5 با بیش‌ترین سرایت شناسایی‌شده است.

در حال حاضر اطلاعات چندانی درباره این زیرسویه جدید در دست نیست، اما برخی از تحقیقات مقدماتی نشان می‌دهد که این زیرسویه ممکن است از زیرسویه‌های پیشین کرونای اُمیکرون قابل سرایت بیش‌تر داشته باشد.

ماریا وان کرکوف، مدیر فنی کووید-۱۹ در سازمان جهانی صحت در یک کنفرانس خبری گفت: «ما نگران برتری رشدی زیرسویه XBB.1.5  هستیم.»

دانشمندان هنوز نمی‌دانند آیا این زیرسویه باعث مریضی شدیدتری می‌شود یا به پیامدهای جدی‌تری مانند «کووید درازمدت» می‌انجامد یا خیر.

همچنین محققان در حال بررسی درباره میزان حفاظت ناشی از واکسین‌ها در برابر XBB.1.5 هستند. آن‌ها می‌گویند واکسین یادآور دوظرفیتی از نوع (mRNA) هنوز بهترین راه برای حفاظت در برابر این زیرسویه است.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!