Connect with us

رویداد های اخیر

امارت اسلامی: ادامهٔ حملات رژیم صهیونیستی بر رفح فاجعه‌ای بزرگ دیگر ایجاد و بحران کنونی را عمیق‌تر خواهد کرد

منتشر شده

در

(Last Updated On: دلو ۲۳, ۱۴۰۲)

وزارت امور خارجهٔ امارت اسلامی افغانستان روز دوشنبه (۲۳دلو) در خبرنامه‌ای گفته است که ادامهٔ حملات رژیم صهیونیستی بر شهرک رفح فاجعه‌ای بزرگ دیگر ایجاد و بحران کنونی را عمیق‌تر خواهد کرد.

به گفته وزارت خارجه پس از چهار ماه حملات وحشیانه بالای شمال و جنوب نوار غزهٔ فلسطین، روز گذشته متجاوزین صهیونیست حملات وحشیانه را بر شهرک رفح آغاز کردند که نزدیک به یک‌و‌نیم میلیون فلسطینی که بیشتر آنها کودک و زن بودند از ترس بمباران و جنگ در آن پناه جسته اند.

در خبرنامه آمده است که: «امارت اسلامی جنایات مداوم صهیونیست‌ها را با شدیدترین ‌الفاظ محکوم می‌کند و خواستار پایان عاجل آنها است.»

در خبرنامه امارت ‌اسلامی افغانستان از جهانیان و کشورهای مؤثر منطقه‌یی، کشورهای اسلامی و سازمان‌های مدعی حقوق بشر خواسته است تا جلو نسل‌کشی جاری در غزه و فلسطین اشغال‌شده را بگیرند و راه را برای حل اساسی این قضیه هموار کنند.

خبرنامه افزوده است که ادامهٔ نسل‌کشی در غزه، نظم حاکم بین‌المللی و ارزش‌های مدعی آن را با پرسش‌های جدی مواجه ساخته و این نسل‌کشی قرن، اعتبار ضعیف سازمان‌های بین‌المللی و کنوانسیون‌های بشردوستانه را بیشتر از بین خواهد برد. 

رویداد های اخیر

یک شهروند افغان به اتهام قتل سه زن در اتریش بازداشت شد

Published

on

(Last Updated On: حوت ۶, ۱۴۰۲)

پولیس اتریش یک شهروند ۲۷ ساله افغان را به اتهام قتل سه زن در یک فاحشه‌خانه در ویانا، پایتخت آن کشور دستگیر کرده است.

بی‌بی‌سی نیوز گزارش داده است که این سه زن با ضربات چاقو به قتل رسیده اند و مظنون در حالی که چاقویی در دست داشت در نزدیکی فاحشه‌خانه پنهان شده بود.

انگیزه قتل در حال حاضر معلوم نیست، اما این مرد مورد بازجویی قرار گرفته است.

این در حالیست که یک زن و دخترش در یک حادثه نامرتبط در ویانا نیز کشته شده اند. مقام‌ها معتقدند که شوهر این زن مسوول این حادثه می‌باشد.

Continue Reading

رویداد های اخیر

متقی عازم ترکمنستان شد

Published

on

(Last Updated On: حوت ۶, ۱۴۰۲)

امیر خان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه، در راس یک هیات عازم ترکمنستان شد.

حافظ ضیا احمد، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه، در صفحه ایکس خود یکشنبه نوشته است که آقای متقی به‌دعوت رشید مردوف، وزیر امور خارجه ترکمنستان به‌منظور گفتگو در مورد مسایل دوجانبه راهی آن کشور شد.

مسوولان وزارت معادن و پترولیم، اداره خط آهن و شرکت برشنا مشمول این هیات اند.

Continue Reading

رویداد های اخیر

چین: جای تاسف است که در نشست دوحه، زمینه گفتگو با امارت اسلامی فراهم نشد

Published

on

(Last Updated On: حوت ۵, ۱۴۰۲)

نماینده ویژه چین در امور افغانستان ابراز تاسف کرده است که زمینه گفتگو با امارت اسلامی در یک نشست بین المللی در مورد افغانستان که هفته گذشته در دوحه برگزار شده بود، فراهم نشد.

یو شیایویونگ در صفحه ایکس خود شنبه نوشته است که این نشست برای تبادل نظر مفید بود و کشورها خواستار تعامل و گفتگوی عملی‌تر با افغانستان شد.

او گفته است: «افسوس که اشتراک کنندگان نشست دوحه در باره افغانستان بار دیگر نتوانستند با حکومت سرپرست افغانستان یا مقام‌های حاکم (امارت اسلامی) گفتگو داشته باشند، همان‌طور که چین و کشورهای منطقه خواستار آن بودند.»

این دیپلومات چین افزوده است که کشورش در این نشست خواستار کمک‌های بشردوستانه بیشتر، حکومت‌داری معتدل و آموزش زنان و دختران شد.

چین همچنین از ایالات متحده خواسته است که مسئولیت اصلی بازسازی افغانستان را بر عهده بگیرد، دارایی‌های افغانستان در خارج را آزاد و تحریم های یک‌جانبه را لغو کند.

سازمان ملل متحد از امارت اسلامی دعوت کرده بود تا در نشست دوم آن سازمان درباره افغانستان در دوحه شرکت کند، اما امارت اسلامی آن‌را به دلیل پذیرفته نشدن شرایطش رد کرد.

امارت اسلامی برای اشتراک در این نشست، خواستار تعامل با نظام فعلی به‌حیث یگانه نماینده افغانستان و دیدار با سرمنشی ملل متحد شده بود.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!