Connect with us

رویداد های اخیر

بایدن حملات هوایی امریکا در افغانستان را محدود کرد

Published

 on

(Last Updated On: میزان ۱۷, ۱۴۰۱)

جوبایدن، رییس جمهور امریکا رهنمود محرمانه ای را امضا کرده است که بربنیاد آن حملات هوایی بر ضد گروه های تروریستی در خارج از مناطق جنگی از جمله افغانستان محدود می‌شود.

روزنامه نیویارک تایمز گزارش داده است که بر اساس این سند، افزودن یک تروریست مظنون به فهرست افرادی که مورد حمله قرار گیرد از این پس نیاز به تاییدی بایدن دارد.

در این گزارش آمده است: «جوبایدن سند این رهنمود را روز جمعه به سازمان استخبارات امریکا فرستاده است. طبق این سند افزودن یک تروریست مظنون به فهرست افرادی که می‌توانند بگونه مستقیم هدف قرار گیرند، نیاز به تاییدی بایدن دارد. این نشان می‌دهد که در میان اولویت‌های رقابتی در دنیای پرتلاطم، ایالات متحده قصد دارد حملات کمتری را با طیاره های بدون سرنشین خود خارج از مناطق جنگی انجام دهد.»

نیویارک تایمز نوشته است که رهنمود جدید حملات هوایی امریکا را در چندین کشور ازجمله افغانستان، سومالی، یمن و همچنین مناطق قبیله‌ای پاکستان را محدود می‌کند.

امارت اسلامی اما می‌گوید که ایالات متحده باید مطابق قوانین و نورم‌های بین‌المللی به حریم افغانستان احترام بگذارد و از انجام هرگونه حمله در خاک افغانستان دست بردارد.

به باور امارت اسلامی، تکرار چنین حملات نقض آشکار قوانین بین‌المللی و تجاوز به حریم افغانستان است و می‌تواند روابط میان کابل و واشنگتن را به تیره‌گی بکشاند.

بلال کریمی، معاون سخنگوی امارت اسلامی می‌گوید: «به هیچ کسی اجازه نمی‌دهیم در کشور ما دخالت داشته باشد، چه نقض حریم فضایی ما باشد و یا هم موارد دیگر. هیچ کشوری حق ندارد در یک کشور آزاد و مستقل دخالت داشته باشد.»

رییس جمهور امریکا در حالی بر انجام حملات هوایی طیاره های بی سرنشین در افغانستان محدودیت وضع کرده است که نزدیک به دونیم ماه پیش، امریکا یک حمله هوایی را به وسیله طیاره بی سرنشین در شیرپور شهرکابل انجام داد و پس از آن رییس جمهور ایالات متحده ادعا کرد که در این حمله ایمن الظواهری، رهبر شبکه القاعده را از بین برده اند.

رویداد های اخیر

تعیینات تازه در ریاست دفتر مقام عالی ریاست الوزراء

Published

on

(Last Updated On: جوزا ۱۴, ۱۴۰۲)

ریاست عمومی دفتر ریاست الوزراء می‌گوید که به خاطر بهبود امور وظیفوی و سپردن کار به اهل آن، تعدادی از شخصیت‌های مجرب و ورزیده در مربوطات ریاست دفتر مقام عالی ریاست الوزراء امارت اسلامی افغانستان آغاز به کار کردند.

در اعلامیه ریاست عمومی دفتر ریاست الوزراء آمده است که براساس پیشنهاد ریاست دفتر و تأییدی رئیس الوزراء، مولوی صالح محمد مصلح به صفت رئیس مطالعات منطقوی و گزارش‌دهی و مولوی نظر محمد میرویس منحیث رئیس تفتیش داخلی ریاست دفتر رئیس الوزراء و مولوی حبیب‌الله به حیث معاون سخنگوی امارت اسلامی در امور هماهنگی ولایتی، معرفی گردیدند.

اعلامیه افزده است که:«این افراد طی جلسه رسمی توسط احمدالله متقی، معاون روابط عامه و استراتیژیک و مولوی محمد داود محمدی، رئیس منابع بشری ریاست دفتر رئیس الوزراء به همکاران‌شان معرفی گردیدند. همچنین در این برنامه تعدادی از آمرین ریاست‌ها نیز معرفی شدند.»

احمدالله متقی، معاون روابط عامه و استراتیژیک ریاست دفتر مقام رئیس الوزراء ضمن تمجید از کارنامه افراد مذکور، برای آنان آرزوی موفقیت در پیشبرد وظایف محوله را نمود.

Continue Reading

رویداد های اخیر

قرارداد ارائه خدمات مخابراتی میان وزارت مخابرات و شرکت‌های مخابراتی خصوصی امضا شد

Published

on

(Last Updated On: جوزا ۱۴, ۱۴۰۲)

قرارداد ارائه خدمات مخابراتی به ارزش ۳۶۵ میلیون افغانی در مناطق دور دست میان وزارت مخابرات و شرکت‌های مخابراتی خصوصی به امضا رسید.

دفتر معاونیت اقتصادی امروز (یک‌شنبه ۱۴، جوزا) در یک خبرنامه به نقل از ملا عبدالغنی برادر نوشته است که امارت اسلامی تلاش می‌کند تا علاوه بر سایر عرصه‌ها، در عرصه مخابرات نیز خدمات با کیفیت به شهروندان کشور را ارایه کند.

در خبرنامه آمده است که بر اساس این قراردادها، شرکت‌های مخابراتی افغان بیسیم و ام‌تی‌ان، ۳۳ سایت مخابراتی را در مناطق دور افتاده ولایت‌های کندهار، نورستان، بدخشان، ارزگان، زابل، کنر، ننگرهار و کابل ایجاد خواهند کرد.

Continue Reading

رویداد های اخیر

هند: موضوع سفارت افغانستان مسئله داخلی است

Published

on

(Last Updated On: جوزا ۱۴, ۱۴۰۲)

پس از نشر گزارش هایی مبنی بر فساد در سفارت افغانستان در دهلی جدید و اقدام امارت اسلامی برای در اختیار گرفتن این سفارت، دولت هند گفته است که این موضوع یک موضوع داخلی است که مربوط آنها نمی‌شود.

نمایندگان مهاجران افغان مقیم هند، مقامات سفارت افغانستان در دهلی از جمله سفیر را به فساد متهم کرده اند. سفارت این اتهامات را رد می کند.

رسانه های هندی همچنین گزارش داده اند که مسئولان سفارت افغانستان در برابر اقدام امارت اسلامی برای کنترول رسمی این سفارت مقاومت کرده اند.

آریندام باغچی، سخنگوی وزارت خارجه هند در یک نشست خبری گفت که این موضوع یک موضوع داخلی سفارت است.

باغچی گفت: «از دیدگاه ما، این یک موضوع داخلی سفارت افغانستان است و ما امیدواریم که آن را در داخل حل کنند».

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!