Connect with us

رویداد های اخیر

برنامه جهانی غذا برای حمایت از عودت کنندگان افغان به ۲۷.۵ میلیون دالر نیاز دارد

منتشر شده

در

(Last Updated On: قوس ۴, ۱۴۰۲)

با نزدیک شدن فصل زمستان، برنامه جهانی غذا در افغانستان هشدار داده که به شدت با کمبود بودجه مواجه است و نمی تواند به حمایت خود از خانواده هایی که از پاکستان بر می‌گردند، ادامه دهد.

هسیائو وی لی، رئیس بخش افغانستان برنامه جهانی غذا در بیانیه ای گفت که به دلیل کمبود بودجه، این سازمان مجبور شده است تا ۱۰ میلیون نفر را از کمک‌های غذایی اضطراری خود حذف کند و اکنون تنها می‌تواند از هر پنج نفر از کسانی که برای زنده ماندن به حمایت نیاز دارند، یک نفر را کمک کند.

لی گفت: «وضعیت وخیم است زیرا تنها چند هفته به زمستان سخت باقی مانده است و کشور هنوز درگیر زلزله‌های ویرانگر، اقتصاد آسیب‌دیده و بحران اقلیمی در حال بدتر شدن است.»

به گفته برنامه جهانی غذا، اکثر خانواده هایی که از پاکستان بر می‌گردند، گرسنه و نیازمند کمک عاجل هستند. برنامه جهانی غذا در حال حاضر به عودت کنندگان بیسکویت و پول نقد می‌دهد و در ماه جاری میلادی به ۲۵۰ هزار نفر کمک کرده است.

لی گفت: «ما برای حمایت از یک میلیون عودت کننده از پاکستان به افغانستان و برای پشت سر گذاشتن زمستان، نیاز عاجل به ۲۷.۵ میلیون دالر داریم.»

وی افزود: «این خانواده‌ها در بدترین زمان وارد می‌شوند و با آینده‌ای تاریک روبه‌رو هستند، در کشوری که یک سوم مردم آن نمی‌دانند وعده غذایی بعدی‌ آنها از کجا خواهد آمد.»

رویداد های اخیر

مک‌کال: تحقیقات در مورد خروج امریکا از افغانستان اداره بایدن را نگران کرده است

Published

on

(Last Updated On: حمل ۲۴, ۱۴۰۳)

رئيس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا گفته است که تحقیقات این کمیته در باره خروج امریکا از افغانستان، اداره جو بایدن را نگران کرده است.

مایکل مک‌کال در صحبت با وب سایت خبری اکسیوس اظهار کرده که مطمئن نیست که در نتیجه این تحقیقات، مقامی برکنار شود، اما پاسخگویی وجود خواهد داشت.

مک‌کال افزوده است: «من فکر می‌کنم در پایان روز، قصد من این است که مطمئن شوم که این اتفاق دیگر تکرار نمی‌شود.»

کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا چندین ماه قبل تحقیقات درباره خروج امریکا از افغانستان را آغاز کرده بود.

اکسیوس نوشته است که دموکرات‌ها در امریکا این روند را اذیت مخالفان سیاسی می‌دانند، در حالی که جمهوری‌خواهان می‌گویند که به شواهدی دست یافته اند که نادیده گرفتن آن از سوی دولت بایدن دشوار است.

در همین حال، روزنامه دیلی میل بریتانیا گزارش داده است که اظهارات مقام‌های وزارت خارجه امریکا که بر روند تخلیه از افغانستان نظارت داشتند، از آشفتگی و سردرگمی در این روند پرده بر می‌دارد.

بریان مک‌کوین، معاون سابق وزیر خارجه امریکا در امور مدیریت و منابع، پذیرفته است که آنان نمی‌دانستند که چه تعداد شهروند امریکایی در افغانستان بوده و به کمک نیاز دارند.

به گزارش این روزنامه، سرعت پیش‌روی امارت اسلامی نیز مقام‌های امریکایی را متعجب کرده بود.

Continue Reading

رویداد های اخیر

یک کودک در هرات از چنگ اختطافچیان نجات داده شد

Published

on

(Last Updated On: حمل ۲۴, ۱۴۰۳)

وزارت داخله خبر داده است که پولیس یک دختر پنج ساله را از چنگ اختطافچیان در ولایت هرات نجات داده است.

این وزارت در صفحه ایکس خود نوشته است که فهیمه ۹ روز پیش در حوزه هفتم شهر هرات اختطاف شده بود.

او در جریان یک عملیات تلاشی از چنگ اختطافچیان آزاد شده است.

به گفته وزارت داخله، دو زن در پیوند به این قضیه بازداشت شده اند.

Continue Reading

رویداد های اخیر

ّڅار: نگرانی‌ها از قاچاق مواد مخدر از افغانستان

Published

on

(Last Updated On: حمل ۲۳, ۱۴۰۳)

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!