Connect with us

رویداد های اخیر

تأکید شورای امنیت سازمان ملل بر مبارزۀ کشورها با تهدیدات بین‌‌المللی

Published

 on

(Last Updated On: سنبله ۱۳, ۱۴۰۱)

اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد با اشاره به حملۀ اخیر بر مسجد گازرگاه شهر هرات گفته‌اند که تروریزم در همه اشکال و مظاهر آن یکی از جدی‌ ترین تهدیدها برای صلح و امنیت بین‌المللی است و باید با آن مبارزه شود.

امنیت سازمان ملل متحد در بیانه‌ای حملۀ روز جمعه، ۱۱ سنبله، در هرات را که منجر به کشته‌شدن ۱۸ تن و زخمی‌شدن ۲۳ تن دیگر شد، تقبیح کرده است.

در بخشی از بیانیۀ شورای امنیت سازمان ملل آمده است: «ما مجدداً بر لزوم مبارزۀ همه کشورها با تمام ابزارها، مطابق با منشور سازمان ملل متحد و سایر تعهدات تحت قوانین بین‌المللی، از جمله حقوق بین‌الملل، حقوق بشر، قانون بین‌المللی پناهندگان و حقوق بین‌الملل بشردوستانه، با تهدیدات برضد صلح و امنیت بین‌المللی تأکید می ورزیم.»

امارت اسلامی هم‌چنان گفته است عناصری که عالمان دینی را هدف قرا می‌دهند، ۹۸ درصد نابود شده و تلاش‌ها برای نابودی کامل این عناصر جریان دارد.

بلال کریمی، معاون سخنگوی امارت اسلامی گفته است: «امارت اسلامی در قبال همچون عناصری جنایتکار بسیار جدی است و در کشور تقریباً ۹۸ فیصد جنایتکاران ازبین برده شده‌اند. کسانیکه مصروف جنایات و وحشت‌ها استند، زیر تعقیب ارگان‌های امنیتی و کشفی حکومت قرار دارند.»

درهمین حال، شماری از آگاهان نظامی به این باورند که با توجه به حملات اخیر بر مکان‌های مذهبی و ترورهای هدفمند علما، امارت اسلامی باید راهکار امنیتی همه جانبه را که بتواند امنیت علما را  تضمین کند، تدوین کند.

سرور نیازی، آگاه نظامی گفت: «مردم محل همرای نهاد‌های امنیتی باید همکاری کنند و درپهلوی آن، ارگان‌های کشفی و استخباراتی هم‌چنان فعال باشند.»

به باورآگاهان، تدابیر امنیتی بخصوص فعالیت‌های استخباراتی برای دفع حملات دشمن باید بیشتر شود.

رویداد های اخیر

تعیینات تازه در ریاست دفتر مقام عالی ریاست الوزراء

Published

on

(Last Updated On: جوزا ۱۴, ۱۴۰۲)

ریاست عمومی دفتر ریاست الوزراء می‌گوید که به خاطر بهبود امور وظیفوی و سپردن کار به اهل آن، تعدادی از شخصیت‌های مجرب و ورزیده در مربوطات ریاست دفتر مقام عالی ریاست الوزراء امارت اسلامی افغانستان آغاز به کار کردند.

در اعلامیه ریاست عمومی دفتر ریاست الوزراء آمده است که براساس پیشنهاد ریاست دفتر و تأییدی رئیس الوزراء، مولوی صالح محمد مصلح به صفت رئیس مطالعات منطقوی و گزارش‌دهی و مولوی نظر محمد میرویس منحیث رئیس تفتیش داخلی ریاست دفتر رئیس الوزراء و مولوی حبیب‌الله به حیث معاون سخنگوی امارت اسلامی در امور هماهنگی ولایتی، معرفی گردیدند.

اعلامیه افزده است که:«این افراد طی جلسه رسمی توسط احمدالله متقی، معاون روابط عامه و استراتیژیک و مولوی محمد داود محمدی، رئیس منابع بشری ریاست دفتر رئیس الوزراء به همکاران‌شان معرفی گردیدند. همچنین در این برنامه تعدادی از آمرین ریاست‌ها نیز معرفی شدند.»

احمدالله متقی، معاون روابط عامه و استراتیژیک ریاست دفتر مقام رئیس الوزراء ضمن تمجید از کارنامه افراد مذکور، برای آنان آرزوی موفقیت در پیشبرد وظایف محوله را نمود.

Continue Reading

رویداد های اخیر

قرارداد ارائه خدمات مخابراتی میان وزارت مخابرات و شرکت‌های مخابراتی خصوصی امضا شد

Published

on

(Last Updated On: جوزا ۱۴, ۱۴۰۲)

قرارداد ارائه خدمات مخابراتی به ارزش ۳۶۵ میلیون افغانی در مناطق دور دست میان وزارت مخابرات و شرکت‌های مخابراتی خصوصی به امضا رسید.

دفتر معاونیت اقتصادی امروز (یک‌شنبه ۱۴، جوزا) در یک خبرنامه به نقل از ملا عبدالغنی برادر نوشته است که امارت اسلامی تلاش می‌کند تا علاوه بر سایر عرصه‌ها، در عرصه مخابرات نیز خدمات با کیفیت به شهروندان کشور را ارایه کند.

در خبرنامه آمده است که بر اساس این قراردادها، شرکت‌های مخابراتی افغان بیسیم و ام‌تی‌ان، ۳۳ سایت مخابراتی را در مناطق دور افتاده ولایت‌های کندهار، نورستان، بدخشان، ارزگان، زابل، کنر، ننگرهار و کابل ایجاد خواهند کرد.

Continue Reading

رویداد های اخیر

هند: موضوع سفارت افغانستان مسئله داخلی است

Published

on

(Last Updated On: جوزا ۱۴, ۱۴۰۲)

پس از نشر گزارش هایی مبنی بر فساد در سفارت افغانستان در دهلی جدید و اقدام امارت اسلامی برای در اختیار گرفتن این سفارت، دولت هند گفته است که این موضوع یک موضوع داخلی است که مربوط آنها نمی‌شود.

نمایندگان مهاجران افغان مقیم هند، مقامات سفارت افغانستان در دهلی از جمله سفیر را به فساد متهم کرده اند. سفارت این اتهامات را رد می کند.

رسانه های هندی همچنین گزارش داده اند که مسئولان سفارت افغانستان در برابر اقدام امارت اسلامی برای کنترول رسمی این سفارت مقاومت کرده اند.

آریندام باغچی، سخنگوی وزارت خارجه هند در یک نشست خبری گفت که این موضوع یک موضوع داخلی سفارت است.

باغچی گفت: «از دیدگاه ما، این یک موضوع داخلی سفارت افغانستان است و ما امیدواریم که آن را در داخل حل کنند».

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!