Connect with us

علم و تکنالوژی

حمله سایبری بر وزارت عدلیه فرانسه

منتشر شده

 در

(Last Updated On: دلو ۹, ۱۴۰۰)

خبرگزاری فرانسه به نقل از چندین منابع گزارش کرده است که وزارت عدلیه آن کشور مورد حملات سایبری قرار گرفته است.

این گزارش افزوده که بررسی‌ها در باره این حمله آغاز شده است.

یک منبع به خبرگزاری فرانسه گفته که ” چیزی وجود داشت، اما نه به میزان زیاد، هیچ دوسیه جنایی تحت تاثیر قرار نگرفته است.”

علم و تکنالوژی

نوجوان مصری می‌خواهد متاورس خود را بسازد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۶, ۱۴۰۱)

یک نوجوان ۱۳ ساله مصری می‌خواهد نسخه خود را از متاورس بسازد که در آن مردم بتوانند خرید کنند، در صنوف درسی شرکت کنند و آزمایش‌های آنلاین را انجام دهند.

این نوجوان گفته است که:” پروژه من بر پوشیدن دستکش، واسکت و گوشکی تمرکز دارد که شما را به دنیای واقعیت مجازی می‌برد، جایی که می‌توانید به مکتب، محل کار یا یک موسسه دولتی بروید یا تحقیقات خود را انجام دهید.”

وی همچنان افزوده است که:” این باعث صرفه جویی در محیط زیست و کاهش ترافیک می‌شود. محققانی که روی آزمایش‌های شیمیایی کار می‌کنند مجبور نیستند مواد شیمیایی گران‌قیمتی بخرند، آنها به سادگی می‌توانند آزمایش‌های خود را در یک لابراتوار مجازی در یک شبیه‌سازی انجام دهند.”

به گزارش رویترز، این نوجوان ۱۳ ساله از لباس‌های مادرش برای ساخت واسکت حسی و دستکش استفاده کرد و اولین ربات خود را در سن ۹ سالگی ساخته است.

به خواندن ادامه دهید

علم و تکنالوژی

جریمه ۱۵۰ میلیون دالری توییتر به دلیل نقض حریم خصوصی کاربران

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۵, ۱۴۰۱)

توییتر ۱۵۰ میلیون دالر جریمه می‌پردازد و تدابیر امنیتی جدیدی را برای رفع اتهامات تنظیم کننده فدرال مبنی بر اینکه شرکت رسانه‌های اجتماعی به تبلیغ کنندگان دسترسی نامناسبی به اطلاعات شخصی کاربران داده است، اعمال خواهد کرد.

وزارت عدلیه و کمیسیون تجارت فدرال این توافق را با توییتر روز چهارشنبه اعلام کردند.

آژانس‌ها در شکایتی که روز چهارشنبه ارائه شد، گفتند که از ماه مه ۲۰۱۳ تا سپتامبر ۲۰۱۹، توییتر به کاربران گفته است که شماره تیلیفون و آدرس ایمیل آنها را به منظور امنیت حساب جمع‌آوری می‌کند. اما به گفته آژانس‌ها، این شرکت فاش نکرد که از این اطلاعات برای فعال کردن شرکت‌ها برای ارسال تبلیغات آنلاین هدفمند برای کاربران استفاده خواهد کرد.

وزارت عدلیه و کمیسیون تجارت فدرال همچنین در این شکایت ادعا کردند که توییتر به دروغ ادعا کرده است که از توافق نامه‌های حفظ حریم خصوصی ایالات متحده با اتحادیه اروپا و سوئیس پیروی می‌کند که شرکت‌ها را از پردازش اطلاعات کاربران به روش هایی که مغایر با اهداف مجاز توسط کاربران است منع می کند.

تنظیم کننده‌گان می‌گویند که این تصفیه حساب اتهامات مربوط به نقض قانون کمیسیون تجارت فدرال و دستور کمیسیون تجارت فدرال در سال ۲۰۱۱ توسط توییتر را با فریب دادن کاربران در مورد حفظ و محافظت از حریم خصوصی و امنیت اطلاعات تماس غیرعمومی آنها برطرف خواهد کرد.

جریمه ۱۵۰ میلیون دالری و تدابیر انطباق جدید مورد نیاز تحت توافقنامه باید توسط محکمه فدرال در کالیفرنیا تایید شود.

اخبار مربوط به تصفیه حساب در حالی منتشر می شود که توییتر بر سر طرح تصاحب ۴۴ میلیارد دالری ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، در آشفتگی عمیقی قرار دارد.

ماسک در ماه اپریل به توافقی مبنی بر خرید توییتر با قیمت ۵۴.۲۰ میلیارد دالر برای هر سهم دست یافت. اما مدیرعامل تسلا هفته‌ها بعد گفت که این معامله نمی‌تواند پیشرفت کند تا زمانی که پلتفرم ثابت کند که کمتر از ۵ درصد از کاربران آن حساب‌های جعلی یا اسپم هستند.

توییتر همچنین قرار است برنامه‌ای فراگیر درباره امنیت اطلاعات ایجاد کند و پیشاپیش هر محصول یا خدماتی را که بهره بردای از داده‌های خصوصی را شامل می‌شود، ارزیابی و از حسابرس‌های مستقل مختلف تبعیت کند.

موضوع رعایت حریم خصوصی در سال‌های اخیر بعد از رسوایی‌های سیاسی متعدد و اطلاع عمومی از الگوی اقتصادی شبکه‌های اجتماعی، قدرت گرفته است.

به خواندن ادامه دهید

علم و تکنالوژی

همزمان با پایان سفر جو بایدن به شرق آسیا، کوریایی شمالی ۳ موشک آزمایش کرد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۴, ۱۴۰۱)

کوریایی شمالی سه موشک بالستیک از منطقه سونان در پیونگ یانگ به سمت دریای جاپان پرتاب کرد. این هفدهمین آزمایش موشکی این کشور از ابتدای سال جاری تاکنون بود.

اردوی کوریایی جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرده است که این کشور تحقیقات خود را آغاز کرده و اردوی این کشور به همراه ایالات متحده اعلام همکاری کرده است.

کاخ سفید نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی امریکا در تماسی تیلیفونی با همتای کوریایی جنوبی خود درخصوص آزمایش موشک‌های بالستیک کوریایی شمالی گفتگو کرده است.

در این بیانیه آمده است:”مشاور امنیت ملی ایالات متحده و کوریایی جنوبی هر دو آزمایش‌های موشک بالستیک کوریایی شمالی را محکوم کرده و متعهد شده‌اند تا به همکاری نزدیک خود در این زمینه ادامه دهند.”

فرماندهی هند و اقیانوسیه امریکا در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد که ایالات متحده از آزمایش چند موشک بالستیک دوربرد اخیر کوریایی شمالی که ساعاتی پس از پایان سفر جو بایدن به شرق آسیا رخ داد، آگاه است.

در بیانیه آمده است:”ما از آزمایش چند موشک بالستیک کوریایی شمالی آگاه هستیم و در حال ارزیابی و رایزنی نزدیک با متحدان و شرکای خود هستیم.”

جاپان نیز از آزمایش مشکوک موشک بالستیک توسط کوریایی شمالی خبر داده است.

نوبو کیشی، وزیر دفاع جاپان گفت که جاپان اعتراض خود را به کوریایی شمالی به دلیل آزمایش موشکی که صبح امروز انجام شد، اعلام کرد. این اعتراض با استفاده از مجاری دیپلماتیک از طریق سفارت در بیجنگ تحویل داده شد.

وزیر دفاع جاپان گفت:” آزمایش موشک بلافاصله پس از پایان نشست جاپان، ایالات متحده، استرالیا و هند “یک تحریک آشکار و کاملا غیرقابل قبول” است. “

به گفته این وزارتخانه تاکنون هیچ خسارتی از موشک‌های آزمایش شده توسط کوریایی شمالی ثبت نشده است.

آزمایش این موشک‌ها درست چند ساعت پس از اینکه جو بایدن، رئیس‌جمهوری امریکا این منطقه را ترک کرد، اتفاق افتاد.

به خواندن ادامه دهید

Trending