Connect with us

ورزش

حمید حسن به عنوان مربی توپ‌اندازی تیم ملی انتخاب شد

Published

 on

(Last Updated On: حوت ۱۸, ۱۴۰۱)

حمید حسن کرکت باز مشهور توپ‌اندازی تیم ملی کشور که برای افغانستان مسابقات جذاب و فراموش ناشدنی انجام داده است، از سوی کرکت بورد افغانستان به عنوان مربی توپ‌اندازی تیم ملی کشور انتخاب شده است و با این ترتیب وی با بازی‌های کرکت بین‌المللی خداحافظی کرد.

کرکت بورد افغانستان دریک اعلامیه گفته است که آقای حسن از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۲۳ بازی‌های بین‌المللی زیادی را برای افغانستان انجام داده است.

در اعلامیه آمده است که:«حمید حسن که بازی با تیم ملی را از همان روزهای اول شروع کرده است، مطالعات گسترده‌ای در مورد نقاط ضعف و قوت بازیکنان دارد، با انتخاب وی در بخش مربی‌گری در تیم ملی و بالخصوص در بخش توپ‌اندازی سریع یک تیم قدرتمند و کاملتر خواهیم داشت.»

کرکت بورد افغانستان گفته است که حمید حسن برای سه مسابقه  ۲۰ آوره بین‌المللی  مقابل پاکستان به تیم ملی خود می‌پیوندد و کرکت بورد افغانستان قبل از اولین مسابقه یک برنامه خدا حافظی با کرکت بین‌المللی را برای وی تنظیم خواهد داد.

حمید حسن اولین بازی یک روزه خود را در اپریل سال ۲۰۰۹ در برابر اسکاتلند و اولین بازی ۲۰ آوره را مقابل ایرلند در فبروری سال ۲۰۱۰ انجام داد و بدین ترتیب افتخار بازی در نخستین بازی یک روزه و نخستین بازی ۲۰ آوره برای کشورش را کسب کرد.

حسن ۳۸ بازی یک روزه بین‌المللی  و ۲۵ بازی ۲۰ آوره بین‌المللی را برای افغانستان بازی کرده است. او ۵۹ ویکت در بازی‌های یک روزه بین‌المللی  و ۳۵ ویکت در مسابقات بین‌المللی ۲۰ آوره  بدست آورده است.

گفتنی است که حسن در ۱۵ بازی فرست کلاس ۶۹ بازیکن و در ۵۵ بازی لیست ای ۸۷ بازیکن را از میدان بازی خارج کرده است.

کرکت بورد افغانستان می‌گوید که او در حال حاضر با بازی بین‌المللی کرکت خدا حافظی کرده و در مورد انتخاب خویش به عنوان مربی جدید توپ‌اندازی تیم ملی گفته است که کرکت بخش بزرگی از زندگی او در دو تا سه دهه اخیر بوده است و ترک این بازی برای وی یک تصمیم دشوار است.

آقای حسن گفته است که:«کرکت بزرگترین بخش زندگی من است و برای من تصمیم بسیار سختی است که بازی کرکت را که خیلی دوست دارم کنار بگذارم. اما من این تصمیم را برای کشورم و بهبود تیم ملی خود می گیرم.»

وی همچنین افزود:«در عین حال خوشحالم که در تیم ملی کرکت خود به عنوان مربی توپ‌اندازی مشغول به کار هستم که از لحظه لحظه بازی خود در آن لذت برده ام. من در چند سال اخیر از نزدیک بخش توپ‌اندازی تیم ملی کشور را نظارت کرده ام و تلاش خواهم کرد بخش توپ‌اندازی سریع تیم افغانستان را همانند بخش توپ اندازی آهسته تیم، تقویت کنم.»

حمید حسن پیش از این مدت کوتاهی به عنوان مربی توپ‌اندازی تیم ملی افغانستان فعالیت کرده است که طی آن افغانستان در سه مسابقه یک روزه بین‌المللی مقابل ایرلند با اختلاف ۳ بر صفر به برتری دست یافت.

ورزش

تیم کریکت زیر ۱۹ سال افغانستان با تفاوت ۷ ویکت بنگله دیش را شکست داد

Published

on

(Last Updated On: حوت ۲۷, ۱۴۰۱)

تیم ملی کریکت نوجوانان زیر سن ۱۹ سال افغانستان در نخستین مسابقه سلسله بازی‌های پنجاه آوره سه جانبه، تیم بنگله دیش را با تفاوت ۷ ویکت شکست داد.

در این مسابقه که امروز شنبه (۲۷ حوت) در شهر ابوظبی برگزار شد، تیم بنگله دیش با برنده شدن قرعه پیش از بازی توپزنی را انتخاب کرد و با از دست دادن تمام بازیکنان اش و استفاده از ۲۲ آور و پنج توپ، ۷۶ دوش هدف تعیین کرد.

بشیر احمد، کامران هوتک، خلیل احمد و یما عرب هر یک به ترتیب چهار، سه، دو و یک ویکت برای افغانستان بدست آوردند.

تیم افغانستان هدف مذکور را با از دست دادن سه بازیکن اش در ۹ آور و پنج توپ تکمیل کرد. سهیل خان ۳۳ و محمد هارون ۲۱ دوش انجام دادند.

تیم افغانستان در دیدار بعدی روز چهارشنبه به مصاف تیم سریلانکا می‌رود.

Continue Reading

ورزش

تیم ملی کریکت زیر ۱۹ سال افغانستان با تفاوت ۱۵۸ دوش بنگله دیش را شکست داد

Published

on

(Last Updated On: حوت ۲۲, ۱۴۰۱)

تیم ملی کریکت زیر ۱۹ سال افغانستان در اولین مسابقه یک روزه دربرابر بنگله دیش با تفاوت ۱۵۸ دوش به پیروزی دست یافت.

در این مسابقه که روز دوشنبه، ۲۲ حوت، در شهر ابوظبی امارات متحده عربی برگزار شد، تیم افغانستان با از دست دادن ۶ بازیکن اش ۲۷۱ دوش بدست آورد. سهیل خان به تنهایی ۱۰۰ دوش انجام داد.

پس از تعیین هدف مذکور، تیم افغانستان تمام بازیکنان بنگله دیش را در حالیکه ۱۱۳ دوش کسب کرده بودند، حذف کرد. یما عرب ۴ ویکت، فریدون داودزی ۳ ویکت و ناصر حسن ۲ ویکت بدست آوردند.

دومین و آخرین مسابقه سلسله بازی‌ها میان این دو تیم روز چهارشنبه، ۲۴ حوت، برگزار خواهد شد.

 

Continue Reading

ورزش

دومین دور مسابقات اسکی در بامیان برگزار شد

Published

on

(Last Updated On: حوت ۲۲, ۱۴۰۱)

دومین دور مسابقات اسکی میان جوانان و نوجوانان روز جمعه، ۱۹ حوت، در روستای خشکک در مرکز ولایت بامیان به همکاری موسسه «افغان پیکس» برگزار شد.

در این مسابقات حدود صد ورزشکار در ۹ تیم داخلی و ۳ اسکی‌باز خارجی از استرالیا، فرانسه و امریکا اشتراک کرده بودند.

سید باقر حیدری، مسوول فدارسیون اسکی در بامیان، گفته است که هدف از برگزاری این مسابقات ایجاد دل گرمی و رشد اسکی در این ولایت می‌باشد.

آقای حیدری در این مورد گفت: «هدف از برگزاری این مسابقات ایجاد دل گرمی و رشد اسکی در ولایت بامیان می‌باشد. چون علاقه‌مندان اسکی در این ولایت بیش‌تر شده‌اند. به تعداد صد ورزشکار داشتیم که به دو دسته تقسیم شده بودند. اسکی حرفوی و اسکی چوبی. در اسکی حرفوی ما سه اشتراک کننده از فرانسه ، امریکا و استرالیا نیز داشتیم.»

سید محمد، یکی از برگزارکنندگان مسابقه اسکی در بامیان، گفته است که در این مسابقات، در بخش اسکی حرفوی مجتبی به نمایندگی از افغان پیکس در جایگاه نخست ایستاد و عنوان قهرمانی را به دست آورد. هادی از کلپ جوانان «چپ‌دره» مقام دوم و حسین علی از کلپ «میرشاه خواجه» مقام سوم را از آن خود کردند.

در اخیر، برای مقام اول ۶ هزار افغانی، برای مقام دوم ۴هزار و ۵۰۰ افغانی و برای جایگاه سوم ۳ هزار افغانی از سوی موسسه افغان پیکس جوایز نقدی داده شد.

گفتنی است که همه ساله رقابت‌های اسکی در بامیان برگزار می‌شود.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!