Connect with us

رویداد های اخیر

سازمان جهانی صحت: برای رسیدگی به عودت‌کنندگان از پاکستان به ده میلیون دالر نیاز است

منتشر شده

در

(Last Updated On: عقرب ۲۶, ۱۴۰۲)

سازمان جهانی صحت اعلام کرده که برای رسیدگی به امور صحی عودت‌کنندگان از پاکستان به ده میلیون دالر نیاز دارد.

این سازمان با نشر اعلامیه‌ای روز پنج‌شنبه همچنان از خطر شیوع امراض ساری و فلج اطفال در جریان روند بازگشت مهاجرین به افغانستان هشدار داده و تاکید کرده است که برای خدمات اولیه صحی اضطراری نیاز به بودجه بیشتر دارد.

در این اعلامیه آمده است: «افزایش ناگهانی برگشت مهاجرین و سایر عوامل مرتبط به آن نگرانی‌های بزرگی را در بخش صحت عامه ایجاد کرده است. خطر شیوع بیماری‌ها و سرایت ویروس پولیو در نقاط مختلف ورودی وجود دارد. از طریق یک طرح پاسخ دقیق، سازمان جهانی صحت جهت ارایه خدمات صحی ضروری و اطمینان از دسترسی به مراقبت های صحی برای ۷۰۰ هزار عودت کننده هنگام ورود مجدد به کشور نیاز به ۱۰ میلیون دالر را شناسایی کرده است.»

در عین حال، شماری از مهاجرین برگشت کننده از پاکستان با انتقاد از بسنده نبودن کمک‌ها می‌گویند که با نزدیک شدن فصل سرما با مشکلات زیادی روبه‌رو اند و نیاز به کمک‌های بیشتر دارند.

از سویی هم، برخی از آگاهان برگشت بیش از یک میلیون مهاجر را به کشور بحران آفرین می‌دانند و تاکید می‌کنند که نیاز است تا در کنار امارت اسلامی، نهادهای امداد رسان ملی و بین المللی برای رسیدگی به مشکلات مهاجرین برگشت کننده اقدامات لازمی را انجام دهند.

سازمان جهانی صحت همچنان افزوده است که در صورت فراهم بودن بودجه، با بیش از یک هزار و ۲۵۰ نیروی کار در گذرگاه‌های سرحدی در ولایات ننگرهار، کندهار و هرات توانایی رسیدگی به مشکلات صحی را دارند و قرار است تا دو هفته دیگر شفاخانه‌هایی در سپین بولدک با ۳۰ بستر و در تورخم با ۲۰ بستر به کار آغاز نمایند.

رویداد های اخیر

مک‌کال: تحقیقات در مورد خروج امریکا از افغانستان اداره بایدن را نگران کرده است

Published

on

(Last Updated On: حمل ۲۴, ۱۴۰۳)

رئيس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا گفته است که تحقیقات این کمیته در باره خروج امریکا از افغانستان، اداره جو بایدن را نگران کرده است.

مایکل مک‌کال در صحبت با وب سایت خبری اکسیوس اظهار کرده که مطمئن نیست که در نتیجه این تحقیقات، مقامی برکنار شود، اما پاسخگویی وجود خواهد داشت.

مک‌کال افزوده است: «من فکر می‌کنم در پایان روز، قصد من این است که مطمئن شوم که این اتفاق دیگر تکرار نمی‌شود.»

کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا چندین ماه قبل تحقیقات درباره خروج امریکا از افغانستان را آغاز کرده بود.

اکسیوس نوشته است که دموکرات‌ها در امریکا این روند را اذیت مخالفان سیاسی می‌دانند، در حالی که جمهوری‌خواهان می‌گویند که به شواهدی دست یافته اند که نادیده گرفتن آن از سوی دولت بایدن دشوار است.

در همین حال، روزنامه دیلی میل بریتانیا گزارش داده است که اظهارات مقام‌های وزارت خارجه امریکا که بر روند تخلیه از افغانستان نظارت داشتند، از آشفتگی و سردرگمی در این روند پرده بر می‌دارد.

بریان مک‌کوین، معاون سابق وزیر خارجه امریکا در امور مدیریت و منابع، پذیرفته است که آنان نمی‌دانستند که چه تعداد شهروند امریکایی در افغانستان بوده و به کمک نیاز دارند.

به گزارش این روزنامه، سرعت پیش‌روی امارت اسلامی نیز مقام‌های امریکایی را متعجب کرده بود.

Continue Reading

رویداد های اخیر

یک کودک در هرات از چنگ اختطافچیان نجات داده شد

Published

on

(Last Updated On: حمل ۲۴, ۱۴۰۳)

وزارت داخله خبر داده است که پولیس یک دختر پنج ساله را از چنگ اختطافچیان در ولایت هرات نجات داده است.

این وزارت در صفحه ایکس خود نوشته است که فهیمه ۹ روز پیش در حوزه هفتم شهر هرات اختطاف شده بود.

او در جریان یک عملیات تلاشی از چنگ اختطافچیان آزاد شده است.

به گفته وزارت داخله، دو زن در پیوند به این قضیه بازداشت شده اند.

Continue Reading

رویداد های اخیر

ّڅار: نگرانی‌ها از قاچاق مواد مخدر از افغانستان

Published

on

(Last Updated On: حمل ۲۳, ۱۴۰۳)

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!