Connect with us

رویداد های اخیر

سراج الدین حقانی: در بخش آموزش و کار زنان محرومیت دایمی مطرح نیست

منتشر شده

در

(Last Updated On: دلو ۵, ۱۴۰۱)

سراج الدین حقانی، وزیر داخله با مارتین گریفیتس، معاون سرمنشی سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه و هیئت همراهش دیدار کرد.

دفترمطبوعاتی وزارت امور داخله امروز (چهارشنبه ۵دلو) با نشرخبرنامه‌یی گفته است در این دیدار، گریفیتس از پیشرفت ها در امور محوله ابراز خرسندی کرد.

وی گفته است که:«ما باید عملکردهای یکدیگر را بیشتر از بیش تحت انتقاد قرار ندهیم زیرا انتقادات بیش از حد راه‌های تفاهم را بسته می‌کند، ولی بالای تعلیم و کار زنان تاکید می‌نمایم که باید هر چی زودتر این مشکل رفع گردد.»

سراج الدین حقانی گفته است که در بخش آموزش و کار زنان محرومیت دایمی مطرح نیست و در نظام آموزشی تفاوت دیدگاها است که حل خواهد شد.

او درادامه افزوده است که افغانستان نزدیک به نیم قرن را در جنگ‌ها سپری کرده و تعلیم و تحصیل نیاز اساسی جامعه ما است که به آن توجه صورت می‌گیرد.

وی افزود که با به روی کارآمدن یک نظام واحد حالا نیاز است تا بخاطر به پا ایستادن افغانستان عرق ریزی بیشتر صورت بیگیرد و بعد از دهه‌ها یک امنیت سرتاسری در کشور به وجود آمده که باید دنیا از این پیشرفت‌ها حمایت کنند.

رویداد های اخیر

یک شهروند افغان به اتهام قتل سه زن در اتریش بازداشت شد

Published

on

(Last Updated On: حوت ۶, ۱۴۰۲)

پولیس اتریش یک شهروند ۲۷ ساله افغان را به اتهام قتل سه زن در یک فاحشه‌خانه در ویانا، پایتخت آن کشور دستگیر کرده است.

بی‌بی‌سی نیوز گزارش داده است که این سه زن با ضربات چاقو به قتل رسیده اند و مظنون در حالی که چاقویی در دست داشت در نزدیکی فاحشه‌خانه پنهان شده بود.

انگیزه قتل در حال حاضر معلوم نیست، اما این مرد مورد بازجویی قرار گرفته است.

این در حالیست که یک زن و دخترش در یک حادثه نامرتبط در ویانا نیز کشته شده اند. مقام‌ها معتقدند که شوهر این زن مسوول این حادثه می‌باشد.

Continue Reading

رویداد های اخیر

متقی عازم ترکمنستان شد

Published

on

(Last Updated On: حوت ۶, ۱۴۰۲)

امیر خان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه، در راس یک هیات عازم ترکمنستان شد.

حافظ ضیا احمد، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه، در صفحه ایکس خود یکشنبه نوشته است که آقای متقی به‌دعوت رشید مردوف، وزیر امور خارجه ترکمنستان به‌منظور گفتگو در مورد مسایل دوجانبه راهی آن کشور شد.

مسوولان وزارت معادن و پترولیم، اداره خط آهن و شرکت برشنا مشمول این هیات اند.

Continue Reading

رویداد های اخیر

چین: جای تاسف است که در نشست دوحه، زمینه گفتگو با امارت اسلامی فراهم نشد

Published

on

(Last Updated On: حوت ۵, ۱۴۰۲)

نماینده ویژه چین در امور افغانستان ابراز تاسف کرده است که زمینه گفتگو با امارت اسلامی در یک نشست بین المللی در مورد افغانستان که هفته گذشته در دوحه برگزار شده بود، فراهم نشد.

یو شیایویونگ در صفحه ایکس خود شنبه نوشته است که این نشست برای تبادل نظر مفید بود و کشورها خواستار تعامل و گفتگوی عملی‌تر با افغانستان شد.

او گفته است: «افسوس که اشتراک کنندگان نشست دوحه در باره افغانستان بار دیگر نتوانستند با حکومت سرپرست افغانستان یا مقام‌های حاکم (امارت اسلامی) گفتگو داشته باشند، همان‌طور که چین و کشورهای منطقه خواستار آن بودند.»

این دیپلومات چین افزوده است که کشورش در این نشست خواستار کمک‌های بشردوستانه بیشتر، حکومت‌داری معتدل و آموزش زنان و دختران شد.

چین همچنین از ایالات متحده خواسته است که مسئولیت اصلی بازسازی افغانستان را بر عهده بگیرد، دارایی‌های افغانستان در خارج را آزاد و تحریم های یک‌جانبه را لغو کند.

سازمان ملل متحد از امارت اسلامی دعوت کرده بود تا در نشست دوم آن سازمان درباره افغانستان در دوحه شرکت کند، اما امارت اسلامی آن‌را به دلیل پذیرفته نشدن شرایطش رد کرد.

امارت اسلامی برای اشتراک در این نشست، خواستار تعامل با نظام فعلی به‌حیث یگانه نماینده افغانستان و دیدار با سرمنشی ملل متحد شده بود.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!