Connect with us

علم و تکنالوژی

شهر نیویارک در حال غرق شدن زیر وزن خود است

منتشر شده

در

(Last Updated On: جوزا ۳, ۱۴۰۲)

دانشمندان می‌گویند به نظر می‌رسد شهر نیویارک سالانه با سرعت چند میلی‌متر، در حال غرق شدن زیر وزن سنگین خود است.

به نقل از آی‌ای، گروهی از دانشمندان در یک تحقیق جدید و جالب که در مجله Earth’s Future منتشر شده است، دریافته‌اند که شهر نیویارک به آرامی در حال فرو رفتن زیر وزن خود است.

این مشکل به دلیل یک پدیده طبیعی رایج به نام فرونشست در حال روی دادن است که در آن چیزهای سنگین مانند ساختمان‌ها به تدریج، در طول زمان سنگینی می‌کنند و فرو می‌روند یا تغییرات چشمگیر در زمین، منجر به فرو رفتن اشیا در آن می‌شود.

این پدیده می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، اما حرکات ناگهانی در رسوبات نرم یا بارهای سنگین که رسوبات نرم را به سمت پایین فشار می‌دهند، نمونه‌های بارز آن هستند.

اگر محاسبات این تحقیق جدید درست باشد، شهر نیویارک به آرامی با سرعتی در حدود ۱ تا ۲ میلی‌متر در سال در حال فرورفتن است. اگر چه این مقدار، زیاد به نظر نمی‌رسد، اما باید توجه داشت که این یک میانگین است و برخی از نقاط بسیار سریعتر در حال غرق شدن هستند.

این تغییرات در شهری که بیش از ۸ میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند، ممکن است تهدیدی برای مناطق کم ارتفاع آن باشد. بنابراین، محققین خاطر نشان می‌کنند که سرمایه‌گذاری در توسعه استراتژی‌های کاهشی برای مقابله با خطر فزاینده سیل و بالا آمدن سطح دریا بسیار مهم است. با این حال، ساخت دیوارهای دریایی عظیم ممکن است مطلوب ترین راه‌حل نباشد.

تام پارسونز، زمین‌شناس سازمان زمین‌شناسی ایالات متحده امریکا و همکارانش در پوهنتون رود آیلند در این تحقیق تاکید کردند، هدف این مقاله افزایش آگاهی است که هر ساختمان بلند دیگری که در محیط‌های ساحلی، رودخانه یا دریاچه ساخته می‌شود، می‌تواند به خطر سیل در آینده کمک کند.

پارسونز گفت: «این چیزی نیست که فوراً نگران آن باشیم، اما این روند مداوم وجود دارد که خطر آبگرفتگی ناشی از سیل را افزایش می‌دهد.»

این تحقیق که توسط پارسونز و گروهش انجام شد، شامل تعیین جرم کل بیش از یک میلیون ساختمان در شهر نیویارک بود. نتایج نشان داد که وزن تجمیعی این ساختارها بالغ بر ۷۶۴ میلیارد کیلوگرم است.

محققین سپس شهر نیویارک را به شبکه‌ای از مربع‌های ۱۰۰ در ۱۰۰ متر تقسیم کردند و فشار رو به پایین ناشی از وزن ساختمان‌ها را با در نظر گرفتن نیروی گرانش محاسبه کردند.

تخمین‌های ارائه‌شده فقط وزن ساختمان‌ها و متعلقات آن‌ها را در نظر می‌گیرند و سطوح آسفالت‌ شده مانند جاده‌ها و پیاده‌روها و همچنین پل‌ها، راه‌آهن‌ها و دیگر ساختارها در شهر نیویارک در نظر گرفته نشده‌اند.

محققین پس از تجزیه و تحلیل داده‌های ماهواره‌ای در مورد ارتفاع سطح زمین، مدل‌های خود را مقایسه کردند و نقشه تخمینی فرونشست در شهر نیویورک را ترسیم کردند. این گروه پژوهشی هشدار می‌دهد که این مشکل ممکن است به دلیل آثار مربوط به افزایش شهرنشینی، مانند تخلیه آب زیرزمینی بدتر شود.

نتایج این پژوهش هشدار می‌دهد، نیویورک نماد شهرهای ساحلی در حال رشد در سراسر جهان است که مشاهده می‌شود در حال فرونشست هستند، به این معنی که یک چالش جهانی مشترک برای کاهش خطر افزایش طغیان وجود دارد.

علم و تکنالوژی

تیک‌تاک محتواهای ساخته‌شده با هوش مصنوعی را برچسب‌گذاری می‌کند

Published

on

(Last Updated On: ثور ۲۱, ۱۴۰۳)

تیک‌تاک اعلام کرده است، پس از این‌ محتواهایی که به ‌کمک هوش مصنوعی پلتفرم‌های دیگر ساخته شده‌اند را به‌صورت خودکار برچسب‌گذاری خواهد کرد.

به گفته تیک‌تاک، این روند در هفته‌های آینده برای استفاده کنند‌گان سراسر جهان اعمال خواهد شد.

اگر محتوایی که در تیک‌‌تاک نشر می‌شود، توسط هوش مصنوعی DALL-E 3 شرکت OpenAI ساخته شده باشد، به‌طور خودکار برچسب AI Generated دریافت خواهد کرد. این برچسب به دیگران نشان می‌دهد مطلب با کمک هوش مصنوعی تهیه شده است.

پلتفرم تیک‌تاک برچسب‌گذاری محتواهای ساخته‌شده را با استفاده از تکنالوژی اعتبارنامه‌ محتوا انجام خواهد داد. این تکنالوژی توسط مایکروسافت و ادوبی ایجاد شده است.

پیش از این محتواهایی که با کمک هوش مصنوعی تیک‌تاک ساخته می‌شدند، برچسب‌ خاصی دریافت می‌کردند؛ اما اکنون تمام محتواهای ساخته‌شده توسط هوش مصنوعی مانند هوش مصنوعی OpenAI یا Bing Image Creator مایکروسافت نیز برچسب‌گذاری خواهند شد.

علاوه‌بر مایکروسافت، ادوبی و OpenAI، گوگل نیز قصد دارد به جمع حامیان تکنالوژی اعتبارنامه‌ محتوا بپیوندد. تیک‌تاک پیش‌تر از تولیدکنندگان محتوا می‌خواست که درصورت استفاده از هوش مصنوعی، این موضوع را فاش کنند؛‌ اما اکنون این فشار از روی دوش استفاده کنند‌گان برداشته خواهد شد.

تکنالوژی اعتبارنامه‌ محتوا نشان می‌دهد که محتواهای ساخته‌شده چگونه و توسط کدام ابزار هوش مصنوعی ساخته شده‌اند. این اطلاعات حتی بعد از دانلود هم حذف نخواهند شد.

آدام پرسر، مدیر عملیاتی تیک‌تاک، اعلام کرد که سیستم جدید علاوه‌بر کنترول محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی (AIGC)، می‌تواند از انتشار مطالب گمراه‌کننده و آسیب‌زننده جلوگیری کند.

Continue Reading

علم و تکنالوژی

شرکت اپل در حال آماده شدن برای کاهش قابل توجه فروش است زیرا سرمایه گذاران منتظر تولید آیفون‌های مجهز به هوش مصنوعی هستند

Published

on

(Last Updated On: ثور ۱۳, ۱۴۰۳)

برنامه اپل برای افزودن هوش مصنوعی به آیفون‌های خود و احیای کاهش فروش در بازار مهم چین در روز پنج‌شنبه مورد توجه قرار خواهد گرفت، زیرا انتظار می‌رود این غول تکنالوژی بزرگترین کاهش درآمد سه ماهه خود در بیش از یک سال گذشته را گزارش کند.

اپل مدت‌هاست که در وال استریت به عنوان یک سهام ضروری شناخته می‌شود، اما سهام آن در ماه‌های اخیر عملکرد ضعیفی از سایر شرکت‌های بزرگ تکنالوژی داشته است و با افزایش نگرانی‌ها در مورد عرضه کُند خدمات هوش مصنوعی، بیش از ۱۰ درصد سقوط کرده است با به دست آوردن سهم بازار هوآوی. در چین.

به گفته گروه سهام لندن، تحلیلگران به طور متوسط ​​فروش آیفون را که حدود نیمی از درآمد اپل را تشکیل می دهند، در سه ماه اول سال 2024 10.4 درصد کاهش می دهند. این کاهش بزرگترین کاهش در بیش از سه سال گذشته خواهد بود.

تحلیلگران تخمین می زنند که کل درآمد اپل در سه ماهه دوم، که از جنوری تا مارچ را پوشش می دهد، ۵ درصد کاهش یافته است. این بزرگترین کاهش در درآمد اپل از سه ماهه دسامبر سال ۲۰۲۲ است که درآمد آن ۵.۵ درصد کاهش یافت.

اپل در اوایل سال جاری ارزشمندترین تاج شرکت جهان را به مایکروسافت از دست داد و ارزش بازار آن پس از سقوط قیمت سهام در سال ۲۰۲۴ اکنون به ۲.۶۸ تریلیون دالر رسیده است.

درآمدهای ضعیف و سقوط سهام، اپل را تحت فشار قرار داده است تا دستگاه های پرچمدار خود را پس از سال ها بدون به روزرسانی‌های عمده تولید کند.

بلومبرگ نیوز گزارش داد که این شرکت در حال مذاکره با OpenAI و گوگل متعلق به آلفابت برای افزودن ویژگی‌های genAI به آیفون است که انتظار می‌رود در بزرگترین کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان در ماه جنون از آن رونمایی شود.

تحلیلگران معتقدند که چنین ادغامی با هوش مصنوعی می تواند منجر به افزایش تقاضا برای سری بعدی آیفون شود که انتظار می‌رود در خزان معرفی شوند.

در حالی که مدیران مایکروسافت، آلفابت، متا پلتفرم و دیگر شرکت‌های بزرگ تکنالوژی در کنفرانس‌های فصلی در ماه‌های اخیر درباره استراتژی‌های هوش مصنوعی خود صحبت کرده‌اند، تیم کوک، مدیر اجرائی اپل، برنامه‌های خود را برای تکنالوژی نوظهور بسیار کمتر مورد بحث قرار داده است.

افزودن ویژگی‌های هوش مصنوعی به آیفون‌ها همچنین می‌تواند به اپل کمک کند تا با هواوی و سامسونگ الکترونیکس که در اوایل سال جاری عنوان برترین فروشنده تیلیفون‌های هوشمند جهان را به دلیل تقاضا برای ویژگی‌های هوش مصنوعی در گوشی‌های Galaxy S24 پس گرفت، رقابت کند.

تونی ساکوناگی، تحلیلگر برنشتاین، این هفته گفت: «تند بادهای چرخه جایگزینی و ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد اضافی، اپل را به خوبی برای یک چرخه قوی آیفون ۱۶ قرار می‌دهد.»

ما معتقدیم که ضعف در چین بیشتر چرخه‌ای است تا ساختاری، و خاطرنشان می‌کنیم که از لحاظ تاریخی، کسب‌وکار اپل در چین با توجه به پایگاه نصب شده بسیار حساس به ویژگی‌ها، نوسانات بسیار بالاتری نسبت به اپل به طور کلی نشان داده است.

درآمد روز پنج‌شنبه همچنین برای به‌روزرسانی‌های مربوط به طرح بازخرید سهام شرکت و Vision Pro، اولین محصول بزرگ اپل در سال‌هایی که در ماه فبروری وارد بازار شد، به دقت زیر نظر گرفته می‌شود.

پس از اشتیاق اولیه، نشانه هایی از کاهش تقاضا برای دستگاه ۳۵۰۰ دالری مشاهده شد، به طوری که یکی از تحلیلگران در این ماه گفت که اپل برآوردهای خود را برای تولید یک گوشکی واقعیت ترکیبی پس گرفته است.

بقیه بخش‌های سخت‌افزاری این شرکت نیز از تقاضای ضعیف رنج می‌برند و انتظار می‌رود فروش آی‌پد و مک در سه ماهه مارچ به ترتیب ۱۱.۴ و ۴.۳ درصد کاهش یابد.

اپل نشان داده است که تمرکز خود را بر روی سخت افزار افزایش می دهد که این نیز به دلیل عدم ارتقاء عمده با مشکل مواجه شده است.

این شرکت در اواخر این ماه میزبان رویدادی است که در آن انتظار می‌رود از سری آی‌پد بازطراحی‌شده خود رونمایی کند، و گزارش‌های رسانه‌ها می‌گویند که قصد دارد هر مدل مک را با پردازنده‌های M4 متمرکز بر هوش مصنوعی سریع‌تر به‌روزرسانی کند.

بخش خدمات – که شامل پول به دست آمده از فروشگاه App و خدمات اشتراکی مانند Apple TV است – انتظار می رود با رشد ۷.۷ درصدی درآمد، نقطه درخشانی باقی بماند.

Continue Reading

علم و تکنالوژی

مرسدس بنز از موتر برقی کلاس «جی» در یک نمایشگاه در بیجینگ رونمایی کرد

Published

on

(Last Updated On: ثور ۱۰, ۱۴۰۳)

مرسدس بنز بزرگترین مارکیت خود چین را برای رونمایی از موتر برقی اش و پیشبرد استراتژی برقی سازی موترها انتخاب کرده است.

مارکوس شافر، مسوول ارشد تکنالوژی مرسدس، گفته است که این شرکت محصولات بیشتر سازگار با محیط زیست می‌سازد.

او بزرگی بازار چین را دلیل انتخاب آن برای رونمایی از موتر برقی کلاس «جی» دانسته است.

شافر گفت: «چین بزرگترین و مهم ترین بازار ما است. و ثانیاً، مرسدس تصمیم گرفت که سال‌های آینده کاملاً برقی شود، این بسیار بسیار مهم است که زمینه دسترسی مشتریان به موترهای برقی جی را در کنار موترهای تیلی فراهم کنیم، این یک مدل نمادین است، برای این شرکت بسیار مهم است. ما خیلی خرسندیم که آن‌را به شکل برقی عرضه می‌کنیم.»

مسوول ارشد تکنالوژی مرسدس گفت که مرسدس بنز قصد دارد با گسترش فعالیت‌های حیاتی تحقیقاتی و توسعه‌ای، سرمایه گذاری خود را در چین افزایش دهد.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!