Connect with us

ورزش

عربستان پس از پیروزی مقابل ارجنتاین یک روز را رخصتی عمومی اعلام کرد

Published

 on

(Last Updated On: قوس ۲, ۱۴۰۱)

دولت عربستان سعودی پس از پیروزی تیم ملی این کشور در جام جهانی فوتبال در برابر ارجنتاین ، یک روز رخصتی عمومی اعلام کرده است.

ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی، سه‌شنبه‌ (۲۲ نوامبر)، با پیشنهاد ولی‌عهد، محمد بن سلمان، موافقت کرده و اعلام کرد که روز چهارشنبه (۲۳ نوامبر) در سراسر این کشور رختصی عمومی است.

در کنار این، عربستان برای هر بازیکن پنج میلیون ریال پاداش داده است. این تصمیم پس از آن گرفته شده است که تیم فوتبال عربستان سعودی ۲ بر یک تیم ملی ارجنتاین را شکست داد.

در این دیدار، عربستان سعودی نیمه‌ی نخست را برای ارجنتاین واگذار کرد‌؛ اما در نیمه‌ی دوم دو گول به ثمر رساند و پیروز این دیدار شد.

ورزش

تیم ملی کرکت پاکستان سه مسابقه در برابر افغانستان در اواخر ماه مارچ بازی خواهد کرد

Published

on

(Last Updated On: دلو ۱۷, ۱۴۰۱)

رئیس کرکت بورد پاکستان اعلام کرده است که تیم ملی این کشور سه مسابقه ۲۰آوره را دربرابر افغانستان در اواخر ماه مارچ بازی خواهد کرد.

نجم سیتی، رئیس کریکت بورد پاکستان اعلام کرده است که بازیکنان این کشور برای جبران لغو بازی استرالیا با تیم ملی کرکت افغانستان، با افغانستان سه مسابقه ۲۰آوره انجام خواهد داد.

او عصر روز یک‌شنبه (۱۶ دلو) با نشر تویتی نگاشته است که تیم ملی کرکت پاکستان سه مسابقه ۲۰ آوره را در برابر افغانستان در اواخر ماه مارچ بازی خواهد کرد.

رییس کرکت بورد پاکستان نوشته است: «خوشحالیم اعلام کنیم که با تیم ملی کرکت افغانستان پس از لغو بازی استرالیا برای جبران بازی می‌کنیم.»

پیش از این رئیس کرکت بورد پاکستان گفته بود که با تیم ملی کرکت افغانستان سه رقابت ۲۰ آووره انجام خواهد داد، مشروط بر این که حکومت پاکستان آنرا منظور کند.

او گفته بود: «در واقع علاقمند این رقابت‌ها نیستیم چون اگر برنده شویم یا بازنده، تاثیری نخواهند داشت چون هر دوی‌ ما [افغانستان و پاکستان] به جام جهانی راه یافته ایم.»

این درحالی است که چندی قبل در واکنش و اعتراض به وضع محدودیت‌های حکومت کنونی افغانستان بر حق آموزش، کار و آزادی‌های مدنی و اجتماعی زنان در افغانستان، استرالیا سه رقابت ۵۰ آوورهٔ سوپرلیگ را با افغانستان لغو کرد.

Continue Reading

ورزش

جوایز لیگ بین‌المللی کریکت ۲۰ آوره اعلام شد

Published

on

(Last Updated On: دلو ۱۷, ۱۴۰۱)

لیگ بین‌المللی کریکت ۲۰ آوره روز یکشنبه جوایز درنظر گرفته شده در فصل نخست این رقابت‌ها را به ارزش مجموعی یک میلیون و سه صد هزار دالر امریکایی اعلام کرد.

بر اساس این اعلام، تیم قهرمان این مسابقات ۷۰۰ هزار دالر و نایب قهرمان ۳۰۰ هزار دالر به دست خواهند آورد.

فصل اول لیگ بین‌المللی کریکت ۲۰ آوره در حال حاضر در دبی، ابوظبی و شارجه برگزار می‌شود.

مبشر عثمانی، سرمنشی بورد کریکت امارات در مورد جوایز گفت: «این لیگ با کمال خرسندی جوایز نقدی را برای تیم‌های قهرمان و نایب قهرمان اعلام می‌دارد.»

وی افزود: «ما از تیم‌ها و بازیکنان می‌خواهیم که برای برنده شدن این جوایز سخت تلاش کنند. فصل اول لیگ بین‌المللی کریکت ۲۰ آوره بتاریخ ۱۲ فبروری پایان می‌یابد و دو تیم راهی مسابقه نهایی برای دریافت کپ قهرمانی و دریافت جایزه نقدی مبارزه می‌کنند. امیدوارم که بهترین تیم برنده شود.»

لیگ بین‌المللی کریکت ۲۰ آوره در سه هفته گذشته شاهد نمایش‌های باشکوه بوده و قرار است رقابت‌ها وارد مرحله حذفی شود.

تیم‌های دیزرت وایپرز، گلف جایانتز و ایم آی امارات جایگاه خود را در مرحله بعدی تثبیت کرده‌اند، در حالیکه مبارزه شارجه واریرز و دبی کپیتلز برای کسب جایگاه در این مرحله هنوز ادامه دارد.

تیم دیزرت وایپرز از ده مسابقه، هفت مسابقه را برنده شده است. گلف جایانتز و ایم آی امارات به ترتیب شش و پنج مسابقه را در نه مسابقه برنده شده است. وایپرز و جایانتز در صدر جدول امتیازات قرار دارند.

بیشترین دوش را در این مسابقات، الیکس هیلز از تیم دیزرت وایپرز با ۴۶۵ دوش انجام داده است و در حال حاضر کمر بند سبز را در اختیار دارد. در همین حال، کریس جوردن از گلف جایانتز ۱۴ ویکت کسب کرده است و در حال حاضر کمربند سفید را در اختیار دارد.

الیکس هیلز با ۱۸۴ امتیاز با ارزش‌ ترین بازیکن تاکنون بوده و پیشتاز رقابت برای کمربند سرخ است. محمد وسیم از تیم ایم آی امارات با ۱۴۸ امتیاز در حال حاضر با ارزش ترین بازیکن امارات متحده عربی می‌باشد.

برندگان این کمربند‎ها هر یک ۱۵ هزار دالر جایزه در پایان فصل مسابقات بدست خواهند آورد.

با ارزش ترین بازیکنان بر اساس یک سیستم امتیازدهی منحصر به فردی که توسط لیگ ابداع شده است، مشخص می‌شوند. به بازیکنان در هر مسابقه، نمراتی با درنظرداشت عملکردشان داده می‌شود.

لیگ بین‌المللی کریکت ۲۰ آوره در هر مسابقه پنج جایزه اهدا کرده است. این جوایز در بخش‎های بهترین بازیکن، بهترین توپ‌اندازی، طولانی‌ترین شش، بهترین چهار دوش و بهترین ایجاد کننده هیجان مسابقه بوده است و هر یک از برندگان این جوایز ۱۵۰۰ دالر دریافت کرده است.

پس از مسابقه پایانی این لیگ، جوایز در بخش‌های باهوش ترین توپ انداز، طولانی ترین شش دوش، بهترین چهار دوش و بهترین ایجادکنندۀ هیجان نیز اهدا می‌شود. برندگان این جوایز هریک ۱۵ هزار دالر دریافت خواهند کرد.

مرحله بعدی این مسابقات از هشتم تا دهم فبروری برگزار خواهد شد. مسابقه نهایی در استدیوم بین‌المللی دبی به‌تاریخ دوازدهم فبروری خواهد بود.

Continue Reading

ورزش

گلف جایانتز به مرحله بعدی لیگ بین‌المللی کریکت ۲۰ آوره راه یافت

Published

on

(Last Updated On: دلو ۱۶, ۱۴۰۱)

تیم گلف جایانتز در بیست و هفتمین مسابقه لیگ بین‌المللی کریکت ۲۰ آوره روز شنبه با تفاوت ۲۵ دوش تیم دیزرت وایپرز را شکست داد و به مرحله بعدی این رقابت‌ها راه یافت.

شیمرون هتمایر، بازیکن گلف جایانتز در این مسابقه به تنهایی از ۳۵ توپ ۵۴ دوش انجام داد که شامل «چهار شش دوش» و دو «چهار دوش» بود.

جیمز وینس، کاپیتان این تیم ۳۹ دوش انجام داد و گلف جایانتز با از دست دادن ۶ بازیکن در مجموع ۱۸۰ دوش کسب کرد.

 تیم دیزرت وایپرز با از دست دادن ۶ بازیکن اش توانست تنها ۱۵۵ دوش انجام دهد. تام کوران تلاش زیادی کرد تا تیم اش را با ۴۲ دوشی که انجام داد به پیروزی برساند، اما به هدف نرسید.

قرعه پیش از بازی را دیزرت وایپرز برنده شده بود و توپ اندازی را انتخاب کرد.

دیوید ویز از گلف جایانتز در مورد پیروزی شان گفت: «این یک بازی مهم برای ما بود زیرا می‌خواستیم جایگاه خود را در بین دو تیم برتر تثبیت کنیم. هریکی از توپ اندازان در مواقعی که نیاز بود ایستادگی کردند. آیان افضل خان امروز قشنگ توپ اندازی کرد. توپ انداز‌ها به خوبی به یکدیگر کمک می‌کنند و همه بازیکنان مسئولیت‌های شان را انجام می‌دهند.»

تام کوران از تیم دیزرت وایپرز پس از پایان بازی گفت: «فکر می‌کردم می‌توانیم در یک نقطه از بازی به هدف برسیم. اگر من با یک توپزن بهتر بازی می‌کردم، ممکن نتیجه طوری دیگر می‌بود. من همچنین فکر می‌کردم که آن‌ها دوش بسیار زیاد انجام دادند. ما با توپ اشتباهاتی را انجام دادیم.»

مرحله بعدی لیگ بین‌المللی کریکت ۲۰ آوره بتاریخ هشتم فبروری آغاز می‌شود.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!