Connect with us

رویداد های اخیر

مجاهد سفرش به ترکیه را پُر دست‌آورد خواند

Published

 on

(Last Updated On: عقرب ۱۴, ۱۴۰۱)

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی می‌گوید که سفرش به ترکیه پُر دست‌آورد بوده است.

آقای مجاهد در یک نشست خبری در کابل امروز (شنبه، ۱۴ عقرب) گفت که در سفرش به ترکیه با مقام‌های ترکی، عالمان کشورهای اسلامی، مهاجران افغانستان و سرمایه‌گذاران افغان و خارجی دیدار و گفتگو کرده است.

در این نشست مطبوعاتی، آقای مجاهد ابراز امیدواری می‌کند که سفرش فصل تازه‌ای از روابط اقتصادی میان افغانستان و ترکیه را ایجاد کند.

وی گفت: «این سفر یک روزنه‌ای خواهد بود که افغانستان بتواند از کشورهای مختلف به‌خصوص از ترکیه دربخش‌های مختلف همکاری‌های بیشتر جلب کند و هم‌چنان یک دروازه‌ای برای بازگشت سرمایه‌گذاران کشور شود.»

از سویی هم، سخنگوی امارت اسلامی در این نشست مطبوعاتی از ادامه گفتگوها میان هیأت‌های کابل و واشنگتن در دوحه خبر داده است.

آقای مجاهد در واکنش‌ به طرح گفتمان ملی از سوی توماس ویست، نماینده ویژه امریکا برای افغانستان می‌گوید که امارت اسلامی در این پیوند کمیسیون تماس را ایجاد کرده است.

آقای مجاهد در این مورد خاطرنشان کرد: «اظهارات مقام‌های امریکایی بر ایجاد گفتمان ملی را ستایش می‌کنیم اما امارت اسلامی سهم خود را در این راستا انجام داده است.»

وی افزود: «ما کمیسیون تماس را ایجاد کردیم که اگر کسی می‌خواهد به کشور برگردد ما از طریق این کمیسیون زمینه‌سازی می‌کنیم.»

علاوه براین، سخنگوی امارت اسلامی افزوده است که برای پایان دادن به حکومت سرپرست، کار جریان دارد و ابراز امیدواری می‌کند که به زودی به نتیجه برسند.

وی گفت: «ما تلاش نهایی خود را می‌کنیم که حکومت جدید را از حالت سرپرستی بیرون کنیم.»

آقای مجاهد در بخشی از سخنان خود نیز ابراز کرد که افغانستان خواستار روابط دیپلوماتیک با تمام جهان است و جامعه جهانی نباید دست‌آوردهای افغانستان را در بخش‌های مختلف نادیده بگیرد.

رویداد های اخیر

تعیینات تازه در ریاست دفتر مقام عالی ریاست الوزراء

Published

on

(Last Updated On: جوزا ۱۴, ۱۴۰۲)

ریاست عمومی دفتر ریاست الوزراء می‌گوید که به خاطر بهبود امور وظیفوی و سپردن کار به اهل آن، تعدادی از شخصیت‌های مجرب و ورزیده در مربوطات ریاست دفتر مقام عالی ریاست الوزراء امارت اسلامی افغانستان آغاز به کار کردند.

در اعلامیه ریاست عمومی دفتر ریاست الوزراء آمده است که براساس پیشنهاد ریاست دفتر و تأییدی رئیس الوزراء، مولوی صالح محمد مصلح به صفت رئیس مطالعات منطقوی و گزارش‌دهی و مولوی نظر محمد میرویس منحیث رئیس تفتیش داخلی ریاست دفتر رئیس الوزراء و مولوی حبیب‌الله به حیث معاون سخنگوی امارت اسلامی در امور هماهنگی ولایتی، معرفی گردیدند.

اعلامیه افزده است که:«این افراد طی جلسه رسمی توسط احمدالله متقی، معاون روابط عامه و استراتیژیک و مولوی محمد داود محمدی، رئیس منابع بشری ریاست دفتر رئیس الوزراء به همکاران‌شان معرفی گردیدند. همچنین در این برنامه تعدادی از آمرین ریاست‌ها نیز معرفی شدند.»

احمدالله متقی، معاون روابط عامه و استراتیژیک ریاست دفتر مقام رئیس الوزراء ضمن تمجید از کارنامه افراد مذکور، برای آنان آرزوی موفقیت در پیشبرد وظایف محوله را نمود.

Continue Reading

رویداد های اخیر

قرارداد ارائه خدمات مخابراتی میان وزارت مخابرات و شرکت‌های مخابراتی خصوصی امضا شد

Published

on

(Last Updated On: جوزا ۱۴, ۱۴۰۲)

قرارداد ارائه خدمات مخابراتی به ارزش ۳۶۵ میلیون افغانی در مناطق دور دست میان وزارت مخابرات و شرکت‌های مخابراتی خصوصی به امضا رسید.

دفتر معاونیت اقتصادی امروز (یک‌شنبه ۱۴، جوزا) در یک خبرنامه به نقل از ملا عبدالغنی برادر نوشته است که امارت اسلامی تلاش می‌کند تا علاوه بر سایر عرصه‌ها، در عرصه مخابرات نیز خدمات با کیفیت به شهروندان کشور را ارایه کند.

در خبرنامه آمده است که بر اساس این قراردادها، شرکت‌های مخابراتی افغان بیسیم و ام‌تی‌ان، ۳۳ سایت مخابراتی را در مناطق دور افتاده ولایت‌های کندهار، نورستان، بدخشان، ارزگان، زابل، کنر، ننگرهار و کابل ایجاد خواهند کرد.

Continue Reading

رویداد های اخیر

هند: موضوع سفارت افغانستان مسئله داخلی است

Published

on

(Last Updated On: جوزا ۱۴, ۱۴۰۲)

پس از نشر گزارش هایی مبنی بر فساد در سفارت افغانستان در دهلی جدید و اقدام امارت اسلامی برای در اختیار گرفتن این سفارت، دولت هند گفته است که این موضوع یک موضوع داخلی است که مربوط آنها نمی‌شود.

نمایندگان مهاجران افغان مقیم هند، مقامات سفارت افغانستان در دهلی از جمله سفیر را به فساد متهم کرده اند. سفارت این اتهامات را رد می کند.

رسانه های هندی همچنین گزارش داده اند که مسئولان سفارت افغانستان در برابر اقدام امارت اسلامی برای کنترول رسمی این سفارت مقاومت کرده اند.

آریندام باغچی، سخنگوی وزارت خارجه هند در یک نشست خبری گفت که این موضوع یک موضوع داخلی سفارت است.

باغچی گفت: «از دیدگاه ما، این یک موضوع داخلی سفارت افغانستان است و ما امیدواریم که آن را در داخل حل کنند».

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!