Connect with us

رویداد های اخیر

ملا برادر: سرمایه‌گذاران روسی می‌توانند در بخش‌های مختلف درافغانستان سرمایه‌گذاری کنند

منتشر شده

در

(Last Updated On: دلو ۲۳, ۱۴۰۲)

ملا عبدالغنی برادر، معاون اقتصادی ریاست الوزرا روز یک‌شنبه (۲۲دلو) با روسلان عادلگیرییف، مشاور رئیس جمهور فدراسیون روسیه و نماینده خاص رئیس جمهور در امور تغییرات اقلیمی در دفتر کارش ملاقات نمود.

دفترمطبوعاتی معاونیت ریاست الوزرا در خبرنامه‌ای نگاشته است: «در این دیدار که دیمیتری ژیرنوف، سفیر فدراسیون روسیه در کابل نیز حضور داشت، در مورد روابط دو جانبه اقتصادی و تجارتی میان امارت اسلامی افغانستان و فدراسیون روسیه، سرمایه‌گذاری از سوی سرمایه‌گذاران روسی در افغانستان، همکاری مشترک در بخش تغییرات اقلیمی و گسترش روابط سیاسی افغانستان و روسیه گفتگو شد.»

معاون اقتصادی ریاست الوزرا گفت: «افغانستان و روسیه روابط سیاسی – اقتصادی خوبی دارند و هر دو طرف باید برای گسترش این روابط با یکدیگر همکاری نمایند و اجازه ندهند کسی به روابط شان آسیب برساند.»

معاون اقتصادی ریاست الوزرا افزود که اکنون با تامین امنیت در افغانستان، محیط بهتر از گذشته برای سرمایه‌گذاری فراهم شده است و سرمایه‌گذاران روسی می‌توانند در بخش‌های مختلف سرمایه‌گذاری نمایند.

معاون اقتصادی ریاست الوزرا بر حضور نماینده افغانستان در نشست‌های بین‌المللی تغییر اقلیم تاکید کرد و افزود که افغانستان یکی از آن کشورهای جهان است که از اثر تغییرات اقلیمی آسیب‌های زیادی متحمل شده و در بدل این آسیب‌ها به این کشور هیچ‌گونه همکاری صورت نگرفته است.

سپس مشاور رئیس جمهور فدراسیون روسیه پیشرفت‌های به وجود آمده در افغانستان را ستایش نموده گفت که تصویر واقعی پیشرفت‌های اخیر در افغانستان را با دولت و مردم روسیه در میان خواهد گذاشت.

وی افزود که با امنیت کامل در افغانستان، بسیاری از سرمایه‌گذاران روسی آماده‌ی سرمایه‌‌گذاری در بخش‌های مختلف هستند.

رویداد های اخیر

متقی عازم ترکمنستان شد

Published

on

(Last Updated On: حوت ۶, ۱۴۰۲)

امیر خان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه، در راس یک هیات عازم ترکمنستان شد.

حافظ ضیا احمد، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه، در صفحه ایکس خود یکشنبه نوشته است که آقای متقی به‌دعوت رشید مردوف، وزیر امور خارجه ترکمنستان به‌منظور گفتگو در مورد مسایل دوجانبه راهی آن کشور شد.

مسوولان وزارت معادن و پترولیم، اداره خط آهن و شرکت برشنا مشمول این هیات اند.

Continue Reading

رویداد های اخیر

چین: جای تاسف است که در نشست دوحه، زمینه گفتگو با امارت اسلامی فراهم نشد

Published

on

(Last Updated On: حوت ۵, ۱۴۰۲)

نماینده ویژه چین در امور افغانستان ابراز تاسف کرده است که زمینه گفتگو با امارت اسلامی در یک نشست بین المللی در مورد افغانستان که هفته گذشته در دوحه برگزار شده بود، فراهم نشد.

یو شیایویونگ در صفحه ایکس خود شنبه نوشته است که این نشست برای تبادل نظر مفید بود و کشورها خواستار تعامل و گفتگوی عملی‌تر با افغانستان شد.

او گفته است: «افسوس که اشتراک کنندگان نشست دوحه در باره افغانستان بار دیگر نتوانستند با حکومت سرپرست افغانستان یا مقام‌های حاکم (امارت اسلامی) گفتگو داشته باشند، همان‌طور که چین و کشورهای منطقه خواستار آن بودند.»

این دیپلومات چین افزوده است که کشورش در این نشست خواستار کمک‌های بشردوستانه بیشتر، حکومت‌داری معتدل و آموزش زنان و دختران شد.

چین همچنین از ایالات متحده خواسته است که مسئولیت اصلی بازسازی افغانستان را بر عهده بگیرد، دارایی‌های افغانستان در خارج را آزاد و تحریم های یک‌جانبه را لغو کند.

سازمان ملل متحد از امارت اسلامی دعوت کرده بود تا در نشست دوم آن سازمان درباره افغانستان در دوحه شرکت کند، اما امارت اسلامی آن‌را به دلیل پذیرفته نشدن شرایطش رد کرد.

امارت اسلامی برای اشتراک در این نشست، خواستار تعامل با نظام فعلی به‌حیث یگانه نماینده افغانستان و دیدار با سرمنشی ملل متحد شده بود.

Continue Reading

رویداد های اخیر

کمیته بین المللی نجات: اقدام اخیر بانک جهانی به میلیون‌ها افغان کمک می‌کند

Published

on

(Last Updated On: حوت ۵, ۱۴۰۲)

کمیته بین المللی نجات از فیصله اخیر بانک جهانی مبنی بر استفاده از پول‌های موسسه بین المللی توسعه در افغانستان استقبال کرده و گفته است که این موضوع به ارایه خدمات و ایجاد فرصت‌های کاری کمک خواهد کرد.

این نهاد با نشر اعلامیه‌ای گفته است که طرح اخیر بانک جهانی در مورد افغانستان، مشمول ارایه کمک‌های معیشتی است که با آن افغانستان می‌تواند حداقل مسیر فعلی رشد اقتصادی در سطح پایین را حفظ کند.

در اعلامیه آمده است: «این امر برای حفظ و پایدار سازی اقتصاد افغانستان و در عین حال تضمین بقای تجارت و منابع درآمد برای میلیون‌ها نفر حیاتی خواهد بود. با این حال، بحران اقتصادی افغانستان محرک اصلی سطح بالای نیازهای بشردوستانه در سراسر کشور است.»

کمیته بین المللی نجات خاطر نشان کرده است که اگرچه اعلام طرح مذکور نقطه عطف جدیدی برای برآوردن نیازهای اساسی در افغانستان است، کمک کنندگان سایر نقش خود را در امر ارایه خدمات و کمک‌های بشردوستانه ایفا کنند.

این نهاد افزوده است: «همه کمک‌ها برای حمایت از افغان‌ها حیاتی است و جامعه بین‌المللی باید به تامین بودجه برای حفظ خدمات اساسی و جلوگیری از بدتر شدن بحران انسانی ادامه دهد.»

بانک جهانی یک هفته قبل اعلام کرده بود که بسته مالی حدود ۳۰۰ میلیون دالر را از طریق موسسه بین المللی توسعه برای استفاده در افغانستان در دسترس قرار می‌دهد.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!