Connect with us

رویداد های اخیر

 هشدار بریتانیا و کانادا از افزایش روز افزون تهدیدها دربرابر آزادی بیان درافغانستان

Published

 on

(Last Updated On: دلو ۸, ۱۳۹۹)

بریتانیا وکانادا بانگرانی از روبرو بودند آزادی بیان وفعالیت‌های رسانه‌ای با تهدید درافغانستان هشدار میدهند که هرگز اجازه نمی‌دهند رسانه‌ها وخبرنگاران افغان در برابر این تهدیدهای روز افزون به لرزش آیند.

این دوکشور دریک اعلامیه مشترک به مناسبت استقبال از نخستین سالگرد تعهد جهانی آزادی رسانه‌ها توسط اعضای رسانه‌ها، فعالان حقوق بشر و دیگر افراد مهم جامعه مدنی در حملات هدفمند تهدید، زخمی یا کشته شده اند – که به گفته آنان  بسیاری این حملات را کار طالبان و یا افراد وابسته به آنها بوده است.

درپی تهدیدها بر فعالین رسانه‌ای وخبرنگاران بریتانیا وکانادا با استقبال از نخستین سالگرد امضای تعهد جهانی آزادی رسانه‌ها توسط  افغانستان و پیوستن آن به ائتلاف آزادی مطبوعات  تهدیدها بر خبرنگاران، وفعالین رسانه‌ای نگرانی کرده اند.

دریک اعلامیه مشترک سفارت های بریتانیا وکانادا آمده که :”تهدید در برابر امنیت روزنامه نگاران و افراد مسلکی رسانه‌ها  به مثابه یکی از موانع در اجرای کامل حق آزادی بیان در سراسر جهان، از جمله در افغانستان باقی مانده است.”

دراین اعلامیه عامل بسیاری قتل خبرنگاران وفعالان رسانه‌ای طالبان قلمداد شده اند.

سفارت امریکا وسازمان ملل هم ازین اعلامیه استقبال کرده اند وگفته که اجازه نمی‌دهند تا خبرنگاران و رسانه‌ها دربرابر تهدیدها تضعیف شوند.

درماهای گذشته موجی از تهدیدها دربرابر خبرنگارن بالا گرفته است، چندین خبرنگار، فعال مدنی وسیاسی کشته وزخمی شدند، مسوولیت بسیاری ازین رویدادها را هیچ گروهی نپذیرفته است.

اخیرا شماری از خبرنگاران هم دست از کار برداشته و به بیرون از کشور پناه برده اند.

رویداد های اخیر

تعیینات تازه در ریاست دفتر مقام عالی ریاست الوزراء

Published

on

(Last Updated On: جوزا ۱۴, ۱۴۰۲)

ریاست عمومی دفتر ریاست الوزراء می‌گوید که به خاطر بهبود امور وظیفوی و سپردن کار به اهل آن، تعدادی از شخصیت‌های مجرب و ورزیده در مربوطات ریاست دفتر مقام عالی ریاست الوزراء امارت اسلامی افغانستان آغاز به کار کردند.

در اعلامیه ریاست عمومی دفتر ریاست الوزراء آمده است که براساس پیشنهاد ریاست دفتر و تأییدی رئیس الوزراء، مولوی صالح محمد مصلح به صفت رئیس مطالعات منطقوی و گزارش‌دهی و مولوی نظر محمد میرویس منحیث رئیس تفتیش داخلی ریاست دفتر رئیس الوزراء و مولوی حبیب‌الله به حیث معاون سخنگوی امارت اسلامی در امور هماهنگی ولایتی، معرفی گردیدند.

اعلامیه افزده است که:«این افراد طی جلسه رسمی توسط احمدالله متقی، معاون روابط عامه و استراتیژیک و مولوی محمد داود محمدی، رئیس منابع بشری ریاست دفتر رئیس الوزراء به همکاران‌شان معرفی گردیدند. همچنین در این برنامه تعدادی از آمرین ریاست‌ها نیز معرفی شدند.»

احمدالله متقی، معاون روابط عامه و استراتیژیک ریاست دفتر مقام رئیس الوزراء ضمن تمجید از کارنامه افراد مذکور، برای آنان آرزوی موفقیت در پیشبرد وظایف محوله را نمود.

Continue Reading

رویداد های اخیر

قرارداد ارائه خدمات مخابراتی میان وزارت مخابرات و شرکت‌های مخابراتی خصوصی امضا شد

Published

on

(Last Updated On: جوزا ۱۴, ۱۴۰۲)

قرارداد ارائه خدمات مخابراتی به ارزش ۳۶۵ میلیون افغانی در مناطق دور دست میان وزارت مخابرات و شرکت‌های مخابراتی خصوصی به امضا رسید.

دفتر معاونیت اقتصادی امروز (یک‌شنبه ۱۴، جوزا) در یک خبرنامه به نقل از ملا عبدالغنی برادر نوشته است که امارت اسلامی تلاش می‌کند تا علاوه بر سایر عرصه‌ها، در عرصه مخابرات نیز خدمات با کیفیت به شهروندان کشور را ارایه کند.

در خبرنامه آمده است که بر اساس این قراردادها، شرکت‌های مخابراتی افغان بیسیم و ام‌تی‌ان، ۳۳ سایت مخابراتی را در مناطق دور افتاده ولایت‌های کندهار، نورستان، بدخشان، ارزگان، زابل، کنر، ننگرهار و کابل ایجاد خواهند کرد.

Continue Reading

رویداد های اخیر

هند: موضوع سفارت افغانستان مسئله داخلی است

Published

on

(Last Updated On: جوزا ۱۴, ۱۴۰۲)

پس از نشر گزارش هایی مبنی بر فساد در سفارت افغانستان در دهلی جدید و اقدام امارت اسلامی برای در اختیار گرفتن این سفارت، دولت هند گفته است که این موضوع یک موضوع داخلی است که مربوط آنها نمی‌شود.

نمایندگان مهاجران افغان مقیم هند، مقامات سفارت افغانستان در دهلی از جمله سفیر را به فساد متهم کرده اند. سفارت این اتهامات را رد می کند.

رسانه های هندی همچنین گزارش داده اند که مسئولان سفارت افغانستان در برابر اقدام امارت اسلامی برای کنترول رسمی این سفارت مقاومت کرده اند.

آریندام باغچی، سخنگوی وزارت خارجه هند در یک نشست خبری گفت که این موضوع یک موضوع داخلی سفارت است.

باغچی گفت: «از دیدگاه ما، این یک موضوع داخلی سفارت افغانستان است و ما امیدواریم که آن را در داخل حل کنند».

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!