Connect with us

اخبار ساحوی

پاکستان صدور ویزه برای شهروندان افغان مقیم اروپا را متوقف کرد

منتشر شده

در

(Last Updated On: دلو ۲۴, ۱۴۰۱)

وزارت خارجه پاکستان صدور ویزه برای شهروندان افغانستان مقیم کشورهای اروپایی را متوقف کرد. این وزارت با ارسال نامه‌ای به سفارتخانه‌های پاکستان در کشورهای بریتانیا، اسپانیا، ایتالیا، جرمنی، پرتگال، یونان، اتریش، فرانسه، ناروی، ایرلند و هالند دستور داده است که تا اطلاع ثانی هیچ‌گونه ویزه‌ای برای شهروندان افغانستان صادر نکنند.

هرچند در نامه وزارت خارجه پاکستان دلیل این تصمیم گفته نشده است اما برخی مقام‌های پاکستانی در صحبت با رسانه‌ها گفته اند که علت این کار بررسی ۱۶۰۰ ویزه‌ای است که به افغان‌ها بر اساس کارت‌های جعلی اقامت سویدن صادر شده است. وزارت خارجه پاکستان هنوز مشخص نکرده است که این ممنوعیت صدور ویزه تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

شماری از شهروندان افغان مقیم کشورهای اروپایی می‌گویند که ممنوعیت صدور ویزه از سوی وزارت خارجه پاکستان آنان را با مشکلات زیادی مواجه کرده و نمی‌توانند برای کمک به نزدیکان شان و یا دعوت آنان از طریق پاکستان به خارج اقدامی نمایند. آنان خواستار لغو این تصمیم از سوی پاکستان اند.

اخبار ساحوی

واژگون‌شدن یک موتر در پاکستان جان حد اقل ۱۷ تن را گرفت

Published

on

(Last Updated On: حمل ۲۳, ۱۴۰۳)

پولیس پاکستان اعلام کرده است که از اثر واژگون‌شدن یک موتر لاری در جنوب‌غرب آن کشور، حد اقل ۱۷ تن جان باختند و بیش از ۴۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

روزنامه دان پاکستان گزارش داده که این رویداد روز چهارشنبه، ۱۰ اپریل در منطقه هاب ایالت بلوچستان رخ داده است.

به گفته پولیس، این موتر لاری در حال انتقال زایران به زیارتگاهی بود که به داخل یک گودال عمیق در کنار سرک سقوط کرد.

دلیل این رویداد سرعت زیاد موتر گفته شده است.

پاکستان از جمله کشورهایی می‌باشد که آمار تلفات ناشی از رویدادهای ترافیکی سالانه در آن بسیار بلند است.

جمعیت زیاد، غیرمعیاری بودن جاده‌ها به‌ویژه در ساحات دور‌افتاده و روستایی و عدم رعایت قوانین ترافیکی از سوی رانندگان از جمله عوامل عمده افزایش حوادث ترافیکی در پاکستان گفته شده است.

Continue Reading

اخبار ساحوی

پس از سرنگونی طیاره بی‌سرنشین توسط حزب الله، اسرائیل اهدافی را در لبنان بمباران کرد

Published

on

(Last Updated On: حمل ۱۹, ۱۴۰۳)

به گزارش رویترز، پس از سرنگونی یک طیاره بی‌سرنشین اسرائیلی توسط حزب الله، اسرائیل اوایل روز یکشنبه حملات هوایی را در شرق لبنان انجام داده و مکان‌های زیربنایی این گروه را هدف قرار داد.

اردوی اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرده که جت‌های جنگی بر یک مجتمع نظامی و سه مکان زیربنایی دیگر متعلق به حزب الله در شهر بعلبک در شرق لبنان حمله کرد.

به گفته اردوی اسرائیل، حمله اخیر در پاسخ به سرنگونی یک طیاره بدون سرنشین توسط حزب الله در حریم هوایی لبنان توسط حزب الله صورت گرفته است.

حزب‌الله از هشتم اکتوبر سال گذشته، یک روز پس از حمله حماس بر اسرائیل، در مرزهای جنوبی لبنان با اسرائیل تبادل آتش کرده است.

اسرائیل در پاسخ به حمله حماس حدود ۳۳ هزار فلسطینی را در غزه کشته است.

Continue Reading

اخبار ساحوی

سه پولیس پاکستان در حملات جداگانه در خیبر پختونخوا کشته شدند

Published

on

(Last Updated On: حمل ۱۸, ۱۴۰۳)

رسانه‌های پاکستانی گزارش داده اند که سه پولیس این کشور در دو حمله جداگانه روز جمعه در ایالت خیبر پختونخوا کشته شدند.

به گزارش جیو نیوز، یک مقام پولیس همراه با نگهبان اش زمانی کشته شدند که موتر حامل آنان در شهر لکی مروت هدف حمله قرار گرفت.

یک سرباز دیگر پولیس در این حمله زخم برداشت و به شفاخانه منتقل شد.

در حادثه دیگر، افراد مسلح بر تیم ارزیابی کمپاین پولیو در ولسوالی وزیرستان جنوبی پایین تیراندازی کردند که در نتیجه آن یک پولیس جان باخت.

کارکنان نظارت پولیو از این حمله جان به‌سلامت بردند.

 

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!