Connect with us

رویداد های اخیر

پایان ماموریت ۲۰ ساله ایتالیا در افغانستان

منتشر شده

 در

Photo credit Ansa
(Last Updated On: جوزا ۱۸, ۱۴۰۰)

ایتالیا امروز(سه‌شنبه، ۱۸ جوزا) به ماموریت ۲۰ ساله اش در افغانستان به طور رسمی پایان داد و پرچم اش را در کمپ آرینا در ولایت هرات پایین آورد.  

لورنزو گورینی وزیر دفاع ایتالیا نیز امروز به هرات رسید تا در این مراسم شرکت کند.

این کشور گفته است که تصمیم پایان ماموریت بر اساس روند خروج نیروهای ناتو از افغانستان گرفته شده است.

رسانه های ایتالیایی گزارش کرده است که نیروهای امریکایی نیز تا اواسط ماه جولای به طور کامل افغانستان را ترک خواهند کرد.

بر اساس گزارش، ایتالیا کمپ آرینا را به نیروهای افغان تسلیم خواهند داد.

منابع از وزارت دفاع ایتالیا گفته است که روند بازگشت ۸۰۰ سرباز این کشور و تجهییزات نظامی شان به زودی آغاز خواهد شد.

آقای گورینی گفته است: “ما نمی خواهیم كه افغانستان دوباره به عنوان پناهگاهی امن برای تروریست ها مبدل گردد. ما می خواهیم با تداوم آموزش نیروهای امنیتی افغانستان به تقویت این كشور ادامه دهیم تا نتایج بدست آمده ۲۰ سال گذشته در این زمینه ها به هدر نرود.”

به گفته وی: ” صدها افغان که با سربازان ایتالیایی همکاری داشتند از اواسط ماه جون به ایتالیا منتقل می شوند تا آنها را از انتقام جویی توسط طالبان نجات دهد.”

گورینی افزوده است: “ما پرسنل غیرنظامی افغان را که با نیروهای مان در هرات همکاری کردند و خانواده های آنها را رها نخواهیم کرد.”

رویداد های اخیر

کمیته ملی حج به منظور تنظیم، بهبود و پیشبرد امور حج تصویب شد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۳۱, ۱۴۰۱)

انعام‌الله سمنگانی، معاون سخنگوی امارت اسلامی افغانستان می گوید که به اساس فیصله کابینه طرحی وزارت ترانسپورت و هوانوردی در مورد ایجاد کمیته ملی حج به منظور تنظیم، بهبود و پیشبرد امور مربوط به حج تصویب شد.

آقای سمنگانی در صحفه تویترش نگاشته است که:” ریاست کمیته متذکره به عهده مولوی عبدالسلام حنفی، معاون اداری ریاست الوزرا بوده و وزارت‌های ارشاد، حج و اوقاف، ترانسپورت و هوانوردی، عدلیه، مالیه، امور خارجه، صحت عامه و امور داخله، ریاست عمومی استخبارات و اطاق تجارت به حیث اعضای آن می‌باشند.”

همچنان به گفته آقای سمنگانی به منظور تنظیم، بهبود و پیشبرد امور حج در ولایات، کمیته تحت ریاست معاون ولایت و به اشتراک نمایندگان با صلاحیت ریاست‌های حج و اوقاف، میدان‌هوایی، قومندانی امنیه، مستوفیت، استخبارات و‌صحت عامه‌ ایجاد گردد.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

کمک ۱۵۰ ملیون دالر از سوی بانک جهانی به وزارت صحت افغانستان

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۳۱, ۱۴۰۱)

وزارت صحت عامه افغانستان می‌گوید که بانک جهانی ۱۵۰ میلیون دالر به این وزارت اخیرا به منظور ادامه فعالیت‌های صحی کمک نموده است.

این وزارت می‌گوید که این کمک بر اساس تفاهم نامه نشست جنوا که به تاریخ ۷ فبروری در کشور سویس برگذار شده بود و در آن داکتر قلندر عباد، سرپرست وزارت صحت عامه و هیئت هراه شان اشتراک نموده بودند از سوی بانک جهانی صورت گرفته است.

وزارت صحت عامه می‌گوید که قرار است مقدار این پول برای مراقبت‌های اولیه صحی در ۳۴ ولایت از جمله پرداخت معاشات و آموزش کارکنان صحی، تهیه دوا، تجهیزات طبی، مبارزه با امراض ساری و تقویت نظارت بر ارایه خدمات صحی به مصرف برسد.

در نشست جنوا نماینده‌گان کشورهای جرمنی، بریتانیا، سویس و نهادهای ای سی آر سی و سازمان صحی جهان اشتراک داشتند.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

سرپرست وزارت دفاع به ولایت پنجشیر رفت؛ از مردم خواست شکار تبلیغات دشمن نشوند

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۳۱, ۱۴۰۱)

مولوی محمد یعقوب مجاهد، سرپرست وزارت دفاع ملی در سفرش روز گذشته (جمعه ۳۰ثور) با مردم، متنفذین قومی و مسوولین امنیتی این ولایت دیدار و گفتگو نمود و از مردم خواست تا شکار تبلیغات دشمن نشوند و به زندگی عادی خود ادامه دهند.

آقای مجاهد همچنان پیشنهادات مردم این ولایت را استماع نمود و همچنان از مردم خواست در قسمت برقراری نظم با مسئولین خود همکاری‌های همه جانبه داشته باشند.

وی اطمینان سپرد که به هیچ فرد اخلال گر اجازه برهم زدن امنیت را نخواهد داد.

از سوی هم، سرپرست وزارت دفاع وضعیت امنیتی این ولایت را بهتر خوانده و از فعالیت‌ها و کارکردهای مسوولین و نیروهای امارت اسلامی قدردانی نمود.

درهمین حال آقای مجاهد در قسمت تامین امنیت هرچه بیشتر هدایت‌های لازم نیز صادر نمود.

به خواندن ادامه دهید

Trending