Connect with us

ورزش

پوستر رسمی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر رونمایی شد

Published

 on

(Last Updated On: جوزا ۲۶, ۱۴۰۱)

 کمیته برگزاری جام جهانی قطر روز چهارشنبه (۲۵جوزا) از پوستر رسمی این رقابت‌ها رونمایی کرد.

جام جهانی ۲۰۲۲، خزان امسال و به میزبانی کشور قطر برگزار خواهد شد.

این پوستر طرح چفیه ( پارچه‌ای چهارگوش) مخصوص قطری‌هاست و بر روی آن عبارت “هیا۲۰۲۲” به معنی پیش به سوی جام جهانی ۲۰۲۲ آمده است.

برای اولین بار، پوستر جام جهانی توسط یک هنرمند زن طراحی شده است.

بوثینه المفتاح، هنرمند زن قطری از پوسترهای جام جهانی که نماد جشن و هواداری فوتبال در سراسر قطر و جهان عرب استد رونمایی کرده است.

المفتاح گفت:”الهام بخش اصلی من مفهوم حافظه جمعی بود. بیشتر کارهای من بر تجربیات گذشته، خاطرات، گره زدن آنها به زمان حال و دخیره کردن آنها به شیوه ای معاصر متمرکز است. می‌خواستم پوسترها از این موضوع پیروی کنند و داستان فرهنگ فوتبال قطر را روایت کنند. من می خواستم هر پوستر جشن و هواداران فوتبال در قطر را نشان دهد. پوستر اصلی گوترا و ایگال(سرپوش سنتی) را به تصویر می‌کشد که به شکلی جشن در هوا تکان می‌خورند ؛کاری که هواداران در اینجا هنگام به ثمر رساندن گل انجام می‌دهند.”

ورزش

جدول مسابقات هشتمین لیگ شپگیزه کرکت افغانستان اعلان شد

Published

on

(Last Updated On: جوزا ۳۱, ۱۴۰۱)

کرکت بورد افغانستان روز دوشنبه (۳۰جوزا) جدول بندی مسابقات هشتمین لیگ شپگیزه کرکت را اعلان کرد.

قرار است بازی‌های این لیگ به تاریخ هژدهم ماه جولای آینده درکابل آغاز و تا پنجم ماه اگست ادامه خواهد داشت.

کرکت بورد افغانستان گفته است که در این جدول بندی همه نکات مهم درنظر گرفته شده و همه تیم‌ها طبق جدول وارد میدان خواهند شد.

قرار است در اولین بازی این لیگ، تیم عقابان کابل با تیم مس عینک روبرو شود.

این درحالی است که امسال دو تیم جدید بنام‌های پامیر زلمی و ستارگان هندوکش به جمع از تیم‌های دیگر دراین لیگ بازی خواهند نمود.

Continue Reading

ورزش

تیم ملی فوتبال افغانستان با شکست در برابر هند از جام ملت‌های آسیا حذف شد

Published

on

(Last Updated On: جوزا ۲۲, ۱۴۰۱)

تیم ملی فوتبال افغانستان شنبه شب (۲۱جوزا) در دومین دیدار خود در مقدماتی جام ملت‌های آسیا با نتیجه ۲-۱ مقابل هند شکست خورد. افغانستان با این نتیجه عملا از راهیابی به جام ملت‌های آسیا بازماند.

افغانستان در اولین دیدار خود مقابل هنگ کنگ با نتیجه مشابه بازی را واگذار کرد.

هند در دقیقه ۸۶ نیمه دوم بازی توسط سونیل چتری به گول دست یافت. اما دقیقه پس از آن، زیبر امیری ملی‌پوش افغانستان، این گول را جبران کرد تا بازی تساوی شود.

در نهایت، ساحل صمد بازیکن تیم فوتبال هند با زدن یک گول هندوستان را پیش انداخت تا در این دیدار پیروز شود. با این شکست تیم فوتبال افغانستان در جایگاه سوم باقی می‌ماند.

تیم فوتبال افغانستان با آنکه چانس صعود به جام ملت‌های آسیا را از دست داده، اما سه شنبه آینده به مصاف تیم کمبودیا، خواهد رفت.

Continue Reading

ورزش

سرمربی تیم فوتبال افغانستان: از هند انتقام می‌گیریم

Published

on

(Last Updated On: جوزا ۲۲, ۱۴۰۱)

انوش دستگیر، سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان گفته است که کیفیت این تیم بلند رفته است و برای دور نهایی رقابت های راه یابی به جام ملت های آسیا آمادگی کامل دارد.

آقای دستگیر در یک نشست خبری امروز (سه شنبه)، یک روز پیش از نخستین مسابقه این رقابت ها در برابر هانگ کانگ گفته است که تیم ملی کشور در چهار سال اخیر تمرین و مسابقات زیادی داشته تا بتواند در رقابت های جام ملت های آسیا شامل شود.

او در رابطه به بازی روز شنبه با هند گفت که هند در دو بازی گذشته اش مقابل افغانستان شانس آورد و خیلی خوش‌بخت بود. او افزود: “ما این بار برای انتقام آمدیم.”

انوش دستگیر گفت: “ما شناخت خوبی از هندوستان داریم. طی سال های اخیر با این تیم بازی کردیم که دو بازی در دور نخست مقدماتی جام جهانی و جام ملت های آسیا بود. از نظر من هم ما آنها را به خوبی میشناسیم و هم آنها تیم ما را. من فکر میکنم مسابقه بسیار خوبی خواهد شد.”

تیم افغانستان در رقابت های راهیابی به جام ملت های آسیا با هانگ کانگ، هند و کمبودیا هم‌گروه است.

دور نهایی این رقابت‌ها شامل ۲۴ تیم می‌شود که از این میان تنها ۱۱ تیم به این رقابت ها راه پیدا می‌کنند. این تیم‌ها به شش گروه چهار نفری تقسیم شده اند.

هر تیم یک‌بار با هم‌گروه هایش به مصاف هم می‌روند و تیم های که در جایگاه اول و دوم گروه هایشان قرار می‌گیرند به جام ملت های آسیا در ۲۰۲۳ راه می یابند.

انوش دستگیر گفت: “صادقانه برایتان می‌گویم که ما برای مقام اول گروپ آمده ایم، نه دوم، سوم و یا هم صعود نکردن به جام ملت های آسیا.”

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!