Connect with us

جهان

اسراییل خانه رهبر گروه حماس را هدف قرار داد

منتشر شده

در

(Last Updated On: ثور ۲۶, ۱۴۰۰)

خبرگزاری رویترز گزارش داده است که امروز (یکشنبه، ۲۶ ثور) اسراییل خانه رهبر گروه حماس را در غزه بمباردمان کرده است.

این گزارش می‌افزاید که در حملات هوایی اسراییل چهار شهروند فلسطینی کشته شده و شماری زخم برداشته اند.

گروه حماس نیز در مقابل این حملات چندین راکت بر اسراییل شلیک کرده است.

رسانه‌های فلسطینی گزارش داده اند که امروز هواپیماهای اسراییل خانه یحیی السنوار، رهبر گروه حماس، را آماج حملات هوایی قرار داده است.

این رسانه‌ها می‌افزایند که در حمله هوای دیگر اسراییل یک داکتر کشته شده و خانم و دخترش زخم برداشته اند.

به اساس گزارش‌ها در درگیری‌ها میان اسراییل و فلسطینی‌ها که روز دوشنبه گذشته آغاز و تاکنون ادامه دارد ۱۴۹ شهروند فلسطینی بمشول ۴۱ کودک کشته شده اند.

اسراییل میگوید که ۱۰ تن آنان بشمول دو کودک نیز کشته شده اند.

دیپلومات‌های امریکا، سازمان ملل و مصر تلاش میکنند تا وضعیت را به حالت عادی برگرداند، اما تاکنون در این باره پیشرفت نشده است.

قرار است شورای امنیت سازمان ملل در باره این درگیری‌ها نشست برگزار کند.

این در حالی است که روز گذشته اسراییل یک ساختمان ۱۲ طبقه‌ی را در غزه که در آن دفتر خبرگزاری اسوشیتید پرس و الجزیره وجود داشت مورد هدف قرار داده است.

اسراییل گفته که در این ساختمان نظامیان فلسطینی بودوباش میکردند و برای افراد غیر نظامی هشدار داده بود تا این ساختمان را ترک کنند.

اما اسوشیتید پرس این اقدام اسراییل را محکوم کرده و افزوده در این ساختمان نظامیان فلسطینی وجود نداشت.

گروه حماس در واکنش به تخریب این ساختمان در غزه بر شهر تل ابیب راکت‌ها پرتاب کرده است.

بنیامین نتنیاهو، صدراعظم اسراییل گفته که این حملات به پایان نرسیده است و ادامه خواهد داشت.

این درحالی است که روز دوشنبه گذشته تنش‌ها میان اسراییل و فلسطین پس از آن به درگیری مبدل شد که اسراییل فلسطینی‌ها را از خانه‌های شان بیرون کردند و همچنان پولیس اسراییل در نزدیک مسجد الاقصی مانع عبادت شهروندان فلسطینی شدند.

اسماعیل هنیه، رهبر گروه حماس، روز گذشته در دوحه گفته که علت اصلی این درگیری‌های اورشلیم است.

او در این باره گفت:” صیهونیست‌ها فکر میکنند که آنها میتوانند مسجد الاقصی را تخریب کنند. آنها فکر میکنند که مردم ما را به منطقه شیخ جراح بیجا کرده میتوانند.”

او در این باره افزوده “من به نتنیاهو میگویم که با آتش بازی نکنید، عنوان این درگیری امروزی، عنوان این جنگ و عنوان این خصومت‌ها اورشلیم، اورشلیم و اورشلیم است.”

اسراییل گفته که صدها راکت از غزه به اسراییل شلیک شده، اما بیشتر آنان در هوا خنثی شده است.

اما اسراییل بیشتر از ۱۰۰۰ حمله هوایی بر غزه راه اندازی کرده که در نتیجه آن چندین تن کشته و زخمی شده اند.

جهان

ریزش سقف کلیسا در مکسیکو سبب مرگ ۹ نفر شد، ده ها تن دیگر نا پدید هستند

Published

on

(Last Updated On: میزان ۱۰, ۱۴۰۲)

مقامات مکسیکو اعلام کرده اند که در پی ریزش سقف یک کلیسا در جریان یک مراسم مذهبی ۹ نفر کشته شدند و ۴۰ تن دیگر زخم برداشتند. گفته می‌شود ۳۰ نفر دیگر زیر آوار هستند.

به گزارش رویترز، پرسونل نظامی از خدمات اضطراری با استفاده از سگ‌های نجات و تجهیزات متحرک زمین برای شناسایی و حفاری بازماندگان از خرابه های کلیسا در سیوداد مادرو، شهری در ساحل خلیج فارس در نزدیکی بندر تامپیکو، پشتیبانی کردند.

فیلم‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، لحظه فرورفتن سقف کلیسا را ​​نشان می‌دهد، دود خاکستری به هوا بلند می‌شود و به دنبال آن دیوارهای بیرونی زرد رنگ فرو می‌ریزند.

جورج کویلار، سخنگوی وزارت امنیت ایالت تاماولیپاس، هم مرز با تگزاس، اعلام کرد که ۹ نفر جان باختند و ۴۰ نفر دیگر به شفاخانه های مجاور منتقل شدند، در حالی که وضعیت ۳۰ تن دیگر نامعلوم باقی ماند.

کویلار در صحبت در چینل خبری «فورو تی وی» از تجار محلی برای آوردن تجهیزات برای کمک به برداشتن آوار و کمک به تلاش های نجات تشکر کرد.

 

 

Continue Reading

جهان

انفجار انتحاری در پایتخت ترکیه دو زخمی برجا گذاشت

Published

on

(Last Updated On: میزان ۹, ۱۴۰۲)

گزارش‌ها می‌رسانند که یک بمب‌گذار انتحاری روز یکشنبه مواد انفجاری خود را در نزدیکی ساختمان وزارت داخله ترکیه در قلب انقره، پایتخت این کشور منفجر کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مهاجم دوم در تیراندازی با پولیس کشته شد. دو افسر پولیس در آنچه که وزارت داخله آن را «حمله تروریستی» خواند زخمی شدند.

وزارت داخله ترکیه گفت: «دو تروریست حوالی ساعت ۹:۳۰ صبح با یک موتر نظامی سبک در مقابل دروازه ورودی ریاست عمومی امنیت وزارت داخله ما رسیدند و یک حمله بمبی انجام دادند.»

علی یرلیکایا، وزیر داخله در شبکه اجتماعی ایکس گفت که دو افسر پولیس در جریان حمله در نزدیکی این وزارت زخمی شدند.

مسئولیت این حمله را گروهی برعهده نگرفته است.

این اولین انفجار در ترکیه پس از سال ۲۰۱۶ است.

Continue Reading

جهان

تعطیلی قریب‌الوقوع دولت امریکا با رد شدن لایحه بودجه از سوی جمهوری‌خواهان

Published

on

(Last Updated On: میزان ۸, ۱۴۰۲)

جمهوری خواهان تندرو در مجلس نمایندگان ایالات متحده روز جمعه طرح پیشنهادی رهبرشان برای تأمین مالی موقت دولت را رد کردند، امری که تعطیلی جزئی نهادهای فدرال سر از روز یکشنبه را محتمل‌تر می‌کند.

به گزارش رویترز، مجلس نمایندگان با ۲۳۲ رای موافق در مقابل ۱۹۸ رای مخالف، اقدامی را که به تمدید بودجه دولت به مدت ۳۰ روز و جلوگیری از تعطیلی آن انجام می‌شد، شکست داد. این لایحه هزینه ها را کاهش می‌داد و مهاجرت را محدود می‌کرد.

جمهوری خواهان مجلس را با ۲۲۱ عضو در مقابل ۲۱۲ دیموکرات کنترل می کنند. در صورتی که تامین بودجه از ساعت ۱۲:۰۱ صبح یکشنبه به وقت شرقی تمدید نشود تعطیلی پارک های ملی را می‌بندد، دستمزد حداکثر ۴ میلیون کارگر فدرال را مختل می‌کند و همه چیز از نظارت مالی گرفته تا تحقیقات علمی را متوقف می‌کند.

پس از رای گیری، کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان، گفت که مجلس همچنان ممکن است تمدید بودجه را بدون سیاست‌های محافظه کارانه‌ای که دیموکرات‌ها را از خود دور کرده بود، تصویب کند. اما او از بیان اینکه در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد خودداری کرد. انتظار می‌رود که این مجلس روز شنبه رای‌گیری بیشتری برگزار کند.

او به خبرنگاران گفت: «دست از کار کشیدن فقط به معنای شکست است.»

مشخص نیست که آیا سنا به موقع اقدام خواهد کرد یا خیر. این مجلس قرار بود بعد از ظهر شنبه لایحه دوحزبی را که بودجه دولت را تا ۱۷ نومبر تامین می نماید، بررسی کند، اما مشکلات پروسیجر کاری ممکن است رای گیری نهایی را تا روز سه شنبه به تعویق بیندازد.

جنیت یلن، وزیر مالیه ایالات متحده روز جمعه گفت که تعطیلی دولت پیشرفت اقتصادی ایالات متحده را از طریق بی اثر کردن برنامه های کسب و کارهای کوچک و کودکان «تضعیف» می‌کند و می‌تواند بهبودی زیرساخت‌های بزرگ را به تاخیر بیندازد.

این تعطیلی چهارمین تعطیلی در یک دهه اخیر خواهد بود.

جو بایدن، رئیس جمهور امریکا هشدار داد که تعطیلی می‌تواند خسارات سنگینی بر قوای مسلح وارد کند.

بایدن، دیموکرات، در مراسم بازنشستگی مارک میلی، یک جنرال ارشد گفت: «ما نمی‌توانیم در حالی که سربازان ما خود را سپر قرار داده اند، سیاست بازی کنیم. این یک تخطی مطلق از وظیفه است.»

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!