Connect with us

رویداد های اخیر

امیدواری محمد نبی برای رقابت بیست آوره جام جهانی

منتشر شده

در

(Last Updated On: حوت ۳۰, ۱۳۹۹)

محمد نبی، بازیکن تیم ملی کرکت کشور، میگوید که پیروزی در رقابت‌های بیست آوره در مقابل زمبابوی بهترین فرصت برای پیشرفت در رقابت‌های بیست آوره جام جهانی است.

نبی در این باره به ویبسات (Cricbuzz) گفته است که” هر مسابقه برای افغانستان مهم است، اما بردن این مسابقه برای افغانستان خیلی مهم است و من فکر میکنم که این بهترین آماده‌گی برای مسابقات جام جهانی است.”

نبی در این باره افزوده است که” ما به جوانان چانش بیشتر میدهیم و ما امیدواریم که این جوانان در آینده در جام جهانی خوب بدرخشند.”

این بازیکن تیم ملی همچنان افزوده است که در بازی‌های ابوظبی تیم بالینگ افغان رشد خواهد کرد.

نبی در این باره گفت:” این ویکت برای بالینگ مناست نیست، بیشترین اوقات ما در میدان هوایی ابوظبی بازی میکنیم. در اکثر اوقات یک ویکت  بیتینگ است.”

این در حالی است که نبی در بازی های اخیر با ۱۵ بال ۴۰ دوش را انجام داد و  همچنان در ۲۰ دوش دو ویکت را نیز از آن خود کرده است.

نبی به عنوان الروندر کارکشته در چندین بازی نقش مهم داشته است و حالا به تیم خود رهنمایی میکند.

نبی میگوید که “بازی امتیازی در بخش بیتینگ و بالینگ ما را بسیار کمک میکند چرا که در این بازی‌ها  توپ اندازان و بیتسمین‌ها مشهور بازی میکنند. وقتی ما از این بازی‌ها برگردیم ما آن تجارب را با خود میاوریم و با بازیکنان جوان شریک میکنیم.”

 وی میگوید که با بازیکنان تیم ملی کرکت روابط خود دارد.

او در این باره میگوید:” بیشترین اوقات ما با این جوانان دوستانه برخورد میکنیم و آنها نیز همه چیز را با ما در میان میگذارد و من تجارت خود را با آنها شریک میکنم.”

رویداد های اخیر

یک نفر به‌جرم قتل در جوزجان اعدام شد

Published

on

(Last Updated On: حوت ۷, ۱۴۰۲)

ستره محکمه اعلام کرده است که امروز (دوشنبه) حکم قصاص بر یک قاتل در ولایت جوزجان تطبیق شد.

این نهاد با نشر خبرنامه‌ای گفته است که این فرد که نظر محمد نام داشت، فردی به‌نام خال محمد را با چاقو به قتل رسانده بود.

نظر محمد در محضر عام در یک استدیوم ورزشی در شبرغان، مرکز ولایت جوزجان، اعدام شده است.

چهار روز پیش نیز دو تن در ولایت غزنی به‌جرم قتل اعدام شده بودند.

Continue Reading

رویداد های اخیر

شورای امنیت ملل متحد در مورد تعیین نماینده خاص برای افغانستان بحث می‌کند

Published

on

(Last Updated On: حوت ۷, ۱۴۰۲)

قرار است امروز (دوشنبه) شورای امنیت سازمان ملل متحد نشست دیگری را در مورد افغانستان برگزار کند.

نصیر احمد فایق، سرپرست کرسی افغانستان در سازمان ملل متحد، گفته است که قرار است در این نشست انتونیو گوترش، سرمنشی ملل متحد گزارشی را در باره‌ تعیین نماینده ویژه ملل متحد و نشست بین المللی اخیر در مورد افغانستان در دوحه به شورای امنیت ارائه کند.

بر بنیاد قطع‌نامه ۲۷۲۱ شورای امنیت، سرمنشی ملل متحد باید ۶۰ روز پس از گفتگو و مشوره در این مورد، گزارشش را به این شورا ارائه کند؛ گفتگو و مشوره‌‌ای که در مورد تعیین فرستاده ویژه برای افغانستان متمرکز است.

اما امارت اسلامی تاکید می‌کند که افغانستان دچار بحران نیست و با حضور نمایندگی سازمان ملل متحد در کشور، به تعیین نماینده جدید نیازی نمی‌باشد.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی می‌گوید: «در مورد نماینده خاص، موقف امارت اسلامی افغانستان بسیار روشن است و آن اینکه نیازی دیده نمی‌شود تا نماینده ویژه برای افغانستان تعیین شود. افغانستان کشور امن است و دچار کدام بحرانی نیست و به همکاری بین المللی نیاز دارد، ولی در چارچوب همکاری‌هایی که از قبل دوام داشت و در حضور یوناما تمام مسایل بین ملل متحد و افغانستان حل می‌شود.»

او می‌افزاید: «نیاز به نماینده ویژه دیده نمی‌شود. آن‌ها باید با مردم افغانستان همکار باشند. جلو پیشرفت‌های افغانستان در عرصه دیپلوماتیک را نگیرند و افغانستان را یک کشور مواجه با بحران تلقی نکنند.»

نشست دوحه در مورد افغانستان هفته گذشته برگزار شد؛ نشستی که سرمنشی ملل متحد آن را موفقیت‌آمیز دانست؛ اما امارت اسلامی در آن نشست اشتراک نکرد و آن را ناکام تلقی کرد.

Continue Reading

رویداد های اخیر

قطر از آزادی یک زندانی اتریشی در افغانستان خبر داد

Published

on

(Last Updated On: حوت ۷, ۱۴۰۲)

حکومت قطر اعلام کرده است که یک شهروند اتریش که در افغانستان بازداشت شده بود، با میانجی‌گیری دوحه آزاد شده است.

محمد بن عبدالعزیز بن صالح الخلیفی، وزیر مشاور دولت در امور خارجه قطر در بیانیه‌ای از امارت اسلامی افغانستان برای همکاری در این زمینه تشکر و قدردانی کرده است.

وی افزوده است که قطر روابط دوجانبه قوی با جمهوری اتریش دارد و از آزادی این شهروند اتریش خرسند است.

وزیر امور خارجه قطر تاکید کرده است که کشورش به تلاش‌های میانجی‌گری خود در حل مناقشه‌ها از طریق گفتگوهای سازنده و روش‌های صلح‌آمیز برای صلح و ثبات در منطقه و جهان ادامه خواهد داد.

شهروند اتریشی آزاد شده وارد قطر شده است.

وزارت امور خارجه قطر در مورد او جزییات بیشتر ارایه نکرده است.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!