Connect with us

اخبار ساحوی

بنیاد بیات به نیازمندان در سمنگان کمک کرد

Published

 on

(Last Updated On: دلو ۱۴, ۱۴۰۰)

بنیاد بیات به صدها خانواده نیازمند و بی بضاعت در ولایت سمنگان بسته‌های مواد غذایی توزیع کرده است.

به گفته‌ای مسوولان بنیاد بیات این بسته‌های کمکی شامل آرد، برنج و روغن میباشد که هدف آن دستگیری خانواده‌های نیازمند گفته شده است.

ثاقب، نماینده بنیاد بیات در شمال، در این باره گفت:” در ادامه کمک‌های زمستانی بنیاد بیات امروز ما در ولایت سمنگان و در شهر ایبک کمک‌های زمستانی خود را که شامل آرد، روغن و برنج میباشد برای افراد نیازمند و بی بضاعت کمک توزیع میکنیم.”

به گفته ای مسوولان بنیاد بیات این کمک‌های زمستانی پس از سروی که انجام شده بود به خانواده‌های مستحق و نیازمند توزیع شده است.

خانواده‌های نیازمند و مستحقین که این مواد خوراکی را بدست آورده از کمک‌های بیات خرسند به نظر میرسند و از دیگر نهادهای مدد رسان  نیز میخواهند تا در چنین وضعیت دشوار دست نیازمندان را بگیرند.

فراه الدین، دریافت کننده کمک، در این باره گفت:” فعلا ما مردم سمنگان در حالت فقر و تنگدستی قرار داریم، نان خوردن پیدا نمیشود، معاش نداریم.”

جمیله، دریافت کننده کمک، افزود:” اقتصاد ما خراب است شوهرم بیکار است و در خانه؛ همین کمک‌های را که بنیاد بیات کرده بسیار تشکری میکنیم.”

محمد افضل، دریافت کننده کمک، در این باره گفت:” تشکر میکنیم از بیناد بیات که برای ما مردم آواره و در به در کمک کرده و میخواهیم که کمک‌های شانه ادامه بدهند.”

شماری از باشنده گان زون شمال کشور نیز از سلسله کمک‌های بنیاد بیات استقبال میکنند وخواهان کمک‌های بیشتر اند.

ذبیح الله، امام مسجد، در این باره گفت:”جا دارد که اول تشکری بکنم از بنیاد بیات که مردم بی بضاعت را کمک و همکاری کرده اند و از ایشان تقاضا دارم که کمک‌های شان را ادامه بدهند و از دیگر بنیادهای خیریه در افغانستان میخواهم که همچنون بنیاد بیات به مردم فقیر و نادار کمک کنند.”

مسوولان بنیاد بیات میگویند که کمک‌های شان به خانواده‌های نیازمند ادامه دارد و به زودی باشنده گان شماری از ولایت‌های که از این کمک‌ها مستفید نشده اند برای شان بسته‌های کمکی توزیع خواهد شد.

اخبار ساحوی

عربستان سعودی به سازمان همکاری شانگهای می‌پیوندد

Published

on

(Last Updated On: حمل ۱۰, ۱۴۰۲)

همزمان با شراکت بلندمدت ریاض با چین در میان نگرانی‌های امنیتی امریکا، دولت عربستان روز چهارشنبه (۹حمل) تصمیم پیوستن به سازمان همکاری شانگهای را تصویب کرد.

خبرگزاری رسمی عربستان (واس) اعلام کرد، این کشور با لایحه اعطای عنوان شریک گفتگو در سازمان همکاری شانگهای به عربستان موافقت کرده است.

سازمان همکاری شانگهای (SCO) سازمانی اوراسیایی میان‌دولتی است که برای همکاری‌های چند جانبهٔ امنیتی، اقتصادی و سیاسی تشکیل شده‌ است.

این سازمان در سال ۱۹۹۶ توسط رهبران چین، روسیه، قزاقستان، قرقیزستان و تاجیکستان با هدف برقرار کردن موازنه در برابر نفوذ امریکا و ناتو در منطقه، پایه‌گذاری شد. بعد، ازبکستان هم به این سازمان پیوست و این سازمان رسماً به «سازمان همکاری شانگهای» تغییر نام داد.

منابعی در خبرگزاری رویترز اعلام کردند، تصمیم پیوستن عربستان به این سازمان در جریان سفر شی جینپینگ، رئیس جمهور چین به عرستان سعودی بررسی شد.

این منابع افزودند که عنوان شریک گفتگو اولین قدم قبل از اعطای عضویت کامل به عربستان در میان مدت خواهد بود.

این تصمیم پس از آن گرفته شد که شرکت ملی نفت آرامکو عربستان روز سه شنبه اعلام کرد، با انجام یک پروژه مشترک برنامه ریزی شده در شمال شرق چین و به دست آوردن سهام در یک گروه خصوصی پتروشیمی، سرمایه گذاری خود را در چین چندین میلیارد دالر افزایش داد.

روابط رو به رشد ریاض و بیجنگ موجب نگرانی واشنگتن، متحد قدیمی عربستان شده است. واشنگتن اعلام کرده، تلاش‌های چین برای نفوذ در سراسر جهان سیاست امریکا را در قبال خاورمیانه تغییر نخواهد داد.

کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در نظر دارند، “تمرینات مشترک مبارزه با تروریسم” را در ماه آگست سال جاری در چلیابینسک روسیه برگزار کنند.

Continue Reading

اخبار ساحوی

رییس‌جمهور چین در تماس تلفنی با محمد بن سلمان بر حمایت از ادامه مذاکرات ایران و عربستان تاکید کرد

Published

on

(Last Updated On: حمل ۸, ۱۴۰۲)

شی جین پینگ، رییس‌جمهور چین، در تماس تلفنی با محمد بن سلمان، ولیعهد و صدراعظم عربستان سعودی، بر آمادگی بیجنگ برای حمایت از ادامه مذاکرات عربستان سعودی و ایران تأکید کرده است.

رسانه‌ دولتی چین سی‌سی‌تی‌وی گزارش داد که در این گفتگوی تلفنی به مسائل گسترده‌ای پرداخته شد از جمله شی جین پینگ گفت که امیدواریم که دو طرف بر اساس نتایج گفتگوهای مستمر، روابط خود را بهبود بخشند.

ایران و عربستان دهم مارچ- برای ازسرگیری روابط توافق کردند. این توافق غیرمنتظره پس از هفت سال قطع ارتباط ریاض و تهران با میانجیگری چین به‌دست آمد.

به گزارش رسانه‌های دولتی چین، شی جین پینگ همچنین گفت که چین و عربستان سعودی تصمیم دارند برای ارتقای صلح، ثبات و توسعه در خاورمیانه همکاری بیشتری صورت دهند.

رهبر چین همچنین در این تماس بر گسترش و توسعه روابط چین و عربستان سعودی تاکید کرد و گفت که دو کشور قاطعانه از یکدیگر در موضوعات مرتبط با منافع اصلی خود حمایت خواهند کرد.

خبرگزاری دولتی عربستان سعودی هم گزارش داد که بن سلمان هم از ابتکار چین برای حمایت از «تلاش‌ها برای توسعه حسن همجواری» بین عربستان و ایران قدردانی کرده است.

Continue Reading

اخبار ساحوی

ریاست استخبارات: فرد شماره دوم داعش خراسان در بلخ کشته شد

Published

on

(Last Updated On: حمل ۷, ۱۴۰۲)

یاست عمومی استخبارات امارت اسلامی افغانستان روز یک‌شنبه (۶حمل) اعلام کرد که در یک عملیات، «سه عضو مهم» داعش را در بلخ کشته است.

به گفته این ریاست، مولوی ضیاالدین، والی قبلی و فرد شماره دوم داعش، ابوعمر افریدی، یک عضو شورای شاخه خراسان و استاد سلمان تاجیکستانی، یکی از مسئولان آموزش‌های نظامی داعش از بین رفته اند.

ریاست عمومی استخبارات می‌گوید که، مولوی ضیاالدین قبل از شهاب المهاجر «والی داعش برای خراسان» و «مسئول امور اداری و قضایی» داعش بوده است.

ریاست استخبارات گفته است که استاد سلمان شهروند تاجیکستان و از متخصصان تربیت نظامی و ساخت مواد منفجره بود.

این دومین عملیات امارت اسلامی علیه گروه داعش در ولایت بلخ در یک هفته گذشته است.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی ، در ۲۷ حوت سال گذشته از حمله بر سه مخفیگاه داعش در شهر مزارشریف خبر داده بود.

استخبارات امارت اسلامی افغانستان همچنان روز یک‌شنبه (۶حمل) مدعی شد داعشی‌هایی را که در کشته شدن داوود مزمل، والی سابق امارت اسلامی در بلخ دست داشتند، در فاریاب دستگیر کرده اند.

این اداره گفته است که آن‌ها در حملاتی در کابل، بلخ و فاریاب دست داشتند.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!