Connect with us

ورزش

تیم ملی کرکت افغانستان ماه آینده سه بازی ۲۰آوره در برابر امارات متحده عربی برگزار می‌کند

Published

 on

(Last Updated On: دلو ۹, ۱۴۰۱)

کرکت بورد افغانستان می‌گوید که ملی پوشان افغان ماه آینده سال جاری بخاطر سه بازی ۲۰ آوره بین‌المللی عازم امارات متحده عربی خواهند شد تا بتاریخ ۱۶، ۱۸ و ۱۹ ماه فبروری در سه بازی ۲۰ آوره بین‌المللی به مصاف تیم میزبان برود.

به همین منظور کرکت بورد ضمن اعلام زمان و مکان این مسابقات، فهرست ابتدایی ۲۳ بازیکن را نیز مشخص نمود.

فهرست ۲۲ نفری بازیکنان ملی شامل راشد خان (کاپیتان)، رحمان‌الله گربز (ویکت کیپر)، عبدالرحمن رحمانی، افسر زازی، عظمت‌الله عمرزی، بلال سمیع، فرید احمد ملک، فضل حق فاروقی، کریم جنت، گلبدین نایب، حضرت‌الله زازی، ابراهیم زدران، مجیب الرحمن، نجیب‌الله زدران، ننگیال خروتی، نوین الحق، نجات مسعود، نور احمد، رحمت شاه، صدیق‌الله اتل، شاهدالله کمال، شرف الدین اشرف و ظاهر خان میباشد.

به گفته کرکت بورد افغانستان بازیکنان تیم ملی به هدف اشتراک در این کمپ تمریناتی و آمادگی هر چه بیشتر برای این سلسله مسابقات هفته آینده عازم این کشور خواهند شد.

تیم نهایی ۱۵-۱۷ نفری که در پایان کمپ تمریناتی برای این سلسله از مسابقات ۲۰ آوره انتخاب خواهد شد، ممکن است شامل بازیکنان جوان نیز باشد. این اقدام بخشی از برنامه‌های دراز مدت اداره کرکت بورد افغانستان برای مسابقات آینده ۲۰ آوره می‌باشد.

در اعلامیه کرکت بورد افغانستان آمده است که:«این سلسله از مسابقات ۲۰ آوره بر اساس توافقنامه همکاری متقابل که اخیراً بین کرکت بوردهای افغانستان و امارات متحده عربی امضا شده است، انجام می‌شود. بر اساس این توافقنامه، تیم افغانستان سالانه سه مسابقه ۲۰ آوره را با تیم امارات متحده عربی برگزار خواهد کرد.»

نصیب خان، رئیس اجرایی کرکت بورد افغانستان گفت: «افتخار میکنیم که که یکی از جوانب این توافقنامه هستیم و از نتایج گفتگوها و مذاکرات اخیر خود با کرکت بورد امارات خرسندیم.” وی افزود: «انجام این سلسه از مسابقات ۲۰ آوره اولین گام در موافقه دراز مدت ما است و ما مشتاقانه منتظر ادامه آن هستیم.»

این اولین سفر خارجی بازیکنان ملی در سال جاری خواهد بود که می‌تواند نقش عمده را در آماده سازی تیم ملی کشور برای بسیاری از مسابقات دو جانبه و مسابقات جام جهانی سال ۲۰۲۳ و جام ملت‌های آسیا در چند ماه آینده داشته باشد.

ورزش

تیم کریکت افغانستان برای اولین‌بار پاکستان را شکست داد

Published

on

(Last Updated On: حمل ۵, ۱۴۰۲)

تیم ملی کریکت افغانستان در اولین مسابقه ۲۰آوره در شهر شارجه، با تفاوت شش ویکت تیم پاکستان را شکست داد.

در دیدار جمعه‌شب، تیم کریکت پاکستان با از دست دادن ۹ بازیکن ۹۳ دوش را برای افغانستان هدف تعیین کرد.

سپس ملی پوشان کشور توپ‌زنی را آغاز کردند و هدف یادشده را  در آور هژدهم با از دست دادن چهار بازیکن بدست آوردند و پیروزی را از آن خود کردند.

در توپ‌زنی از جانب افغانستان محمد نبی بیش‌ترین (۳۸) دوش را انجام داد و در پیروزی نقش مهم داشت و بهترین بازیکن مسابقه اعلان شد.

گفتنی است که تیم ملی کریکت کشور برای بار اول در یک بازی کریکت بین‌المللی تیم ملی پاکستان را شکست داد.

این دیدار جمعه‌شب، ۴ حمل، در استدیوم شارجه امارات متحده عربی برگزار شد. قرار است دو بازی ۲۰آوره دیگر افغانستان با پاکستان روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری برگزار شود.

Continue Reading

ورزش

فهرست بازیکنان تیم ملی کریکت افغانستان در برابر پاکستان اعلام شد

Published

on

(Last Updated On: حمل ۱, ۱۴۰۲)

بورد کریکت افغانستان روز سه شنبه (۱ حمل) فهرست بازیکنان تیم ملی کریکت کشور را برای سلسله بازی‌های بیست‌آوره در برابر پاکستان اعلام کرد.

قرار است این سلسله مسابقات که شامل سه بازی است، روز جمعه (۴ حمل) در شهر شارجه در امارات متحده عربی آغاز شود.

ترکیب اعلام شده از سوی افغانستان شامل ۱۷ بازیکن و کاپیتان تیم راشد خان است. صدیق‌الله اتل که در بخش توپ‌زنی مهارت دارد، برای اولین بار به ترکیب تیم ملی در بازی‌های بین‌المللی شامل شده است.

محمد نبی، کاپیتان پیشین تیم ملی کریکت افغانستان، نیز شامل این ترکیب است.

نصیب خان، رییس اجرایی بورد کریکت افغانستان، گفته است: «تیم ما در کمپ تمرینی سخت کار کرده است و انتخاب‌کنندگان بهترین بازیکنان را برای این سلسله بازی‌ها انتخاب کرده‌اند. من مطمئن هستم که تیم ما بهترین عملکرد خود را به نمایش خواهند گذاشت و باعث افتخار ملت ما خواهند شد. ما برای تیم خود آرزوی موفقیت در این سلسله بازی‌ها داریم و امیدواریم که شاهد پیروزی آن‌ها باشیم.»

وی افزود: «علاوه بر این، ما مشتاقانه منتظر رقابت هیجان‌انگیز بین دو تیم بزرگ هستیم. هر دو کشور هواداران پرشوری دارند که با اشتیاق و غرور از تیم‌های خود حمایت می‌کنند. ما به عنوان همسایه پیوند خاصی داریم و امیدواریم که نه تنها مهارت‌های کریکت خود را بلکه روحیه دوستی و ورزشکاری را نیز به نمایش بگذاریم. ما برای هر دو تیم آرزوی موفقیت داریم و امیدواریم که طرفداران کریکت در سراسر جهان از این بازی ها لذت ببرند.»

ترکیب تیم افغانستان:

راشد خان، رحمن الله گربز، ابراهیم زدران، عثمان غنی، صدیق الله اتل، نجیب الله زدران، افسر زازی، کریم جنت، محمد نبی، عظمت الله عمرزی، گلبدین نایب، شرف الدین اشرف، نور احمد، مجیب الرحمن، فرید احمد، فضل الحق فاروقی و نوین الحق.

بازیکنان ذخیره عبارتند از: ننگیال خروتی، ظاهر خان و نجات مسعود.

Continue Reading

ورزش

تیم کریکت زیر ۱۹ سال افغانستان با تفاوت ۷ ویکت بنگله دیش را شکست داد

Published

on

(Last Updated On: حوت ۲۷, ۱۴۰۱)

تیم ملی کریکت نوجوانان زیر سن ۱۹ سال افغانستان در نخستین مسابقه سلسله بازی‌های پنجاه آوره سه جانبه، تیم بنگله دیش را با تفاوت ۷ ویکت شکست داد.

در این مسابقه که امروز شنبه (۲۷ حوت) در شهر ابوظبی برگزار شد، تیم بنگله دیش با برنده شدن قرعه پیش از بازی توپزنی را انتخاب کرد و با از دست دادن تمام بازیکنان اش و استفاده از ۲۲ آور و پنج توپ، ۷۶ دوش هدف تعیین کرد.

بشیر احمد، کامران هوتک، خلیل احمد و یما عرب هر یک به ترتیب چهار، سه، دو و یک ویکت برای افغانستان بدست آوردند.

تیم افغانستان هدف مذکور را با از دست دادن سه بازیکن اش در ۹ آور و پنج توپ تکمیل کرد. سهیل خان ۳۳ و محمد هارون ۲۱ دوش انجام دادند.

تیم افغانستان در دیدار بعدی روز چهارشنبه به مصاف تیم سریلانکا می‌رود.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!