Connect with us

رویداد های اخیر

رهبر امارت اسلامی: با تمام جهان روابط سیاسی و اقتصادی می‌خواهیم

در بخشی از این پیام آمده است که پس از به قدرت رسیدن دوباره‌ امارت اسلامی، امنیت و حقوق همه شهروندان افغانستان تامین شده، شریعت اسلامی تطبیق می‌شود و اراضی کشور مصوون است.

منتشر شده

در

(Last Updated On: )

رهبر امارت اسلامی در پیام عیدی‌ اش گفته که امارت اسلامی خواهان برقراری روابط سیاسی و اقتصادی با تمام کشورهای جهان در چارچوب شریعت اسلامی است.

مولوی هبت الله آخندزاده با اشاره به «مشکلات اقتصادی» از سرمایه‌گذاران افغانستان خواسته است تا در کشور بیش‌تر سرمایه‌گذاری کنند‌.

در پیام وی آمده است : «امارت اسلامی با تمام جهان به ویژه ممالک اسلامی مناسبات سیاسی و اقتصادی در چوکات شریعت می‌خواهد و در این راستا مکلفیت خویش را ادا کرده است.»

مولوی هبت‌الله آخندزاده از تمامی شهروندان خواسته است که از نظام اسلامی حراست و به آن خدمت کنند.

او‌ به مسوولان حکومتی همچنین توصیه کرده است که وظایف ‌شان را به گونه درست و کامل انجام دهند و هیچ‌گاه طوری برخورد نکنند که مردم آنان را بیگانه بشمارند.

رهبر امارت اسلامی طی این پیام به مسوولان امنیتی نیز هدایت داده است تا به آسایش مردم به خصوص در ایام عید توجه کامل نمایند.

در پیام وی آمده است: «مسوولیت مشترک همه ماست که حراست و خدمت نظام اسلامی خویش را انجام داده و به آن توجه داشته باشیم. توصیه من به مسوولین امارت اسلامی این است که در تمام بخش‌ها مسوولیت و مکلفیت‌های خویش را با جدیت انجام دهند. دروازه های شان را به روی مردم باز نمایند، کارها را به طریق احسن و عاجل اجرا کنند، با مردم هیچگاهی برخوردی نکنند که آنان شما را بیگانه بشمارند. به مسوولین امنیتی هدایت من این است که به ویژه در روزهای عید به آسایش، خدمت و مصوونیت مردم توجه کامل نمایند.»

در بخشی از این پیام آمده است که پس از به قدرت رسیدن دوباره‌ امارت اسلامی، امنیت و حقوق همه شهروندان افغانستان تامین شده، شریعت اسلامی تطبیق می‌شود و اراضی کشور مصوون است.

رهبر امارت اسلامی هرچند درباره بازگشایی دروازه‌ مکاتب و پوهنتون‌ها به‌روی دختران چیزی نگفته؛ اما تاکید کرده که در بخش گسترش مدرسه‌های دینی اقدام‌های لازم صورت گرفته است.

در این پیام آمده است: «با آمدن امارت اسلامی در تمام افغانستان نظام شرعی حاکم شده است، شریعت مقدس اسلامی تطبیق گردیده، برای برتری شعائر دینی و گسترش و تقویت مراکز دینی اقدامات مهم صورت گرفته است.»

او بار دیگر حملات نیروهای رژیم صهیونیستی اسرائیل بر غزه و بخش‌هایی از فلسطین بالای زنان و کودکان و غیرنظامیان این کشور را با شدیدترین الفاظ محکوم کرده و از کشورهای دیگر خواسته است که برای جلوگیری از این جنایت بزرگ مسوولیت خود را به گونه درست ادا کنند.

 

اخبار مرتبط:

رهبر امارت اسلامی: آرمان دشمنان برای ایجاد اختلاف میان ما برآورده نمی‌شود

 

مذاکرات محرمانه صدراعظم قطر با رهبر امارت اسلامی در افغانستان

رویداد های اخیر

رئیس جمهور جدید ایران: در اداره من، تقویت روابط با همسایگان در اولویت قرار دارد

آقای پزشکیان در این مقاله گفته است: «در اداره من، تقویت روابط با همسایگان در اولویت قرار خواهد داشت. ما پیگیر تشکیل یک منطقه قوی خواهیم بود، نه مناسباتی که در آن یک کشور به تنهایی به دنبال برتری و تسلط بر دیگران باشد.»

Published

on

(Last Updated On: )

مسعود پزشکیان، رئیس جمهور جدید ایران در یک مقاله زیر عنوان «پیام من به جهان جدید» گفته است که روابط با کشورهای همسایه را اولویت می‌دهد و از ایجاد یک منطقه قوی حمایت خواهد کرد.

آقای پزشکیان در این مقاله گفته است: «در اداره من، تقویت روابط با همسایگان در اولویت قرار خواهد داشت. ما پیگیر تشکیل یک منطقه قوی خواهیم بود، نه مناسباتی که در آن یک کشور به تنهایی به دنبال برتری و تسلط بر دیگران باشد. من اعتقاد دارم که کشورهای همسایه و برادر نباید منابع ارزشمند خود را در جهت رقابت‌های فرسایشی، مسابقه تسلیحاتی و محدودسازی بی‌مورد یکدیگر هدر دهند. به جای آن، هدف ما باید ایجاد محیطی باشد که در آن منابع همگان برای پیشرفت و توسعه منطقه، به نفع همه اختصاص یابد.»

در همین حال، امارت اسلامی نیز تاکید بر گسترش روابط حسنه با ایران دارد و از دولت جدید آن کشور می‌خواهد که روابط سیاسی و اقتصادی خود را با افغانستان بیشتر تقویت کند.

حمدالله فطرت، معاون سخنگوی امارت اسلامی در این مورد گفته است: «امارت اسلامی افغانستان نیز بر روابط با جمهوری اسلامی ایران تأکید می‌کند. از حکومت جدید ایران می‌خواهیم که در تقویت روابط دیپلوماتیک و اقتصادی میان دو کشور کار بکند.»

از سویی هم، برخی از آگاهان به این باوراند که ایران به دنبال احیای روابط‌‌‌ش با برخی از کشورها به خصوص کشورهای عربی است.

به گفته آنان، ایران نقش مهمی در مسایل منطقه‌‌ای دارد و گسترش روابط میان کابل و تهران می‌تواند به سود هر دوطرف باشد.

رئیس جمهور ایران همچنان تاکید کرده است که قصد دارد سیاستی فرصت‌گرا را پیگیری کند که با ایجاد تعادل در روابط با همه کشورها، منطبق با منافع ملی، توسعه اقتصادی و نیازهای صلح و امنیت منطقه و جهان باشد.

 

مطالب مرتبط: 

تاجران افغانستان ۳ میلیارد دالر در ایران سرمایه‌گذاری کرده‌‌اند

Continue Reading

رویداد های اخیر

شورای امنیت ملل متحد: القاعده در چندین ولایت افغانستان فعالیت می‌کند

شورای امنیت گفته است که تی‌تی‌پی در مقیاس قابل توجهی در افغانستان به فعالیت خود ادامه می‌دهد و بین ۶ هزار تا ۶ هزار و ۵۰۰ عضو این گروه در افغانستان مستقر اند.

Published

on

(Last Updated On: )

کمیته تحریم‌های شورای امنیت ملل متحد در گزارش تازه‌ای تاکید کرده است که گروه‌های تروریستی، افغانستان را یک مکان امن می‌بینند و این منجر به گسترش تروریزم به کشورهای همسایه این کشور خواهد شد.

در این گزارش آمده است که در یک سال گذشته، گروه القاعده فعالیت‌های سازمانی و جذب نیرو را از سر گرفته و در پنج ولایت از جمله کابل و ننگرهار مراکز آموزشی ایجاد کرده است و خانه‌های امن دارند.

در این گزارش، تحریک طالبان پاکستان (تی‌تی‌پی) بزرگترین گروه تروریستی در افغانستان دانسته شده است.

شورای امنیت گفته است که تی‌تی‌پی در مقیاس قابل توجهی در افغانستان به فعالیت خود ادامه می‌دهد و بین ۶ هزار تا ۶ هزار و ۵۰۰ عضو این گروه در افغانستان مستقر اند.

اما امارت اسلامی این گزارش را بی اساس دانسته و آن را رد می‌کند.

حمدالله فطرت، معاون سخنگوی امارت اسلامی تاکید می‌کند که هیچ گروه تروریستی در افغانستان حضور ندارد و امارت اسلامی به هیچ‌کسی اجازه نخواهد داد که از خاک افغانستان دربرابر کشورهای دیگر استفاده کند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد هرچند در این گزارش از تلاش‌های امارت اسلامی در امر مبارزه با گروه داعش قدردانی کرده، اما در مورد توانمندی‌های آن در برابر تروریزم و جذب افراد توسط گروه داعش شاخه خراسان ابراز نگرانی کرده است.

مطالب مرتبط: 

مقام‌های امریکایی: بعید است که القاعده در افغانستان دوباره احیا شود

متقی: امریکا حالا باید مسئولیت‌هایش را ادا کند

Continue Reading

رویداد های اخیر

عفو بین‌الملل: بیش از ۳۵۰ هزار نفر در جهان از امارت اسلامی خواستند به حقوق بشر احترام بگذارد

Published

on

(Last Updated On: )

سازمان عفو بین‌الملل اعلام کرده است که ۳۵۴ هزار و ۸۴۷ نفر در سراسر جهان با امضای عریضه‌ای از مقام‌های امارت اسلامی خواسته اند تا به حقوق بشر در افغانستان احترام بگذارند و از آن محافظت کنند.

این سازمان روز جمعه در صفحه ایکس خود نوشت که با «تداوم وضعیت فاجعه‌بار حقوق بشر، ما باید به خواست مشترک خود برای پاسخگویی و تامین عدالت در افغانستان ادامه دهیم.»

سازمان‌های بین المللی همواره در مورد وضع محدودیت‌ها بر زنان و دختران در افغانستان ابراز نگرانی کرده اند.

امارت اسلامی اما گفته است که به تامین حقوق زنان مطابق اصول شریعت متعهد است و این یک موضوع داخلی افغانستان می‌باشد.

مطالب مرتبط:

سازمان عفو بین‌الملل: امارت اسلامی به صورت گسترده حقوق بشر را نقض کرده است

نماینده ملل متحد: امارت اسلامی تا زمانی که مسایل حقوق زنان و قانون اساسی حل نشود، نباید به رسمیت شناخته شود

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!