Connect with us

خبرهای تازه

نشست فوق العاده مجلس سنا مبنی بر بررسی امنیت؛ حضورنیافتن مسئولین امنیتی درآن

منتشر شده

 در

(Last Updated On: حمل ۳۱, ۱۳۹۹)

مجلس سنا نشست فوق العاده ی را برای بررسی وضعیت امنیتی کشور برگزار کرد، اما مسوولان سکتور امنیتی در این نشست حضور نیافتند. این نهادها شیوع ویروس کرونا را علت حضور نیافتن شان در مجلس عنوان کرده اند.
پس از حدود یک ماه مجلس سنا نشست فوق العاده ی را به علت افزایش چالش های امنیتی و میزان تلفات مردم برگزار کرد تا مسوولان سکتور امنیتی به مردم افغانستان وضاحت دهند، اما این مسوولان در نشست پاسخگویی حاضر نشدند و این کار با واکنش های تند مجلس روبرو شد.
محمد علم ایزدیار، معاون اول مجلس سنا، گفت: “هر دلیلی که برای نیامدن دارند، غیر موجه است و نیامدن مسوولان امنیتی تمرد در برابر خواست نماینده گان مردم و قانون است. درحالی که رییس جمهور هم مکتوب داده بود تا برای پاسخگویی حاضر شوند.”
فیصل سمیع، نایب دبیر مجلس سنا، می گوید: “هدایت رییس جمهور بود که به جلسه میامدند و رویداد های تروریستی که اتفاق افتاده وضاحت دهند، اما عدم حضور شان گریز از قانون و بی حرمتی به مجلس را نشان میدهد و باز بهانه می کنند که تهدید کرونا است که این کار شرم آور است و قرنطین برای نظامیان نیست و باید به مردم کار کنند.”
درهمین حال فضل هادی مسلمیار، رییس مجلس سنا، می گوید که مسوولان امنیتی با فرستادن مکتوب، تهدید ویروس کرونا را علت نیامدن شان به نشست عمومی عنوان کرده اند.
با این حال اعضای مجلس سنا تاکید می ورزند در هر حالی این مجلس همواره با حکومت همکار نزدیک بوده، اما مسوولان حکومتی همواره در برابر این خانه، بی اعتنایی کرده و پس ازاین ادامه این وضعیت برای نماینده گان مردم پذیرفتنی نخواهد بود.

اخبار ساحوی

فرمانده‌ پیشین پولیس ولسوالی تیوره غور در شهر هرات کشته شد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: دلو ۶, ۱۴۰۰)

حبیب الرحمن ملک زاده فرمانده پیشین پولیس ولسوالی تیوره ولایت غور صبح امروز در مرکز شهر هرات ترور شده است.

نزدیکان آقای ملک زاده می گویند او در دروازه خانه اش در ناحیه اول شهر هرات هدف گلوله قرار گرفته و جان باخته است.

ثابت هروی مسوول مطبوعاتی استخبارات هرات با تایید این رویداد میگوید که مهاجمان دو نفر بودند و پس حمله بالای آقای ملک‌زاده از محل فرار کرده اند.

تا هنوز فرد و یا گروهی مسولیت این حمله را به عهده نگرفته است.

به خواندن ادامه دهید

خبرهای تازه

وزارت داخله: نزدیک به ۶۰۰ زندانی رها شده طالبان در میدان جنگ دیده شده اند

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: عقرب ۲۰, ۱۳۹۹)

وزارت امور داخله امروز (سه شنبه ۲۰عقرب) به آریانا نیوز گفته است که حدود ۶۰۰ زندانی طالب پس از رهایی در میدان جنگ دیده شده اند.

به گفته این وزارت بیشتر این زندانیان پس از رفتن به میدان جنگ کشته شده اند.

این وزارت همچنان گفته است که طالبان با تغیر رویکرد، حملات شان را افزایش داده اند.

طالبان تاکنون دراین باره چیزی نه گفته اند.

این درحالی است که در ۴۸ساعت گذشته چندین پاسگاه نیروهای افغان را در نقاط مختلف کشور مورد هدف قرار داده اند.

این درحالی است که روز گذشته سرور دانش، معاون دوم رییس جمهور خواستار بازنگری و  ارزیابی روند مذاکرات صلح افغانستان با گروه طالبان از سوی رهبری حکومت جدید امریکا شد.

سرور دانش، عدم انعطاف پذیری از سوی طالبان را عامل بنبست مذاکرات دوحه میخواند.

دانش گفت:”امیدواریم که در دوره ای رهبری جدید حکومت امریکا روند طی شده مذاکرات صلح با طالبان بازنگری و ارزیابی مجدد صورت بگیرد و مشکلات موجود باید رفع شود.”

به گفته دانش حکومت بیش از ۶۰۰۰ زندانی طالبان را پس از توافقنامه دوحه آزاد کرده، اما شماری این زندانیان دوباره به میدانهای جنگ برگشته اند.

دانش افزود: “اکثریت افراد رها شده بر خلاف تعهد شان دوباره به میدانهای جنگ رفته اند، افزایش خشونتها و مخصوصا ترورهای کورکورانه توسط طالبان انجام میشود در ایام که مذاکره در جریان است به هیچ صورت مورد قبول نیست.”

به خواندن ادامه دهید

خبرهای تازه

انفجار موتر بم در فاریاب جان ۴ پولیس را گرفت

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: عقرب ۲۰, ۱۳۹۹)

پولیس ولایت فاریاب، میگوید که در یک حملۀ موتر بم بر فرماندهی پولیس ولسوالی المار این ولایت، چهار پولیس جان باختند و پنج پولیس دیگر زخم برداشتند.

به گفته پولیس طالبان نیمه شب گذشته حوالی ساعت ۱۲ یک موتر بم را در سرک قوماندانی امنیه ولسوالی المار انفجار دادند.

به گفته پولیس در اطراف فرماندهی مکتب، مسجد و منازل مسکونی بود که شدیدآ خسارمند شده اند.

در همین حال، پولیس می‌گوید که دراین انفجار بیشتر از ۱۰ غیرنظامی نیز زخم برداشته اند و احتمال میورد که تلفات این حمله، افزایش یابد.

طالبان تاکنون دربارۀ این حمله، چیزی نگفته‌اند.

به خواندن ادامه دهید

Trending