Connect with us

رویداد های اخیر

کمک بنیاد بیات به خانواده های نیازمند در قندهار

منتشر شده

در

(Last Updated On: میزان ۲۰, ۱۴۰۰)

بنیاد بیات به ده‌ها خانواده نیازمند در ولایت قندهار کمک های غذایی توزیع کرد.

حاجی محمد اسماعیل معاون بنیاد بیات می گوید که این کمک ها شامل روغن، آرد و برنج می باشد و به خانوادهای توزیع شده که قبلا از سوی این بنیاد شناسایی گردیده بود.

این کمک ها به خانواده های بی بضاعتی توزیغ شده که بر اثر جنگ ها از مناطق اصلی شان بیجا شده اند.

حاجی محمد اسماعیل میگوید: ” ما امروز کمک های بنیاد بیات را آغاز کردیم. اول از زون قندهار شروع کردیم و در چهار زون توضع خواهد شد…به یک شماری از مسحقین شروع کردیم که اضافه تر از ۳۰۰ تن خانواده را در بر می گیرد.”

وی می‌افزاید: “این کمک ها شامل آرد، روغن و برنج است و این کمک های ما در زون های دیگر نیز ادامه خواهد یافت.”

عطالله ساحل رییس شرکت مخابراتی افغان بیسیم در قندهار میگوید: “از تمام جاها لیست (فهرست) شان همراه ما است. شما می توانید ببیند که از ولسوالی شاه ولی کوت، ارغنداب، ژیری، کجکی حتا تا خاص ارزگان هم سروی (بررسی) کردیم.”

در همین حال خانواده های که برای دریافت کمک آمده اند از نهادهای کمک کننده دیگر نیز می خواهند که همچنان به روند کمک های شان ادامه دهند.

این خانواده ها می گویند همواره از کمک های غذایی بنیاد بیات مستفید شده اند.

زیبا گل یکی از باشندگان قندهار میگوید: ” بسیار مردم در حالت بد قرار دارد. من هم کودکان دارم که از پدر شان مانده است و روزانه تا شام حیران هستم که چگونه نان برای شان پیدا کنم که امروز پیدا (نان) کردم. ما در وضعیت بد قرار داریم هر مسلمانی که این کمک را کرده است خداوند خیر نصیب اش کند.”

روند کمک رسانی بنیاد بیات در سال جاری از چند ماه پیش شروع شده و قرار است به خیلی از ولایت های کشور برای خانواده های نیازمند توزیع گردد.

همه ساله بنیاد بیات هزاران خانواده را در ولایت های مختلف کشور کمک می کند. خانواده های نیازمند معمولا از سوی تیم کاری بنیاد بیات در هر ولایت شناسایی می شوند و در مرحله بعدی مواد خوراکی به آنها توزیع می گردد.

رویداد های اخیر

متقی برای شرکت در نشست «ترانس همالیا» عازم چین شد

Published

on

(Last Updated On: میزان ۱۱, ۱۴۰۲)

امیر خان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه در رأس یک هیئت به منظور شرکت در سومین نشست «ترانس همالیا برای همکاری‌های بین‌المللی» عازم چین شد.

حافظ ضیاء احمد، معاون سخنگوی وزارت خارجه در صفحه ایکس اش گفته است که آقای متقی به دعوت رسمی چین عازم این کشور شد.

عبداللطیف نظری، معین وزارت اقتصاد و تعداد دیگر مسئولین امارت اسلامی در این سفر آقای متقی را همراهی می‌کنند.

معاون سخنگوی وزارت خارجه گفت که در این نشست کشورهای ماحول کوه های همالیا درمورد همکاری‌های اقتصادی، اتصال منطقه‌ای و تغییرات ایکولوژیکی بحث می‌کنند.

وی افزود که هیئت امارت اسلامی همچنان در حاشیه این اجلاس با وزیر خارجه چین و نمایندگان سایر کشورها نشست دوجانبه خواهد داشت.

Continue Reading

رویداد های اخیر

پاکستان قوانین ورود افغان‌ها به این کشور را تشدید کرد

Published

on

(Last Updated On: میزان ۱۱, ۱۴۰۲)

اسلام آباد تصمیم گرفته است که سر از ماه آینده میلادی، تمامی شهروندان افغانستان، مانند اتباع سایر کشورها، ملزم به ورود به پاکستان با پاسپورت و ویزه معتبر خواهند بود.

بربنیاد سیاست قبلی، افراد قبایل تقسیم شده میان دو طرف خط دیورند می‌توانستند با مجوز ویژه سفر وارد پاکستان شوند.

به گزارش صدای امریکا، بر اساس یک دستورالعمل رسمی که به مقامات مهاجرت در تمام گذرگاه های مرزی افغانستان ارسال شده است «پاسپورت به عنوان تنها سند مسافرتی از اول نومبر ۲۰۲۳ اجرا می‌شود.»

در این سند آمده است: «هیچ سند دیگری برای سفر از افغانستان به پاکستان پذیرفته نمی شود.»

دولت پاکستان هنوز در مورد سیاست جدید اعلام رسمی نکرده است.

یک مقام پاکستانی به صدای امریکا گفته که امیدوار است مقامات امارت اسلامی در تطبیق سیاست جدید برای کمک به جلوگیری از عبور غیرقانونی شورشیان و قاچاقچیان همکاری کنند.

امارت اسلامی تاکنون در این مورد اظهار نظر نکرده است.

این در حالی است که پاکستان اقدامات اش را علیه افغان‌هایی که به طور غیرقانونی در این کشور زندگی می‌کنند، تشدید کرده است.

پنجشنبه گذشته، جلیل عباس جیلانی، سرپرست وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد که دولت، مهاجرین غیرقانونی از افغانستان و سایر کشورها را اخراج خواهد کرد.

Continue Reading

رویداد های اخیر

سفر گردشگران خارجی به هلمند برای بازدید از اماکن تاریخی

Published

on

(Last Updated On: میزان ۱۱, ۱۴۰۲)

با تامین امنیت در افغانستان، گردشگران خارجی برای دیدن مکان‌های تاریخی این کشور که ده‌ها سال از دسترس مسافران دور بود، شروع به بازدید از آن کرده اند.

گروهی از گردشگرانی که به لشکرگاه در ولایت هلمند سفر کردند، از دیدن قلعه بست با قدامت سه هزار سال که به خاطر طاق قرن یازدهم خود شهرت دارد، شگفت زده شدند. طاق قسمتی از بقایای یک مسجد است.

این گروه ۱۱ نفره از آلمان، امریکا، نیوزیلند و افریقای جنوبی شامل پنج زن بود که همگی از فرصت بازدید از قلعه و سایر مکان‌های تاریخی در کشور استقبال کردند.

گردشگران گفتند که با توجه به برقراری صلح، زمان مناسبی برای بازدید از افغانستان است.

یک گردشگر از افریقای جنوبی گفت: «افغانستان از نظر مواد معدنی، کشور غنی است، آنها باید برای مردم و کشور خود تلاش کنند تا خود را از وابستگی به کشورهای دیگر نجات دهند.»

یک گردشگر امریکایی گفت: «خوشحالم که به همراه دوستانم از قلعه بست و برخی مناطق تاریخی دیگر این ولایت تاریخی دیدن کردم.»

در همین حال، سلطان محمد حنیف، مسئول فرهنگ و گردشگری ریاست اطلاعات و فرهنگ هلمند گفت که از زمان رویکار آمدن امارت اسلامی، گردشگران زیادی از کشورهای مختلف به این ولایت سفر کرده اند.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!