Connect with us

رویداد های اخیر

کمک بنیاد بیات به خانواده های نیازمند در قندهار

Published

 on

(Last Updated On: میزان ۲۰, ۱۴۰۰)

بنیاد بیات به ده‌ها خانواده نیازمند در ولایت قندهار کمک های غذایی توزیع کرد.

حاجی محمد اسماعیل معاون بنیاد بیات می گوید که این کمک ها شامل روغن، آرد و برنج می باشد و به خانوادهای توزیع شده که قبلا از سوی این بنیاد شناسایی گردیده بود.

این کمک ها به خانواده های بی بضاعتی توزیغ شده که بر اثر جنگ ها از مناطق اصلی شان بیجا شده اند.

حاجی محمد اسماعیل میگوید: ” ما امروز کمک های بنیاد بیات را آغاز کردیم. اول از زون قندهار شروع کردیم و در چهار زون توضع خواهد شد…به یک شماری از مسحقین شروع کردیم که اضافه تر از ۳۰۰ تن خانواده را در بر می گیرد.”

وی می‌افزاید: “این کمک ها شامل آرد، روغن و برنج است و این کمک های ما در زون های دیگر نیز ادامه خواهد یافت.”

عطالله ساحل رییس شرکت مخابراتی افغان بیسیم در قندهار میگوید: “از تمام جاها لیست (فهرست) شان همراه ما است. شما می توانید ببیند که از ولسوالی شاه ولی کوت، ارغنداب، ژیری، کجکی حتا تا خاص ارزگان هم سروی (بررسی) کردیم.”

در همین حال خانواده های که برای دریافت کمک آمده اند از نهادهای کمک کننده دیگر نیز می خواهند که همچنان به روند کمک های شان ادامه دهند.

این خانواده ها می گویند همواره از کمک های غذایی بنیاد بیات مستفید شده اند.

زیبا گل یکی از باشندگان قندهار میگوید: ” بسیار مردم در حالت بد قرار دارد. من هم کودکان دارم که از پدر شان مانده است و روزانه تا شام حیران هستم که چگونه نان برای شان پیدا کنم که امروز پیدا (نان) کردم. ما در وضعیت بد قرار داریم هر مسلمانی که این کمک را کرده است خداوند خیر نصیب اش کند.”

روند کمک رسانی بنیاد بیات در سال جاری از چند ماه پیش شروع شده و قرار است به خیلی از ولایت های کشور برای خانواده های نیازمند توزیع گردد.

همه ساله بنیاد بیات هزاران خانواده را در ولایت های مختلف کشور کمک می کند. خانواده های نیازمند معمولا از سوی تیم کاری بنیاد بیات در هر ولایت شناسایی می شوند و در مرحله بعدی مواد خوراکی به آنها توزیع می گردد.

رویداد های اخیر

نشرات رادیو صدای بانوان در ولایت بدخشان متوقف شد

Published

on

(Last Updated On: حمل ۱۳, ۱۴۰۲)

رادیو صدای بانوان، یک رادیویی زنان در ولایت بدخشان به دلیل پخش موسیقی در ماه مبارک رمضان متوقف شده است.

به گفته مسئولان رادیو «رادیو صدای بانوان»، نشرات پخش این رادیو در ولایت بدخشان در شمال شرق این کشور به ظن نقض پالیسی‌ نشراتی از سوی امارت اسلامی متوقف گردیده است.

معزالدین احمدی، مدیر اطلاعات و فرهنگ در ولایت بدخشان، اعلام کرده است که نشرات این رادیو تحت مدیریت زنان، به دلیل پخش موسیقی در ماه رمضان، ممنوع شد.

احمدی گفت:«اگر این رادیو پالیسی امارت اسلامی افغانستان را بپذیرد و ضمانت دهد که دیگر چنین کاری را تکرار نکند، اجازه فعالیت مجدد را می‌دهیم.»

به گزارش گاردین، ناجیه سروش، مسئول این رادیو، هرگونه تخلف را رد کرده و گفت که نیازی به بستن نیست و آن را توطئه خواند.

وی در این باره گفت:«به ما گفتند که شما موسیقی پخش کرده‌اید. ما هیچ نوع موسیقی پخش نکرده‌ایم.»

Continue Reading

رویداد های اخیر

مجاهد: داعش دیگر تهدید بزرگی برای افغانستان نیست

Published

on

(Last Updated On: حمل ۱۲, ۱۴۰۲)

سخنگوی امارت اسلامی می‌گوید که نیروهای امنیتی توانسته‌اند داعش را از بین ببرند و این گروه آنگونه که سال قبل بود، دیگر تهدید بزرگی برای افغانستان نیست.

به نقل از القدس العربی، ذبیح‌الله مجاهد در مصاحبه با صدای امریکا، پشتو، گفته است که نیروهای امنیتی از ماه آگوست ۲۰۲۱ تاکنون حدود ۱۶۰۰ تا ۱۷۰۰ تن از عناصر داعش را بازداشت کرده‌اند و بیش از ۱۱۰۰ تن نیروی این گروه را کشته‌اند.

آقای مجاهد با اشاره به این‌که مخفیگاه‌های داعش در مناطق مختلف کشور از بین رفته، افزود دولت‌های قبلی در افغانستان اساساً از نیروهای داعش حمایت می‌کردند. با تغییر نظام، برخی از آن‌ها از زندان‌ها فرار کردند.

پیش از این، مایکل اریک کوریلا، رییس فرماندهی مرکزی ایالات متحده (سنتکام) گفته است که داعش در حال حاضر از آنچه که در گذشته در افغانستان بود، قوی‌تر شده است.

این جنرال امریکایی تصریح کرد که دست‌کم حدود ۶۵۰۰ نیروی داعش در افغانستان هستند که از جمله آن‌ها، چهار هزار تن در نزدیکی مرزها با تاجیکستان حضور دارند.

اما ذبیح‌الله مجاهد اظهارات این جنرال امریکایی را رد کرد و گفت که عناصر داعش سرکوب شده و تعدادشان عملاً کم شده است.

داعش اخیراً مسوولیت حمله در نزدیکی وزارت امور خارجه را برعهده گرفت که طی آن شش تن کشته شده و ۱۲ تن زخمی شدند.

Continue Reading

رویداد های اخیر

یک تاجر از چنگ آدم‌ربایان در مزارشریف آزاد شد

Published

on

(Last Updated On: حمل ۱۲, ۱۴۰۲)

وزارت امور داخله می‌گوید که نیروهای قطعات خاص این وزارت و قول اردوی ۲۰۹ الفتح، یک تاجر ملی را در شهر مزارشریف از چنگ آدم‌ربایان نجات داده‌اند.

وزارت داخله در توییتر نگاشته است که این تجار یک ماه پیش در ناحیه اول شهر مزارشریف از سوی اختطاف‌چیان اختطاف و در بدل رهایی وی مبلغ ۳۰۰ هزار دالر امریکایی درخواست شده بود.

مسوولان در این وزارت نیز گفته‌اند که در این عملیات دو تن از آدم‌ربایان بازداشت شده‌اند.

اسم این تاجر ملی «حاجی سردار» گزارش شده است.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!