Connect with us

رویداد های اخیر

امریکا برای خروج مصون از افغانستان دو بمب افگن به منطقه فرستاده است

منتشر شده

در

(Last Updated On: ثور ۴, ۱۴۰۰)

وزارت دفاع امریکا روز گذشته (جمعه، ۳ ثور) گفت که دو بمب افگن (بی -۵۲) به منطقه رسیده تا از خروج مصون نیروهای امریکایی حمایت کند.

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع امریکا، گفته است لووید آستین، وزیر دفاع امریکا تمدید ناو هواپیمابر آیزنهاور را نیز تایید کرد تا مسوولیت مرکزی بدوش گیرد.

کربی افزود که آستین برای آماده‌گی از بهر خروج سربازان امریکایی از افغانستان حضور بمب افگن‌های دوربرد را نیز در منطقه تایید کرده است.

سخنگوی پنتاگون گفته که دو بمب افگن‌های بی -۵۲ قبلا به منطقه رسیده است.

او در این باره گفت:” فکر میکنم که این منطقی است، قبلا هم گفته بودم که شاید برخی از تدابیر حفاظتی موقت برای خروج نرم و مصون نیاز است تا در دسترس باشد.”

در همین حال مقام‌های امریکایی  به تلویزیون سی ان ان امریکا گفته که وزارت دفاع امریکا صدها نیروی دریایی، هوایی و زمینی  در منطقه  مستقر خواهد کرد تا امنیت سربازان امریکایی، ناتو و قراردادیان را هنگام خروج تامین کند.

مقام‌های امریکایی به سی ان ان گفته که تمرکز اصلی بر انتقال تجهیزات است که هنگام خروج نیروهای امریکایی تخریب نشده و نه هم به نیروهای افغان سپرده شده اند.

یک مقام‌ امریکایی به سی ان ان گفته است که “تجهیزات کهنه از بین خواهد رفت، خروج سربازان برای چند هفته آغاز نخواهد شد.امریکا توانایی خود را برای دفاع از این نیروها و برای حمایت از نیروهای افغان نگه خواهد کرد.”

این تلویزیون امریکایی گفته که صدها سرباز برای حفاظت از خروج مصوون نیروهای امریکایی به افغانستان فرستاده خواهد شد.

این رسانه میگویند که نگرانی‌های وجود دارد که نیروهای امریکایی هنگام خروج از کندهار، جلال آباد، و مناطق دیگر در شرق کشور با خطر رو برو خواهد شد.

بر اساس گزارش تلویزیون سی ان ان هواپیماهای امریکایی برای تامین امنیت نیروهای آن کشور هنگام خروج در حال گزمه‌ خواهد بود.

مقام‌های امریکایی به شرط افشا نشدن نام شان به سی ان ان گفته که اکثریت‌ نیروهای خارجی قبل از تاریخ ۱۱ ماه سپتمبر از افغانستان خارج خواهند شد.

این در حالی است که همین اکنون امریکا ۲۵۰۰ سرباز در افغانستان دارد و صدها سرباز دیگر خاص دارد که به گونه رسمی تایید نشده است.

رویداد های اخیر

توماس وست با معاون نماینده امارات در ملل متحد دیدار کرد

Published

on

(Last Updated On: حمل ۲۵, ۱۴۰۳)

توماس وست، نماینده خاص ایالات متحده امریکا برای افغانستان، با محمد ابو شهاب، معاون نماینده امارات متحده عربی در سازمان ملل متحد دیدار و در مورد تحولات اخیر در افغانستان گفتگو کرده است.

نمایندگی امارات متحده عربی جمعه شب در صفحه ایکس خود نوشته است که دو طرف در مورد توانمند ساختن زنان و دختران افغان و اجرای کامل قطعنامه شماره ۲۷۲۱ شورای امنیت ملل متحد صحبت کرده اند.

بر اساس این قطعنامه، انتظار می‌رود سازمان ملل متحد یک نماینده ویژه در امور افغانستان تعیین کند، موضوعی که با مخالفت امارت اسلامی روبه‌رو شده است.

Continue Reading

رویداد های اخیر

جنرال ارشد سابق امریکا می‌گوید که داعش شاخه خراسان در حال رشد است

Published

on

(Last Updated On: حمل ۲۵, ۱۴۰۳)

جوزف ووتل، رئیس سابق قوماندانی مرکزی ایالات متحده، مدعی شده است که داعش شاخه خراسان در حال رشد است و امریکا منابع کافی را برای کاهش خطر این گروه در منطقه ندارد.

ووتل در مصاحبه با وب سایت خبری «بزنس انسایدر» افزوده است که پیش از خروج امریکا از افغانستان، واشنگتن از قابلیت‌های اطلاعاتی قابل توجهی در منطقه و توانایی انجام حملات علیه این گروه برخوردار بود، اما شیوه جدید مقابله با تروریزم امریکا راه را برای تقویت داعش خراسان هموار کرده و این گروه حالا بر حملات فرامرزی تمرکز می‌کند.

به باور وی، ایالات متحده هنوز توانایی جمع آوری اطلاعات معنادار در منطقه را دارد، اما این توانایی نسبت به آنچه که قبلاً بود کاهش یافته است. وی تاکید کرد که بسیار مهم است که ایالات متحده به تخصیص منابع خود برای مقابله با این تهدید ادامه دهد و آن را در اولویت قرار دهد.

ووتل گفته است که یکی از راه ها برای انجام این کار، همکاری با شرکای منطقه‌ای در ماحول افغانستان، مانند پاکستان یا کشورهای آسیای مرکزی، به‌هدف افزایش همکاری و تبادل اطلاعات است.

این در حالی است که امارت اسلامی بارها تاکید کرده که داعش سرکوب شده است و توانایی انجام حملات از خاک افغانستان علیه هیچ کشوری را ندارد.

Continue Reading

رویداد های اخیر

رعد و برق در هلمند جان یک نفر را گرفت و سه تن دیگر را زخمی کرد

Published

on

(Last Updated On: حمل ۲۵, ۱۴۰۳)

مسوولان محلی هلمند می‌گویند که از اثر رعد و برق در این ولایت یک نفر جان باخته و سه تن دیگر زخمی شده اند.

عبدالباری راشد، رئیس اطلاعات و فرهنگ هلمند به آریانا نیوز می‌گوید که رعد و برق در لشکرگاه، مرکز این ولایت، و ولسوالی‌های گرشک و باباجی رخ داده است.

به گفته وی، یک تن در این حوادث جان باخته و سه تن دیگر مشمول یک زن و دو کودک زخمی شده اند.

این در حالیست که باران‌های شدید در ولسوالی سنگین هلمند باعث خسارات مالی شده است.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!