Connect with us

اخبار ساحوی

حمله انتحاری در کابل جان سه نظامی خارجی را گرفت و سیزده غیر نظامی را زخمی ساخت

منتشر شده

در

(Last Updated On: )

2

کاروان نیروهای خارجی حوالی ساعات هشت صبح امروز در جاده میدان هوایی بین المللی کابل در نزدیکی سفارت امریکا مورد حمله انتحاری قرار گرفت.

به تایید از نیرو های آیساف در این رویداد سه تن از نیروهای آنان کشته شده اند، اما شاهدان عینی شمار کشته شدگان این رویداد را بیشتر از این عنوان میکند که گفته شده است افزون بر نیروهای خارجی به غیرنظامیان نیز تلفاتی وارد شده است.

یکی از شاهدان عینی از این رویداد گفت:” انفجار بسیار قوی و صدای بسیار بلند داشت من که در موتر بودم بی هوش شدم و زمانیکه به هوش آمدم دیدم که در موتر کسی نیست وقتی از موتر پایان شدم دیدم که در همانجا سه جسد خارجی ها افتیده بود یکی آنها جیغ زده میرفت و میگفت کمک، کمک”.

” امریکایی ها تلفات شان زیادتر بود حتی در یک موتر که چهار نفر بود هیچ کدامش زنده نبود”.

اما به نقل ازمسوولان در وزارت امور داخله در این حمله هدف کاروان نیروهای خارجی بوده، که در کنار آن سیزده غیرنظامی هم زخم برداشته اند.

صدیق صدیقی سخنگوی وزارت امور داخله گفت:” هدف حمله انتحاری بالای دو واسطه نیرو های خارجی بود که در کنار تلفات به تعداد سیزده نفر از افراد ملکی هم در این رویداد زخمی شده اند”.

اما مسوولان بیمارستان وزیر محمد اکبر خان گفتند که از این رویداد شانزده زخمی به شمول یک پولیس به بیمارستان منتقل شده اند.

هر چند مسوولان سازمان حقوق بشر و سازمان ملل از طرف های درگیر هواره خواسته اند تا در جریان حملات به زندگی افراد ملکی توجه داشته باشد، اما با وصف این گفته ها در این رویداد شمار آسیب دیده گان افراد ملکی بیشتر دیده میشود.

گفتنیست که مسئوولیت این رویداد را طالبان مسلح بر دوش گرفته اند.

Advertisement

اخبار ساحوی

اردوغان جو بایدن را به جنایات جنگی اسرائیل در غزه متهم کرد

اردوغان گفت که حکومت امریکا این تخلفات را نادیده می‌گیرد و از اسرائیل حمایت می‌کند.

Published

on

(Last Updated On: )

رئیس‌جمهور ترکیه گفته است که جو بایدن، رئیس‌جمهور امریکا در جنایات جنگی اسرائیل و نقض قوانین بین‌المللی در غزه شریک است.

رجب طیب اردوغان با اشاره به حملات اسرائیل در غزه و تلفات غیرنظامیان در این منطقه، خواستار تحریم اسرائيل شد.

اردوغان در جریان نشست سران ناتو در واشنگتن گفت که قتل وحشیانه غیرنظامیان توسط اسرائیل، حملات این کشور به شفاخانه‌ها، مراکز کمک‌رسانی و جاهای دیگر جنایت جنگی است.

اردوغان گفت که حکومت امریکا این تخلفات را نادیده می‌گیرد و از اسرائیل حمایت می‌کند.

اسرائیل همواره اتهامات مربوط به ارتکاب جنایات جنگی در جنگ خود علیه گروه حماس و هدف قرار دادن عمدی غیرنظامیان را رد کرده است.

به گفته مقامات صحی غزه، از زمان آغاز تهاجم اسرائیل به غزه در ۷ اکتوبر، بیش از ۳۸‌ هزار فلسطینی که اکثر آنها غیرنظامی هستند، کشته شده‌اند.

ترکیه، عضو ناتو است و حمله اسرائیل به نوار غزه را محکوم، تجارت با اسرائيل را متوقف کرده و از حماس حمایت کرده است.

Continue Reading

اخبار ساحوی

پوتین: به وظیفه شهروندان هندی در اردوی روسیه پایان داده می‌شود

وینی کواترا، یک مقام وزارت خارجه هند روز سه‌شنبه (۱۹ سرطان) در مسکو به خبرنگاران گفت که نرندرا مودی موضوع ترخیص نیروهای هندی از اردوی روسیه را به طور جدی با ولادیمیر پوتین در میان گذاشته است.

Published

on

(Last Updated On: )

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در دیدار با صدراعظم هند وعده سپرد به وظیفه شهروندان هندی که «اغفال» شده و به اردوی روسیه پیوسته‌اند، پایان بدهد.

آنها با وعده کار در اردوی روسیه جذب شدند، اما مستقیماً به جبهات جنگ در اوکراین اعزام شده‌اند.

وینی کواترا، یک مقام وزارت خارجه هند روز سه‌شنبه (۱۹ سرطان) در مسکو به خبرنگاران گفت که نرندرا مودی موضوع ترخیص نیروهای هندی از اردوی روسیه را به طور جدی با ولادیمیر پوتین در میان گذاشته است.

در ماه‌های اخیر شماری از خانواده‌ها در هند شکایت کردند که فرزندان شان با وعده «شغل‌های حمایتی پشت جبهه» در ارتش روسیه جذب شدند اما در عوض به جنگ علیه نیروهای اوکراینی فرستاده شدند.

این موضوع پس از کشته‌شدن شماری از شهروندان هند در جنگ اوکراین رسانه‌ای شده است.

یک مقام وزارت خارجه هند گفت که ترخیص این افراد و گسترش صادرات هند به روسیه از موضوعات کلیدی در سفر مودی به مسکو است.

وینی کواترا در مسکو به خبرنگاران گفت که تعداد این افراد به حدود ۵۰ نفر می‌رسد که تاکنون حدود ۱۰ تن آنها به هند بازگردانده شده‌اند.

هند تلاش کرده است که در جنگ اوکراین و مناقشه روسیه با غرب بیطرفی خود را حفظ کند، اما حضور شهروندان این کشور در این جنگ، پای هند را به مناقشات سیاسی با اوکراین و کشورهای غربی می‌کشاند.

Continue Reading

اخبار ساحوی

رویترز: تصاویر ماهواره‌ای گسترش ظرفیت ساخت راکت و طیاره بدون سرنشین در ایران را نشان می‌دهد

به گزارش رویترز، گسترش این سایت‌ها در پی توافق اکتوبر ۲۰۲۲ صورت می‌گیرد که طی آن تهران موافقت کرده است تا راکت‌هایی را در اختیار روسیه برای استفاده در جنگ آن علیه اوکراین قرار دهد.

Published

on

(Last Updated On: )

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع آگاه گزارش داد که تصاویر ماهواره‌ای گسترش ظرفیت ساخت راکت در ایران را نشان می‌دهد.

این تصاویر همچنین ۳۰ ساختمان تازه اعمار برای افزایش ظرفیت ساخت راکت در نزدیکی تهران را نشان می‌‌دهد.

بنا به گزارش این خبرگزاری تصاویر ماهواره‌ای اخیر نشا‌نگر گسترش قابل‌توجه در دو سایت ساخت راکت‌های بالستیک ایران است که توسط محققان امریکایی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

به گزارش رویترز، گسترش این سایت‌ها در پی توافق اکتوبر ۲۰۲۲ صورت می‌گیرد که طی آن تهران موافقت کرده است تا راکت‌هایی را در اختیار روسیه برای استفاده در جنگ آن علیه اوکراین قرار دهد.

این خبرگزاری در ادامه می‌افزاید که تهران به حوثی‌های یمن طیاره بدون سرنشین ارسال و راکت در اختیار شبه‌نظامیان حزب‌الله در لبنان نیز می‌گذارد.

تصاویر بازبینی شده توسط رویترز، ساختمان‌های زیادی را نشان می‌دهد که با موانع بزرگ خاکی احاطه شده‌اند. به گفته جفری لوئیس از موسسه مطالعات بین‌المللی میدلبری در مونتری، چنین سازه‌ها و کارهای خاکی با تولید راکت مرتبط است و برای جلوگیری از انفجار بسیار قابل اشتعال طراحی شده است.

زرادخانه راکتی ایران در حال حاضر بزرگترین زرادخانه در خاورمیانه است و با ظرفیت بیش از 3000 راکت از جمله مدل‌های طراحی شده تخمین زده می‌شود.

کارشناسان در این باره اعلام کردند که این راکت‌ها قادر به حمل کلاهک‌های متعارف و هسته‌ای هستند.

در این راستا، سه مقام ایرانی تایید کردند که دو سایت در حال توسعه مورد اشاره برای افزایش ظرفیت ساخت راکت‌های بالستیک متعارف هستند.

یکی از مقامات ایرانی گفت: «چرا ما نمی‌توانیم؟»

یکی دیگر از مقامات خاطرنشان کرد که برخی از ساختمان‌های جدید، توانایی ساخت دو برابری طیاره بدون سرنشین را دارد.

این در حالی است که تهران پیشتر ارائه طیاره بدون سرنشین و راکت به روسیه و حوثی‌ها را تکذیب کرده بود.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!