Connect with us

ورزش

قطر از مهمانانش برای جام جهانی با کشتی‌ها پذیرایی می‌کند

Published

 on

(Last Updated On: میزان ۲۰, ۱۴۰۱)

همزمان با نزدیک شدن برگزاری رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲، قطر سومین کشتی کروز را کرایه گرفتند تا از آن به عنوان هوتل  و مهمانخانه برای تماشاچیان فتبال استفاده کنند.

شرکت خدماتی کشتی‌های کروز(MSC) اعلام کرده است که کشتی کروز “اوپرا” را که ۱۰۷۵ اتاق دارد، از تاریخ ۱۹ نوامبر تا ۱۹ دسامبر به برگزارکنندگان جام جهانی فوتبال به اجاره داده است.

بر اساس نرخ‌نامه‌ای که در وبسایت شرکت MSC نشر شده است، هزینه هر شب اقامت در این کشتی در آغاز جام جهانی ۴۷۰ دالر بوده و کمترین مدت اقامت در آن دو شب گفته شده است و در جریان مسابقات ۱۶ تیم برتر ارزانترین کابین به ۳۲۰ دالر و در هفتۀ اخیر رقابت‌ها هر کابین شب ۲۲۰ دالر به کرایه داده می‌شود.

گفته می‌شود که قطر ظرفیت کافی فراهم آوری هوتل به تیم‌های شرکت کننده، کارگران، داوطلبان و تماشاچیان جام جهانی ۲۰۲۲ را ندارد و برای رفع این نیازمندی، افزون بر کرایه گرفتن کشتی‌ها، ساحاتی را شبیه کمپ‌ها و کابین‌ها نیز ایجاد کرده است.

در همین حال گفته می‌شود که قطر همچنان علاقمندان بازی‌های جام جهانی فوتبال را تشویق کرده است، تا در کشورهای همسایه خلیج اقامت گزینند و برای تماشای بازی‌ها با پروازهای منظم روزانه به قطر بروند.

انتظار می‌رود که حدود ۱.۲ میلیون تماشاچی از سراسر جهان برای تماشای جام جهانی فوتبال به قطر سفر کنند.

این درحالی است که تلویزیون آریانا حق پخش انحصاری جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر در افغانستان را به دست آورده است.

شبکه جهانی آریانا به خاطر علاقمندی بیشتر مردم به فوتبال و ایجاد لبخند به ۳۶ میلیون افغان، در همکاری نزدیک با فیفا این رویداد جهانی را که بدون شک هیجان‌ترین رویداد جهان است، ىركشور به نمایش خواهد گذاشت.

جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر به تاریخ ۲۱ نوامبر آغاز خواهد شد و تا ۱۸ دسامبر ادامه خواهد داشت و تمام مسابقات از جمله مراسم افتتاحیه و اختتامیه به صورت زنده از شبکه جهانی آریانا پخش خواهد شد.

جام جهانی امسال اولین بار است که در خاورمیانه برگزار می‌شود.

ورزش

تیم کریکت افغانستان پس از نخستین برد برای دومین بازی دربرابر پاکستان قرار می‌گیرد

Published

on

(Last Updated On: حمل ۶, ۱۴۰۲)

بورد کریکت افغانستان اعلام کرده است که تیم ملی کریکت کشور برای دومین بازی ۲۰آوره، امروز (یک‌شنبه، ۶ حمل) در برابر پاکستان قرار می‌گیرد.

گفته شده است که بازی میان این دو تیم ساعت ۸:۳۰ شب به وقت کابل در استدیوم بین‌المللی کریکت شارجه، برگزار خواهد شد.

این بازی قرار است در حالی برگزار شود که پیش از این تیم ملی کریکت افغانستان روز جمعه (۴حمل) در نخستین بازی، با شش ویکت در برابر پاکستان پیروز شد.

سومین و آخرین بازی بین تیم‌های افغانستان و پاکستان روز دوشنبه (۷حمل) برگزار خواهد شد.

Continue Reading

ورزش

تیم کریکت افغانستان برای اولین‌بار پاکستان را شکست داد

Published

on

(Last Updated On: حمل ۵, ۱۴۰۲)

تیم ملی کریکت افغانستان در اولین مسابقه ۲۰آوره در شهر شارجه، با تفاوت شش ویکت تیم پاکستان را شکست داد.

در دیدار جمعه‌شب، تیم کریکت پاکستان با از دست دادن ۹ بازیکن ۹۳ دوش را برای افغانستان هدف تعیین کرد.

سپس ملی پوشان کشور توپ‌زنی را آغاز کردند و هدف یادشده را  در آور هژدهم با از دست دادن چهار بازیکن بدست آوردند و پیروزی را از آن خود کردند.

در توپ‌زنی از جانب افغانستان محمد نبی بیش‌ترین (۳۸) دوش را انجام داد و در پیروزی نقش مهم داشت و بهترین بازیکن مسابقه اعلان شد.

گفتنی است که تیم ملی کریکت کشور برای بار اول در یک بازی کریکت بین‌المللی تیم ملی پاکستان را شکست داد.

این دیدار جمعه‌شب، ۴ حمل، در استدیوم شارجه امارات متحده عربی برگزار شد. قرار است دو بازی ۲۰آوره دیگر افغانستان با پاکستان روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری برگزار شود.

Continue Reading

ورزش

فهرست بازیکنان تیم ملی کریکت افغانستان در برابر پاکستان اعلام شد

Published

on

(Last Updated On: حمل ۱, ۱۴۰۲)

بورد کریکت افغانستان روز سه شنبه (۱ حمل) فهرست بازیکنان تیم ملی کریکت کشور را برای سلسله بازی‌های بیست‌آوره در برابر پاکستان اعلام کرد.

قرار است این سلسله مسابقات که شامل سه بازی است، روز جمعه (۴ حمل) در شهر شارجه در امارات متحده عربی آغاز شود.

ترکیب اعلام شده از سوی افغانستان شامل ۱۷ بازیکن و کاپیتان تیم راشد خان است. صدیق‌الله اتل که در بخش توپ‌زنی مهارت دارد، برای اولین بار به ترکیب تیم ملی در بازی‌های بین‌المللی شامل شده است.

محمد نبی، کاپیتان پیشین تیم ملی کریکت افغانستان، نیز شامل این ترکیب است.

نصیب خان، رییس اجرایی بورد کریکت افغانستان، گفته است: «تیم ما در کمپ تمرینی سخت کار کرده است و انتخاب‌کنندگان بهترین بازیکنان را برای این سلسله بازی‌ها انتخاب کرده‌اند. من مطمئن هستم که تیم ما بهترین عملکرد خود را به نمایش خواهند گذاشت و باعث افتخار ملت ما خواهند شد. ما برای تیم خود آرزوی موفقیت در این سلسله بازی‌ها داریم و امیدواریم که شاهد پیروزی آن‌ها باشیم.»

وی افزود: «علاوه بر این، ما مشتاقانه منتظر رقابت هیجان‌انگیز بین دو تیم بزرگ هستیم. هر دو کشور هواداران پرشوری دارند که با اشتیاق و غرور از تیم‌های خود حمایت می‌کنند. ما به عنوان همسایه پیوند خاصی داریم و امیدواریم که نه تنها مهارت‌های کریکت خود را بلکه روحیه دوستی و ورزشکاری را نیز به نمایش بگذاریم. ما برای هر دو تیم آرزوی موفقیت داریم و امیدواریم که طرفداران کریکت در سراسر جهان از این بازی ها لذت ببرند.»

ترکیب تیم افغانستان:

راشد خان، رحمن الله گربز، ابراهیم زدران، عثمان غنی، صدیق الله اتل، نجیب الله زدران، افسر زازی، کریم جنت، محمد نبی، عظمت الله عمرزی، گلبدین نایب، شرف الدین اشرف، نور احمد، مجیب الرحمن، فرید احمد، فضل الحق فاروقی و نوین الحق.

بازیکنان ذخیره عبارتند از: ننگیال خروتی، ظاهر خان و نجات مسعود.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!