Connect with us

ورزش

مسی در یک سفر از قبل اعلان نشده وارد عربستان شد

منتشر شده

در

(Last Updated On: ثور ۱۱, ۱۴۰۲)

تصاویر منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی حاکی از این است که لیونل مسی بازیکن تیم ملی فوتبال آرجنتین اوایل صبح امروز (دوشنبه ۱۱ثور) در یک سفر از قبل اعلام نشده وارد شهر ریاض عربستان شد.

در تصویر منتشر شده از مسی بیرق کشور عربستان وجود دارد و برخی منابع با انتشار این عکس خبر دادند که مسی در ریاض حضور دارد.

حضور مسی در عربستان باعث شگفتی هواداران بارسلونا و پاری سن ژرمن شده است و این سفر شایعات در مورد احتمال انتقال وی به لیگ عربستان را تقویت کرده است.

علت سفر مسی به ریاض مشخص نبوده است اما وی از مدتی قبل به عنوان سفیر گردشگری عربستان تعیین شده است.

لیونل مسی قبلا پستی در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد که در آن تصویری از عربستان را به اشتراک گذاشت. او در توضیح این عکس نوشت:«چه کسی فکر می‌کرد عربستان این همه سبز باشد؟ من دوست دارم هر زمان که بتوانم شگفتی‌های غیرمنتظره آن را ببینم.»

پس از انتشار این تصاویراحمد الخطیب، وزیر گردشگری عربستان با تایید حضور لیونل مسی در عربستان گفت:«به مسی سفیر گردشگری عربستان و خانواده‌اش که برای دومین بار به کشور ما سفر کردند، خوش آمد می‌گویم.»

ورزش

دو روز تا آغاز مسابقات جام جهانی کریکت ۲۰۲۳؛ آنچه که باید بدانید!

Published

on

(Last Updated On: میزان ۱۱, ۱۴۰۲)

برای آغاز جام جهانی کریکت مردان ۲۰۲۳، تنها دو روز دیگر باقی مانده است و علاقه‌مندان در سرتاسر جهان خود را برای تماشای این مسابقات جهانی آماده می‌کنند که البته با جشن یک تیم و میلیون‌ها هوادار به پایان می‌رسد.

در عین حال، هواداران افغان فراموش نشده‌اند زیرا شبکه تلویزیونی آریانا حق پخش انحصاری و زنده همه مسابقات را که در هند برگزار می شود، بدست آورده است.

در کنار اینکه رقابت‌ها هر روز به صورت زنده از دریچه تلویزیون آریانا پخش می‌شود، علاقه‌مندان می‌توانند مسابقات را همزمان از طریق وب‌سایت تلویزیون آریانا نیز بیننده باشند.

این جام جهانی که از پنجشنبه آغاز می‌شود، در عین حال تمرکز دقیقی برای کریکت بین‌المللی یک‌روزه و فرصتی برای نشان دادن چگونگی تکامل بازی ۵۰ آوره از زمان آخرین دوره مسابقات هند در سال ۲۰۱۱ فراهم می‌کند.

در سال‌های اخیر، منتقدان شکایت کرده‌اند که بازی‌های یک روزه بین‌المللی کریکت که زمانی نیروی محرکه اقتصادی بازی بودند، اکنون اغلب به سلسله‌ مسابقات دوجانبه «بی‌معنا» مبدل شده است.

یان چاپل، کاپیتان سابق آسترالیا اخیراً گفته است: بازی‌های یک روزه بین‌المللی به دلیل اهمیت آن تقریباً به سال جام جهانی کاهش یافته است.»

کارشناسان دیگر می‌گویند که بازی‌های یک روزه بین‌المللی بیش از حد «قابل پیش‌بینی» است و «خسته کننده» شده است.

با این حال، این احساسات با میلیون‌ها طرفدار در سراسر جهان که بازی‌های یک روزه بین‌المللی را یکی از پایه‌های برنامه شورای بین‌المللی کریکت می‌دانند، به اشتراک گذاشته نمی‌شود.

ناظران می‌‎‌گویند که شاید بزرگترین پیشرفت در میدان از سال ۲۰۱۱ تغییر در چیزی که یک کل بزرگ را تشکیل می‌دهد، باشد.

در واقع، انگلستان، دارنده جام جهانی، ریکارد جهانی را در مجموع سلسله بازی‌های یک‌روزه به ۴۴۴ در سال ۲۰۱۶ رسانده است. ۴۸۱ در سال ۲۰۱۸ و بار دیگر در سال گذشته با رقم خیره کننده ۴۹۸ مقابل هالند.

باوجودی نظریات منفی برخی از منتقدان، بازی‌های یک روزه بین‌المللی که به سال ۱۹۷۱ بر می‌گردد، به این زودی راه به جایی نمی‌برند.

در عوض، چند بازی هیجان‌انگیز در چند هفته آینده وجود خواهد داشت، از جمله حداقل یک رقابت جالب میان غول‌های آسیایی و رقبای اصلی هند و پاکستان.

ده تیم در حال حاضر به خوبی در مسابقات آماده سازی خود در هند هستند و هر تیم یک بار در مرحله لیگ با هر تیم دیگر بازی خواهد کرد. چهار تیم برتر به مرحله نیمه نهایی راه خواهند یافت.

بنابراین، کدام تیم جام امسال جهانی کریکت را بالا خواهد کرد؟

خوب، کارشناسان به تیم هند به عنوان یک شانس خوب اشاره می‌کنند که ممکن قهرمان این دور شود، با توجه به اینکه آن‌ها میزبان هستند و تماشاگران خانگی را در کنار خود دارند و همچنین در رتبه بندی ICC’s ODI شماره یک هستند.

انگلستان نیز ممکن است قهرمان این دور شود قسمیکه سال گذشته این کشور توانست لقب قهرمانی جام جهانی ۲۰آوره را از آن خود کند و تیم کریکت این کشور همچنان سریعترین ترکیب ضربتی در بازی‌های یک روزه بین‌المللی را دارا است.

تیم بعدی پاکستان است که رتبه ۱ را تا زمانی که هند آن را از آن‌ها گرفت، در اختیار داشت.

نیوزلند نیز یک گروه اصلی از بازیکنان بسیار باتجربه و ماهر دارند که بدون شک می‌خواهند قهرمان این دور شوند.

تیم کریکت این کشور اما فینال‌های دو جام جهانی بازی‌های یک روزه بین‌المللی گذشته و همچنین جام جهانی ۲۰۲۱ بیست آوره را از دست داده بود.

کارشناسان خاطرنشان می‌کنند که آسترالیا در عین حال ممکن است خود را به طور جدی توسط سریلانکا در شهر لکهنوی هند مورد آزمایش قرار دهد، در حالی که نیوزلند ممکن است با وضع نامساعد مقابل بنگله‌دیش و افغانستان قرار گیرد.

تیم افغانستان همچنین ممکن است خطر بزرگی برای پاکستان وقتی در چنای هند مقابل هم قرار می‌گیرند، باشد زیرا این کشور «گیرنده ویکت چرخشی» ندارد.

بازی افتتاحیه این رقابت‌ها که در ۵ اکتوبر آغاز می‌شود، تیم‌های انگلستان و نیوزلند در شهر احمدآباد در هند به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

مسابقه فینال در ۱۹ نومبر خواهد بود.

با این حال، روزهای احتیاطی در صورت بارندگی برای هر دو نیمه نهایی و فینال که قرار است در بمبئی و کلکته در ۱۵ و ۱۶ نومبر برگزار شود، مدنظر گرفته شده است.

اولین بازی افغانستان روز شنبه ۷ اکتوبر مقابل بنگله‌دیش در شهر دارمسالای هند برگزار خواهد شد.

مسابقات جام جهانی کریکت ۲۰۲۳ قرار ذیل است:

  • افغانستان مقابل بنگله‌دیش: شنبه، ۷ اکتوبر، شهر دارمسالا
  • افغانستان مقابل هند: چهارشنبه، ۱۱ اکتوبر، دهلی
  • افغانستان مقابل انگلستان: شنبه، ۱۴ اکتوبر، دهلی
  • افغانستان مقابل نیوزلند: چهارشنبه، ۱۸ اکتوبر، چنای
  • افغانستان مقابل پاکستان: دوشنبه، ۲۳ اکتوبر، چنای
  • افغانستان مقابل سریلانکا: دوشنبه، ۳۰ اکتوبر، پونا
  • افغانستان مقابل هالند: جمعه، ۳ نومبر، لکهنوی
  • افغانستان مقابل استرالیا: سه شنبه، ۷ نومبر، بمبئی
  • افغانستان مقابل آفریقای جنوبی: جمعه، ۱۰ نومبر، احمدآباد

قابل ذکر است که شبکه تلویزیونی آریانا علاقه‌مندان کریکت را از تمام اخبار و جزئیات مسابقات از دریچه شبکه‌های اجتماعی‌ و وب‌سایت‌‌اش آگاه می‌سازد. بنابراین، حتماً برای آخرین اخبار جام جهانی مرتباً اینجا را بررسی کنید.

Continue Reading

ورزش

اجی جدیجا به عنوان مشاور مربی تیم کریکت افغانستان برای جام جهانی تعیین شد

Published

on

(Last Updated On: میزان ۱۰, ۱۴۰۲)

بورد کریکت افغانستان اعلام کرده است که اجی جدیجا، کپیتان و توپزن اسبق تیم ملی کریکت هند به عنوان مشاور مربی ملی پوشان افغان برای جام جهانی ۲۰۲۳ گماشته شده است.

جدیجا از سال ۱۹۹۲ الی ۲۰۰۰ به عنوان عضو تیم ملی کریکت هند بازی کرده و در این دوران از خود کارنامه های خوبی بجا گذشته است و دستاورد های زیادی دارد.

نامبرده برای هند در ۱۵ مسابقه تست ۵۷۵ دوش و در ۱۹۶ بازی یکروزه بین المللی ۵۳۵۹ دوش به دست آورده است. او در طول این مسابقات ۶ «صد دوش» و ۳۴ «پنجاه دوش» دارد.

جدیجا در ۱۳ بازی بین المللی کپیتان تیم ملی کریکت هند بوده و از این میان هشت بازی را برده و پنج بازی واگذرا نموده است.

قابل یادآوریست که بازی نخست تیم افغانستان در جام جهانی سال روان شنبه (هفتم اکتوبر) مقابل بنگله دیش خواهد بود.

Continue Reading

ورزش

تیم الف کریکت افغانستان برای مسابقات مقابل عمان به مسقط سفر می‌کند

Published

on

(Last Updated On: میزان ۱۰, ۱۴۰۲)

بورد کریکت افغانستان اعلام کرده است که تیم الف کشور به هدف دو مسابقه یک‌روزه و پنج مسابقه بیست آوره در ماه جاری اکتوبر در مقابل عمان به مسقط، پایتخت این کشور سفر خواهد کرد.

این مسابقات بین ۱۲ و ۲۳ اکتوبر برگزار خواهد شد.

بورد کریکت افغانستان با نشر اعلامیه‌ای روز دوشنبه گفت که مسابقات متذکره به تصمیم رهبری هر دو بورد کریکت، به هدف انکشاف روابط دو کشور، پیشرفت کریکت و همکاری‌های دوجانبه در آينده، به میزبانی کشور عمان برگزار می‌شود.

بر اساس جدول زمانی تعیین شده، دو مسابقه یک‌روزه به تاریخ های ۱۲ و ۱۵ماه اکتوبر و پنج مسابقه بیست آوره به تاریخ های ۱۷، ۱۸، ۲۰،‌ ۲۱ و ۲۳ ماه متذکره در میدان کریکت عمان برگزار خواهد شد.

نصیب خان، رئیس اجراییوی بورد کریکت افغانستان گفت: «این برای افغانستان یک افتخار عظیم است که در توسعه کریکت، روابط دو جانبه با کشور های دیگر و پیشرفت کریکت یک رول عمده را ایفا می‌کنیم. ما متعهد به پیشرفت و انکشاف کریکت هستیم و امیدواریم بازیکنان مان عالی بدرخشند و خاطره خوب از خود بجا بگذارند.»

او همچنان افزود: «عمان یکی از کشور های دوست برای افغانستان است و کریکت در کشور متذکره همچون کریکت افغانستان به سرعت در حال رشد است. امید دارم این مسابقات یک گام مثبت دیگر در راستای روابط نیک مان با کشور عمان باشد.»

قابل یاد آوریست این اولین بار است که عمان از تیم الف افغانستان میزبانی می‌کند.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!