Connect with us

رویداد های اخیر

پولیس کابل: نیروهای پولیس در پوسته‌های تلاشی شهر با یونیفورم جدید ملبس خواهند شد

Published

 on

(Last Updated On: جوزا ۲۶, ۱۴۰۱)

ولی جان حمزه، قومندان امنیه کابل روز پنجشنبه (۲۶جوزا) گفته است که پس از تکمیل پروسه توزیع یونیفورم جدید، تمام نیروهای پولیس در پوسته‌های تلاشی شهر با یونیفورم جدید ملبس خواهند شد.

وی دریک جلسه‌ی با مسوولین حوزه‌های امنیتی کابل که به منظور بهبود امنیت و نظم برای شهروندان برگزار شده بود گفته است که:”هیچ پولیس حق ندارد با لباس عادی در پوسته‌های تلاشی پولیس فعالیت کنند.”

درکنار بحث درباره ویژه‌گی‌ها و اهمیت یونیفورم جدید پولیس، هدایت‌های لازم را به منظور ایجاد امنیت و نظم بهتر برای شهروندان به مسوولین امنیتی ارائه کرد.

آقای حمزه به مسوولین گفت:” یونیفورمی که از سوی بزرگان پیشنهاد شده است باید پس از تکمیل توزیع آن به شدت اجرا شود.”

این درحالی استت هفته گذشته وزارت امور داخله از یونیفورم جدید پولیس رونمایی کرد.

نافی تکور، سخنگوی وزارت داخله در این رونمایی گفت:” تا کنون ۲۰ هزار یونیفورم تهیه شده است که ابتدا در ولایات کابل و قندهار توزیع و سپس در سراسر کشور این روند ادامه خواهد یافت.”

تکور گفت که این لباس‌ها توسط یک قراردادی داخلی تامین شده است و ۱۰۰هزار لباس دیگر در آینده نزدیک تحویل خواهد شد.

درهمین حال، معین امنیتی وزارت امور داخله که برای بررسی وضعیت امنیتی به شمال رفته است می‌گوید در آینده نزدیک روند توزیع یونیفورم جدید پولیس را در ولایت های شمال کشور به ویژه در ولایت بلخ آغاز میکند.

ملا عبدالحق آخند زاده، معین امنیتی وزارت امور داخله می گوید که:” بر اساس تصمیم رهبری امارت اسلامی برای ساخت یونفورم کار جریان دارد و در روز های نزدیک به تمام نیروهای وزارت امور داخله یونفورم توزیع خواهد شد. “

رویداد های اخیر

تعیینات تازه در ریاست دفتر مقام عالی ریاست الوزراء

Published

on

(Last Updated On: جوزا ۱۴, ۱۴۰۲)

ریاست عمومی دفتر ریاست الوزراء می‌گوید که به خاطر بهبود امور وظیفوی و سپردن کار به اهل آن، تعدادی از شخصیت‌های مجرب و ورزیده در مربوطات ریاست دفتر مقام عالی ریاست الوزراء امارت اسلامی افغانستان آغاز به کار کردند.

در اعلامیه ریاست عمومی دفتر ریاست الوزراء آمده است که براساس پیشنهاد ریاست دفتر و تأییدی رئیس الوزراء، مولوی صالح محمد مصلح به صفت رئیس مطالعات منطقوی و گزارش‌دهی و مولوی نظر محمد میرویس منحیث رئیس تفتیش داخلی ریاست دفتر رئیس الوزراء و مولوی حبیب‌الله به حیث معاون سخنگوی امارت اسلامی در امور هماهنگی ولایتی، معرفی گردیدند.

اعلامیه افزده است که:«این افراد طی جلسه رسمی توسط احمدالله متقی، معاون روابط عامه و استراتیژیک و مولوی محمد داود محمدی، رئیس منابع بشری ریاست دفتر رئیس الوزراء به همکاران‌شان معرفی گردیدند. همچنین در این برنامه تعدادی از آمرین ریاست‌ها نیز معرفی شدند.»

احمدالله متقی، معاون روابط عامه و استراتیژیک ریاست دفتر مقام رئیس الوزراء ضمن تمجید از کارنامه افراد مذکور، برای آنان آرزوی موفقیت در پیشبرد وظایف محوله را نمود.

Continue Reading

رویداد های اخیر

قرارداد ارائه خدمات مخابراتی میان وزارت مخابرات و شرکت‌های مخابراتی خصوصی امضا شد

Published

on

(Last Updated On: جوزا ۱۴, ۱۴۰۲)

قرارداد ارائه خدمات مخابراتی به ارزش ۳۶۵ میلیون افغانی در مناطق دور دست میان وزارت مخابرات و شرکت‌های مخابراتی خصوصی به امضا رسید.

دفتر معاونیت اقتصادی امروز (یک‌شنبه ۱۴، جوزا) در یک خبرنامه به نقل از ملا عبدالغنی برادر نوشته است که امارت اسلامی تلاش می‌کند تا علاوه بر سایر عرصه‌ها، در عرصه مخابرات نیز خدمات با کیفیت به شهروندان کشور را ارایه کند.

در خبرنامه آمده است که بر اساس این قراردادها، شرکت‌های مخابراتی افغان بیسیم و ام‌تی‌ان، ۳۳ سایت مخابراتی را در مناطق دور افتاده ولایت‌های کندهار، نورستان، بدخشان، ارزگان، زابل، کنر، ننگرهار و کابل ایجاد خواهند کرد.

Continue Reading

رویداد های اخیر

هند: موضوع سفارت افغانستان مسئله داخلی است

Published

on

(Last Updated On: جوزا ۱۴, ۱۴۰۲)

پس از نشر گزارش هایی مبنی بر فساد در سفارت افغانستان در دهلی جدید و اقدام امارت اسلامی برای در اختیار گرفتن این سفارت، دولت هند گفته است که این موضوع یک موضوع داخلی است که مربوط آنها نمی‌شود.

نمایندگان مهاجران افغان مقیم هند، مقامات سفارت افغانستان در دهلی از جمله سفیر را به فساد متهم کرده اند. سفارت این اتهامات را رد می کند.

رسانه های هندی همچنین گزارش داده اند که مسئولان سفارت افغانستان در برابر اقدام امارت اسلامی برای کنترول رسمی این سفارت مقاومت کرده اند.

آریندام باغچی، سخنگوی وزارت خارجه هند در یک نشست خبری گفت که این موضوع یک موضوع داخلی سفارت است.

باغچی گفت: «از دیدگاه ما، این یک موضوع داخلی سفارت افغانستان است و ما امیدواریم که آن را در داخل حل کنند».

Continue Reading

Trending

Copyright © 2022 Ariana News. All rights reserved!